Po Latviją – pagal mūsų pageidavimus

Publikuota: 2010-06-20
Atnaujinta 2015-06-09 12:14

Latvių Kuržemės ir Žiemgalos turizmo asociacijos suskaičiavo, kad didžioji dalis turistų iš Lietuvos keliauja į Papę, Jūrmalą, Rygą. Tačiau pastebi, kad vis daugiau lietuvių turizmo informacijos centruose teiraujasi, ką dar galima pamatyti Latvijoje.Artis Gustovskis, Kuržemės turizmo asociacijos vadovas, pasakoja, kad šiemet parodoje „VivatTur“ klausinėjo lankytojų, kokius Latvijos miestus jie žino, kokių pramogų pageidautų – kad būtų aiškiau, ką siūlyti iš Lietuvos atvykstantiems žmonėms.Anot p. Gustovskio, „apklausa parodė, kad mieliausia pas juos važiuotų vidutines pajamas gaunančios lietuvių šeimos, norinčios nebrangiai, bet smagiai pailsėti“. Pagal šių šeimų poreikius Kuržemės ir Žiemgalos turizmo asociacijos sudėliojo turistinį maršrutą, kurį išbandyti pakvietė grupę žurnalistų iš Lietuvos.Kaimynų pasiūlytas maršrutas patiko visiems, tiesa, su kai kuriomis išlygomis. Labiausiai kliuvo mažieji zoologijos sodai su ožiukais, vištytėmis ir kiaulytėmis. Per vieną dieną buvo surengtos ekskursijos į du tokius objektus. Taigi – ar tikrai verta važiuoti 400 km iš Vilniaus, kai ožkyčių Lietuvoje galime pamatyti kone prie kiekvienos didesnės lietuviškų patiekalų siūlančios kaimiškos užeigos ir dar nemokamai, klausėme latvių gidės.Kad pamatytumėte latvišką koncepciją, aiškino ji. Latvijoje šeimos į tokius mažučius zoologijos sodus atvažiuoja pusdieniui ar dienai. Čia įrengtos poilsiavietės su laužavietėmis, stalais, suoliukais. Vaikai zoologijos sodo teritorijoje gali vaikščioti vieni: stebėti gyvūnus, juos paliesti, paglostyti. Šeimininkai tikina, kad visi jų augintiniai taikūs, pratę prie vaikų, jų neskriaudžia. Kaip žinome, iki tam tikros ribos – pirštų kad ir taikiausiam gyvuliui į burną geriau nekišti.Bilietas į „Dobulės“ mažąjį zoologijos sodą suaugusiam kainuoja 2 latus (apie 10 Lt), vaikui – 1 latą. Per metus šis zoologijos sodas sulaukia 12.000 lankytojų (palyginimui: Bauskės pilis – 34.808, Rundalės pilis – 134.877).

Be nacionalinės virtuvės Apsilankius devyniose latvių maitinimo įstaigose tapo aiškiau, kodėl kaimyninėje šalyje tokios populiarios poilsio vietos, kuriose galima valgyti savo atsivežtą maistą. Tokių kainų kaip Lietuvoje – 12 Lt ar dar mažiau už dienos pietus – Latvijoje tikėtis neverta. Už tokią sumą ten suvalgysi lėkštę sriubos ar karštą vegetarišką patiekalą.Jei į kelionės maršrutą įtrauksite tradicinių latviškų patiekalų, nevarkite ir nacionalinių patiekalų restorano neieškokite. Visos klausiamos latvių gidės patvirtino – Kuržemės ir Žiemgalos regione tokių nėra, nebent koks vienas.Tame restorane, kurį jos žinojo, staliuką reiktų rezervuoti bent prieš savaitę. Iš anksto pravartu rezervuoti ir viešbutį. Mūsų patirtis parodė, kad nuvykus į vienintelį miestelio viešbutį gali paaiškėti, jog laisvi likę tik tie kambariai, kuriuose nakvynė kainuoja nuo 78 latų.Jei keliaujant po Pietų ir Vakarų Latviją dėl latviško maisto ir zoologijos sodų patrauklumo kai kam ir kilo abejonių, tai Kuldigos miestelio grožiui abejingų neliko. Gal žavesio Kuldigai pridėjo ir tai, kad į ją atvykome iš kino miestelio „Cinevilla“, kur didžioji dalis statinių tėra butaforija: didingai atrodantys statiniai „iš marmuro ir granito“ tėra plastmasės liejiniai, o sudėtingi pakeliamųjų tiltų mechanizmai – teniso kamuoliukai.Kuldiga (vok. Goldingen) – XVII a. dvasią išlaikęs miestelis, vadinamas Latvijos Venecija. Joje daug krioklių, pats žymiausias – plačiausias Europoje krioklys – Ventos rumba. Jo aukštis tėra 2 m., o plotis – 249 m.Kuldigoje visas grožis tikras: stilingas, su mažom parduotuvėlėmis, kiek apgriuvusiais, bet tvarkingais namais, kurie šildomi malkomis kūrenamomis krosnimis, o vandeniu aprūpinami iš hidranto kieme. Kiekvienas Kuldigos skverelis, tiltas ar pastatas turi savo istoriją, kuri atgyja vaikštant po miestelį su gide.Į netolimą, bet jau kiek pamirštą praeitį persikeli ir nuvykęs į Liepojos Karostos (liet. Karo uosto) kalėjimą. Čia įtaigūs animatoriai gali priminti, kaip rafinuotai sovietiniais laikais buvo nepaisoma žmogaus teisių. Tad nuotykių ir įspūdžių išsirengus į Latviją tikrai netrūksta.

Latvijos Kuržemės ir Žiemgalos turizmo asociacijų siūlomas 3 dienų maršrutas po Pietų ir Vakarų Latviją

Pirma diena Pusryčiai Sventės miestelyje, naujai suremontuotose dvaro „Jaunasventes Muiža“ rūmuose. Rūmuose įrengtas viešbutis, restoranas ir pirtis, pagal senovinius brėžinius pastatyti rūmų židiniai.Rūmų šeimininkas siūlo išbandyti ir jo sovietinių karinių tankų kolekciją. 2 val. pasivažinėjimas tanku su kareiviškais pietumis kainuoja 800 latų (apie 3.900 Lt).Kelionė vikingų laivu „Lačplėsis“ Daugavos upe ties miesteliu Plavinas (www.mezmalasvikings.lv). Nuo originalių vikingų laivų „Lačplėsį“ skiria dvi korekcijos – įmontuotas variklis ir kiek aukščiau nei įprasta įtvirtinti irklai (jais irkluoti galima tik atsistojus). Vikingų laivas plukdo iki vikingų pilies liekanų, palei dolomito skaldos upės krantus, kuriems, anot laivo kapitono, – metų daugiau nei dinozaurams. Šalia uosto galima papietauti restorane „Liepkalnis“, užeiti į duonos kepyklą (www.liepkalni.lv).Ekskursija po mažąjį zoologijos sodą „Dobuli“ (www.minizoo.lv).Bauskės pilis – XV a. Livonijos ordino tvirtovė Mūšos ir Mėmelės upių santakos pusiasalyje. Šeimos su vaikais nuo birželio vidurio kviečiamos į gyvosios istorijos pamokas „Senųjų amatų mokykla“. Rezervavus iš anksto grupėms rengiami romantiški vakarai Bauskės pilyje su viduramžių žaidimais, dekoracijomis, maistu ir trimitais (www.bauskaspils.lv).Ekskursija į mažąjį zoologijos sodą „Zemgales poniji“ (www.poniji.lv).Vakarienė kavinėje „Zemnieka cienasts“ (www.lici.lv).Nakvynė Tervetės motelyje „Laima“ (www.laima.viss.lv).

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Antra diena Ekskursija po parką „Tervete“ su neįprastais gidais: raganomis, nykštukų mama, šykštuolio žmona (pasakų personažai parke turi namukus, į kuriuos vaikai kviečiami pasisvečiuoti; www.mammadaba.lv).Ekskursija po kino miestelį „Cinevilla“. Kino paviljonas po atviru dangumi susideda iš dviejų dalių – miesto ir miestelių. Paviljono lankytojai gali tapti filmų „Aš povandeniniame pasaulyje“, „Aš moku skraidyti“ herojais. Pagal atskirą užsakymą (už sutartinę kainą) gali būti sukurtas individualus scenarijus (www.cinevilla.lv).Pietūs „Pedvalės“ restorane (šalia Pedvalės skulptūrų parko; www.pedvale.lv).Aktyvus poilsis komplekse „Švedo kepurė“: vasaros rogučių trasa, jodinėjimas žirgais (www.zviedrucepure.lv).Kelionė Abavos upe kanojomis. Viešnagė Rendos kaimo turizmo sodyboje (www.juraslaivas.lv).Kuldigos miestas. Kelionė dviračiais (www.visit.kuldiga.lv). Pasivaikščiojimas po naktinį miestą. Vakarienė Kuldigos restorane „Pagrabinš“. Nakvynė viešbutyje „Metropole“ (www.hotel-metropole.lv).

Tečia diena Poilsis paplūdimyje „Jūrkalnė“.Liepoja, trečias pagal dydį Latvijos miestas. Ekskursija „Po Liepoją, kaip po natas“ (Liepojos turizmo centre siūlomas maršrutas, kuriuo lengva keliauti orientuojantis pagal ant šaligatvių išpaišytas natas) (www.liepaja.lv).Pietūs restorane „Vecais kapteinis“ („Senasis kapitonas“) (http://www.vecaiskapteinis.lv) Ekskursija į Liepojos karinio uosto kalėjimą. Teatralizuotame šou griežti prižiūrėtojai privers įsijausti į įkalintųjų vaidmenį, tardys, uždarys į kameras, paskelbs nuosprendį (www.karostascietums.lv).Daugiau informacijos:

www.tourism.bauska.lv
www.latviatourizm.lv
www.kurzeme.lv

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

„TikTok“ ruošiasi į socialinį tinklą integruoti žaidimus

Socialinis tinklas „TikTok“ rengiasi rimčiau žengti į žaidimų industriją – anot „Reuters“ naujienų agentūros,...

Inovacijos
16:29
„Ars Via“ aukcione – Slendzinskis, Kulvianskis, Chagallas

Vilniaus dailės akademijos Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje ,,Židinys” veikiantys aukcionų namai...

Laisvalaikis
2022.05.18
Vilniaus Užupio medinuke atidarytas Medinės miesto architektūros muziejus

Vilniuje restauruotame Užupio medinuke trečiadienį atidarytas Medinės miesto architektūros muziejus.

Laisvalaikis
2022.05.18
Atidaroma renovuota istorinė Preilos biblioteka

Gegužės 19 d. atidaroma valstybės saugoma Neringos Preilos gyvenvietės biblioteka, įsikūrusi istorinėje...

Laisvalaikis
2022.05.16
Palangoje pradėjo suktis aukščiausias Lietuvoje apžvalgos ratas 4

Poilsio ir pramogų komplekso „Palangos vasaros parkas“ teritorijoje, Basanavičiaus gatvėje, sumontuotas 40 m...

Laisvalaikis
2022.05.16
„Eurovizijos“ karūną Europos ir Australijos žiūrovai skyrė Ukrainai 1

Šeštadienio naktį Turine vykusio 66-ojo „Eurovizijos" dainų konkurso baigiamieji akordai – skelbiami...

Laisvalaikis
2022.05.15
Lažybininkai perstumdė potencialių „Eurovizijos“ nugalėtojų penketuką 3

Paskutinę „Eurovizijos“ finalo dieną lažybininkai persigalvojo – antroji vieta prognozuojama Švedijai.

Laisvalaikis
2022.05.14
Sovietinį paveldą Šiauliuose pakeitė gatvės meno kūrinys

Šiauliuose pristatytas unikalus gatvės meno kūrinys – dvi viena kitą sveikinančios rankos, simbolizuojančios...

Laisvalaikis
2022.05.14
Palangoje lyja gintarais

Palangoje šeštadienį prasideda 14-asis „Gintarinis savaitgalis“, jo metu pajūryje bus išbarstyta dešimtys...

Laisvalaikis
2022.05.14
Kaune atidaryta pirmoji mobili degalų stotelė „ant vandens“

Atnaujintame Kauno žiemos uoste penktadienį atidaryta pirmoji mobili degalų stotelė „ant vandens“, taip pat...

Laisvalaikis
2022.05.13
Renginiai savaitgalį: Kaunas prisimena R. Kalantą, muziejai kviečia į Muziejų naktį

Savaitgalį renginių bus gausu – vien ką reiškia Muziejų naktis, kviečianti nemokamai aplankyti daugybę...

Laisvalaikis
2022.05.13
„Google“ naujienos: „Google Glass“ reinkarnacija ir „Android 13“

Prasidėjo dvi dienas truksianti kasmetinė „Google“ technologijų konferencija „Google I/O“, kurioje kompanija...

Inovacijos
2022.05.12
FIFA taps „EA Sports FC“: nutrūksta ilgametė partnerystė

Žaidimų kūrėja „Electronic Arts“ (EA) ir Tarptautinė futbolo federacija (FIFA) nutraukia 30 metų trukusią...

Inovacijos
2022.05.11
„Apple“ nutraukia muzikos grotuvų „iPod“ gamybą

„Apple“ po daugiau nei 20 metų oficialiai nutraukė muzikos grotuvų „iPod“ gamybą. Vienintelis likęs šios...

Inovacijos
2022.05.11
Į didžiosios „Eurovizijos“ finalą keliauja ir lietuviški Monikos Liu „Sentimentai“ 1

66-ojo „Eurovizijos“ dainų konkurso I pusfinalio scenoje lietuviškai dainavusi atlikėja Monika Liu su daina...

Laisvalaikis
2022.05.11
Andy Warholo „mėlynoji Marilyn“ parduota už rekordinę sumą

Niujorko „Christie's“ aukcionų namuose pasiektas rekordas – vienas iš kultinių poparto menininkų Andy Warholo...

Laisvalaikis
2022.05.10
„Sony“ tikisi šiemet užkurti PS5 pardavimus

Japonijos technologijų milžinė „Sony“ praėjusio ketvirčio pelno rodikliai nepataikė į analitikų lūkesčius,...

Inovacijos
2022.05.10
Už ką stato „Eurovizijos“ lažybininkai 3

Italijoje, Turine, gegužės 10–14 d. vyksiančiame „Eurovizijos“ konkurse varžysis 40-ies valstybių atstovai.

Laisvalaikis
2022.05.09
Didžiuosiuose ekranuose – ukrainiečių filmai

Gegužės 10 d. šešiuose Lietuvos miestuose prasideda Ukrainos kino dienos, skirtos ukrainiečių kino kūrėjams...

Laisvalaikis
2022.05.09
Nacionalinio stadiono projektas pristatytas visuomenei: daugiausia nerimo dėl susisiekimo Premium 19

Pirmadienio pavakarę visuomenei pristatytas Nacionalinio stadiono komplekso projektas sostinės Šeškinėje.

Statyba ir NT
2022.05.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku