Lietuvos mokesčių portretą gadina PVM

Publikuota: 2010-06-28
Atnaujinta 2015-06-09 12:03

Šio mokesčio tarifas 2000-2010 m. išaugo 3 procentiniais punktais, iki 21%. Dar prieš dešimtmetį mažesnį nei Lietuva PVM turėjo aštuonios šalys, dabar šis tarifas mažesnis septyniolikoje valstybių.Daugiau nei mūsų šalyje PVM didėjo tik dviejose ES narėse - Kipre ir Graikijoje (po 5 procentinius punktus, iki atitinkamai 15% ir 23%), skaičiuoja ES statistikos biuras "Eurostat".Dvi valstybės - Slovakija ir Čekija - PVM sumažino atitinkamai 4 ir 2 procentiniais punktais (iki 19% iki 21% atitinkamai).Savo ruožtu gyventojų pajamų mokestis, prieš dešimtmetį Lietuvoje (33% tuomet ir 15% dabar) buvo didesnis už trijų valstybių nustatytus tarifus, dabar mus lenkia tik Bulgarija. Čekai taip pat moka 15%. Daugiau nei Lietuva šį mokestį mažino trys valstybės.Pelno mokestis, Lietuvoje 2000-2009 m. sumažėjęs 9 procentiniais punktais, iki 15%, prieš dešimtmetį buvo didesnis tik už vengrų nustatytą tarifą. Dabar mažesnį mokestį moka trijų valstybių verslas ir vienos (Latvijos) - tokį patį. Daugiau nei Lietuva šį mokestį mažino dešimt valstybių.Lietuvoje šiuo metu toliau diskutuojama apie naujų mokesčių įvedimą, neatmetama galimybė didinti esamus. Premjeras Andrius Kubilius gegužę kalbėjo, kad iš naujų mokesčių planuojama surinkti 500-800 mln. Lt ir taip sumažinti biudžeto deficitą.***Daugiau apie mokesčius ES, jų palyginimą rasite čia.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų ar klausimų?

Parašykite redaktorių komandai arba vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt. Konfidencialumą užtikriname.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku