Europos Parlamento komitetas palaimino Estijos žengimą į euro zoną

Publikuota: 2010-05-20
Atnaujinta 2015-06-09 11:40

Europos Komisija dar gegužės 12 d. rekomendavo priimti Estiją į euro zoną. Galutinį sprendimą dėl Estijos galimybių įsivesti eurą liepą priims ES finansų ministrų taryba ECOFIN. Prieš tai savo nuomones pareikš Europos Parlamentas, birželį susitiksiantys ES vadovai.Jei Estija įsivestų eurą, šalis taptų 17-a euro zonos, šiuo metu krečiamos valstybių skolų krizės, nare. Pastaraisiais metais eurą įsivedė slovėnai ir slovakai.
1992 m. Mastrichto sutartyje nustatyta, į euro zoną gali stoti šalis, kurios biudžeto deficitas yra ne didesnis nei 3% nuo bendrojo vidaus produkto (BVP), o viešojo sektoriaus skola neviršija 60% BVP. Be to, vidutinė metinė infliacija negali viršyti kriterijaus, kuris apskaičiuojamas prie trijų mažiausių infliacijų ES valstybėse vidurkio pridedant 1,5 procentinio punkto.Lietuva bandė eurą įsivesti 2007 m., tačiau tam sutrukdė per didelė infliacija.

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Akcizu bus apmokestintas neapdorotas tabakas

Šių metų pabaigoje ketinama akcizu apmokestinti neapdoroto tabako gaminius. Akcizo tarifas bus tapatus...

Verslo aplinka
2019.04.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau