Po Latviją – pagal mūsų pageidavimus

Publikuota: 2010-06-20

Latvių Kuržemės ir Žiemgalos turizmo asociacijos suskaičiavo, kad didžioji dalis turistų iš Lietuvos keliauja į Papę, Jūrmalą, Rygą. Tačiau pastebi, kad vis daugiau lietuvių turizmo informacijos centruose teiraujasi, ką dar galima pamatyti Latvijoje.Artis Gustovskis, Kuržemės turizmo asociacijos vadovas, pasakoja, kad šiemet parodoje „VivatTur“ klausinėjo lankytojų, kokius Latvijos miestus jie žino, kokių pramogų pageidautų – kad būtų aiškiau, ką siūlyti iš Lietuvos atvykstantiems žmonėms.Anot p. Gustovskio, „apklausa parodė, kad mieliausia pas juos važiuotų vidutines pajamas gaunančios lietuvių šeimos, norinčios nebrangiai, bet smagiai pailsėti“. Pagal šių šeimų poreikius Kuržemės ir Žiemgalos turizmo asociacijos sudėliojo turistinį maršrutą, kurį išbandyti pakvietė grupę žurnalistų iš Lietuvos.Kaimynų pasiūlytas maršrutas patiko visiems, tiesa, su kai kuriomis išlygomis. Labiausiai kliuvo mažieji zoologijos sodai su ožiukais, vištytėmis ir kiaulytėmis. Per vieną dieną buvo surengtos ekskursijos į du tokius objektus. Taigi – ar tikrai verta važiuoti 400 km iš Vilniaus, kai ožkyčių Lietuvoje galime pamatyti kone prie kiekvienos didesnės lietuviškų patiekalų siūlančios kaimiškos užeigos ir dar nemokamai, klausėme latvių gidės.Kad pamatytumėte latvišką koncepciją, aiškino ji. Latvijoje šeimos į tokius mažučius zoologijos sodus atvažiuoja pusdieniui ar dienai. Čia įrengtos poilsiavietės su laužavietėmis, stalais, suoliukais. Vaikai zoologijos sodo teritorijoje gali vaikščioti vieni: stebėti gyvūnus, juos paliesti, paglostyti. Šeimininkai tikina, kad visi jų augintiniai taikūs, pratę prie vaikų, jų neskriaudžia. Kaip žinome, iki tam tikros ribos – pirštų kad ir taikiausiam gyvuliui į burną geriau nekišti.Bilietas į „Dobulės“ mažąjį zoologijos sodą suaugusiam kainuoja 2 latus (apie 10 Lt), vaikui – 1 latą. Per metus šis zoologijos sodas sulaukia 12.000 lankytojų (palyginimui: Bauskės pilis – 34.808, Rundalės pilis – 134.877).

Be nacionalinės virtuvės Apsilankius devyniose latvių maitinimo įstaigose tapo aiškiau, kodėl kaimyninėje šalyje tokios populiarios poilsio vietos, kuriose galima valgyti savo atsivežtą maistą. Tokių kainų kaip Lietuvoje – 12 Lt ar dar mažiau už dienos pietus – Latvijoje tikėtis neverta. Už tokią sumą ten suvalgysi lėkštę sriubos ar karštą vegetarišką patiekalą.Jei į kelionės maršrutą įtrauksite tradicinių latviškų patiekalų, nevarkite ir nacionalinių patiekalų restorano neieškokite. Visos klausiamos latvių gidės patvirtino – Kuržemės ir Žiemgalos regione tokių nėra, nebent koks vienas.Tame restorane, kurį jos žinojo, staliuką reiktų rezervuoti bent prieš savaitę. Iš anksto pravartu rezervuoti ir viešbutį. Mūsų patirtis parodė, kad nuvykus į vienintelį miestelio viešbutį gali paaiškėti, jog laisvi likę tik tie kambariai, kuriuose nakvynė kainuoja nuo 78 latų.Jei keliaujant po Pietų ir Vakarų Latviją dėl latviško maisto ir zoologijos sodų patrauklumo kai kam ir kilo abejonių, tai Kuldigos miestelio grožiui abejingų neliko. Gal žavesio Kuldigai pridėjo ir tai, kad į ją atvykome iš kino miestelio „Cinevilla“, kur didžioji dalis statinių tėra butaforija: didingai atrodantys statiniai „iš marmuro ir granito“ tėra plastmasės liejiniai, o sudėtingi pakeliamųjų tiltų mechanizmai – teniso kamuoliukai.Kuldiga (vok. Goldingen) – XVII a. dvasią išlaikęs miestelis, vadinamas Latvijos Venecija. Joje daug krioklių, pats žymiausias – plačiausias Europoje krioklys – Ventos rumba. Jo aukštis tėra 2 m., o plotis – 249 m.Kuldigoje visas grožis tikras: stilingas, su mažom parduotuvėlėmis, kiek apgriuvusiais, bet tvarkingais namais, kurie šildomi malkomis kūrenamomis krosnimis, o vandeniu aprūpinami iš hidranto kieme. Kiekvienas Kuldigos skverelis, tiltas ar pastatas turi savo istoriją, kuri atgyja vaikštant po miestelį su gide.Į netolimą, bet jau kiek pamirštą praeitį persikeli ir nuvykęs į Liepojos Karostos (liet. Karo uosto) kalėjimą. Čia įtaigūs animatoriai gali priminti, kaip rafinuotai sovietiniais laikais buvo nepaisoma žmogaus teisių. Tad nuotykių ir įspūdžių išsirengus į Latviją tikrai netrūksta.
Latvijos Kuržemės ir Žiemgalos turizmo asociacijų siūlomas 3 dienų maršrutas po Pietų ir Vakarų Latviją

Pirma diena Pusryčiai Sventės miestelyje, naujai suremontuotose dvaro „Jaunasventes Muiža“ rūmuose. Rūmuose įrengtas viešbutis, restoranas ir pirtis, pagal senovinius brėžinius pastatyti rūmų židiniai.Rūmų šeimininkas siūlo išbandyti ir jo sovietinių karinių tankų kolekciją. 2 val. pasivažinėjimas tanku su kareiviškais pietumis kainuoja 800 latų (apie 3.900 Lt).Kelionė vikingų laivu „Lačplėsis“ Daugavos upe ties miesteliu Plavinas (www.mezmalasvikings.lv). Nuo originalių vikingų laivų „Lačplėsį“ skiria dvi korekcijos – įmontuotas variklis ir kiek aukščiau nei įprasta įtvirtinti irklai (jais irkluoti galima tik atsistojus). Vikingų laivas plukdo iki vikingų pilies liekanų, palei dolomito skaldos upės krantus, kuriems, anot laivo kapitono, – metų daugiau nei dinozaurams. Šalia uosto galima papietauti restorane „Liepkalnis“, užeiti į duonos kepyklą (www.liepkalni.lv).Ekskursija po mažąjį zoologijos sodą „Dobuli“ (www.minizoo.lv).Bauskės pilis – XV a. Livonijos ordino tvirtovė Mūšos ir Mėmelės upių santakos pusiasalyje. Šeimos su vaikais nuo birželio vidurio kviečiamos į gyvosios istorijos pamokas „Senųjų amatų mokykla“. Rezervavus iš anksto grupėms rengiami romantiški vakarai Bauskės pilyje su viduramžių žaidimais, dekoracijomis, maistu ir trimitais (www.bauskaspils.lv).Ekskursija į mažąjį zoologijos sodą „Zemgales poniji“ (www.poniji.lv).Vakarienė kavinėje „Zemnieka cienasts“ (www.lici.lv).Nakvynė Tervetės motelyje „Laima“ (www.laima.viss.lv).

Antra diena Ekskursija po parką „Tervete“ su neįprastais gidais: raganomis, nykštukų mama, šykštuolio žmona (pasakų personažai parke turi namukus, į kuriuos vaikai kviečiami pasisvečiuoti; www.mammadaba.lv).Ekskursija po kino miestelį „Cinevilla“. Kino paviljonas po atviru dangumi susideda iš dviejų dalių – miesto ir miestelių. Paviljono lankytojai gali tapti filmų „Aš povandeniniame pasaulyje“, „Aš moku skraidyti“ herojais. Pagal atskirą užsakymą (už sutartinę kainą) gali būti sukurtas individualus scenarijus (www.cinevilla.lv).Pietūs „Pedvalės“ restorane (šalia Pedvalės skulptūrų parko; www.pedvale.lv).Aktyvus poilsis komplekse „Švedo kepurė“: vasaros rogučių trasa, jodinėjimas žirgais (www.zviedrucepure.lv).Kelionė Abavos upe kanojomis. Viešnagė Rendos kaimo turizmo sodyboje (www.juraslaivas.lv).Kuldigos miestas. Kelionė dviračiais (www.visit.kuldiga.lv). Pasivaikščiojimas po naktinį miestą. Vakarienė Kuldigos restorane „Pagrabinš“. Nakvynė viešbutyje „Metropole“ (www.hotel-metropole.lv).

Tečia diena Poilsis paplūdimyje „Jūrkalnė“.Liepoja, trečias pagal dydį Latvijos miestas. Ekskursija „Po Liepoją, kaip po natas“ (Liepojos turizmo centre siūlomas maršrutas, kuriuo lengva keliauti orientuojantis pagal ant šaligatvių išpaišytas natas) (www.liepaja.lv).Pietūs restorane „Vecais kapteinis“ („Senasis kapitonas“) (http://www.vecaiskapteinis.lv) Ekskursija į Liepojos karinio uosto kalėjimą. Teatralizuotame šou griežti prižiūrėtojai privers įsijausti į įkalintųjų vaidmenį, tardys, uždarys į kameras, paskelbs nuosprendį (www.karostascietums.lv).Daugiau informacijos:
www.tourism.bauska.lv
www.latviatourizm.lv
www.kurzeme.lv

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Šio savaitgalio renginiai, regis iliustruoja „karantininę“ prognozę, jog „išliks vertingiausieji“.

Laisvalaikis
2020.07.10
Sanatorijos: klientai grįžta, tačiau apie pelnus šiemet kalbos nebėra Premium

Lietuvos sanatorijos ir SPA centrai, pernai gražiai auginę rodiklius, šiemet dorojasi su skaudžiais...

Paslaugos
2020.07.10
Kaunas atidaro 5 mln. Eur vertės irklavimo bazę Premium 5

Liepos 9 d., ketvirtadienį, Kaune atidaroma naujoji Kauno sporto mokyklos „Bangpūtys“ irklavimo bazė.

Laisvalaikis
2020.07.08
Kaip pailsėti per atostogas Premium

Vasara tradiciškai – atostogų metas. O psichologai aiškina, kad atostogos – ilgesnis atotrūkis kad ir nuo...

Laisvalaikis
2020.07.08
Vilniaus gatvėse – galerija po atviru stogu 1

Vilniaus centre atidaryta galerija „Menas be stogo“. Joje ant lauko reklamos stendų savo kūrinius, tiksliau –...

Laisvalaikis
2020.07.07
Vyriausybė spręs dėl kelionių į Rumuniją ir Bulgariją ribojimo

Vyriausybė trečiadienį turėtų svarstyti siūlymą uždrausti į Lietuvą atvykti iš Rumunijos ir Bulgarijos, kur...

Paslaugos
2020.07.07
Į miestą sugrįžta gatvės teatro festivalis „SPOT“

Liepos 9–12 d. į Vilniaus urbanistines erdves sugrįžta scenos menai – trečiasis šiuolaikinio gatvės teatro...

Laisvalaikis
2020.07.06
Koronavirusas pasauliniam turizmui kainuos mažiausiai 1,2 trilijono USD Premium

Kiekvienas prarastas pajamų iš tarptautinio turizmo milijonas šalies nacionalines pajamas gali sumažinti iki...

Paslaugos
2020.07.06
Turistinės kelionės į dalį Balkanų tampa rizikingomis arba keliančiomis sunkumų

Daugumai Balkanų valstybių pastarosiomis savaitėmis fiksuojant naujų susirgimų COVID-19 augimą, turistinės...

Paslaugos
2020.07.06
Sostinės savivaldybė Lukiškių aikštėje rengia istorinių lietuviškų filmų savaitę

Vilniaus miesto savivaldybė pirmadienį Lukiškių aikštėje pradeda istorinių lietuviškų filmų savaitę.

Laisvalaikis
2020.07.06
Eksperimentinis kinas – nuo Vilniaus iki Nidos ir Dusetų

Iš karto po Valstybės dienos Vilniuje, vėlyvojo baroko perlu vadinamoje Švč. Mergelės Marijos Ramintojos...

Laisvalaikis
2020.07.06
Neringoje atidaromas Nidos aerodromas 1

Liepos 3-ąją Nidos lauko aikštelei ties Bulvikio kyšuliu suteiktas aerodromo statusas – čia vėl leisis ir...

Laisvalaikis
2020.07.03
VŽ rekomenduoja: renginiai šventinį savaitgalį

Šventinio savaitgalio akcentas – Valstybės, arba Mindaugo karūnavimo, diena liepos 6-ąją. Šiemet ji kviečiama...

Laisvalaikis
2020.07.03
Magnetinis Lietuvos žemėlapis laukia antrosios sėkmės bangos Premium

Dabar, kai daugelis renkasi atostogas savo šalyje, prieš dvejus metus pradėtas žaismingas ir užvedantis...

Laisvalaikis
2020.07.02
Pažadas: Misionierių sodai Vilniuje išvengs trinkelių 2

Misionierių sodai – tai ne „Google“ paieškos „išmetamas“ gyvenamųjų namų kompleksas istorinėje Vilniaus...

Laisvalaikis
2020.07.01
Į meno galeriją po atviru dangumi pretendavo per 500 menininkų

Vilniaus miesto savivaldybė, paskelbusi apie planus liepą centrinę miesto dalį paversti viena didele meno...

Laisvalaikis
2020.07.01
Turizmą gelbstinti Graikija atveria skrydžiams salas

Nuo birželio 15 d. turistus iš 29 šalių, tarp jų – ir Lietuvos, įsileidžianti Graikija liepos 1 d. dar...

Laisvalaikis
2020.07.01
Istorinių parkų pažinimo centras Užutrakyje pristato E. F. Andre kūrybą

Liepos 1 d. Užutrakio dvaro sodyboje atveriamas Istorinių parkų pažinimo centras. Restauruotame buvusios...

Laisvalaikis
2020.06.30
Vilniuje atidarytas Baltojo tilto sporto aikštynas 7

Vilniuje birželio 29 d. atvertas Baltojo tilto sporto aikštynas. Aplink šį tiltą esančių erdvių atnaujinimas...

Laisvalaikis
2020.06.29
Meno mugė „ArtVilnius’20“ perkeliama dar kartą – į spalį

Tarptautinės šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius’20“ rengėjai pranešė dar sykį nukeliantys renginio datą –...

Laisvalaikis
2020.06.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus