Kreivys: vyriausybės veiksmai duos grąžos po metų

Publikuota: 2009-11-23
Atnaujinta 2015-06-03 12:22

Ekonomikos rodiklių dinamika
leidžia tikėtis, kad kitų metų viduryje Lietuvos ūkis pradės realiai atsigauti.
Didžiausia problema yra tai, kad šiuo metu daromų nepopuliarių žingsnių
teigiamus rezultatus pajusime ne iš karto, anksčiausiai galbūt tik dar po metų,
bernardinai.lt cituoja ūkio ministrą Dainių Kreivį.

"Paraleliai reikia spręsti du uždavinius. Pirmasis uždavinys – tai kova su krize ir jos padariniais. Antrasis – poreikis keisti valstybės veidą, vykdant esmines struktūrines reformas beveik visose svarbiausiose valstybės gyvenimo srityse. Ūkis atsigaus, tačiau jau dabar privalome sutvarkyti valstybės finansus ir finansų sistemą taip, kad šiandienės problemos niekada nepasikartotų", - komentuoja ūkio ministras.Anot p. Kreivio, praėjusią savaitę korupcijos indeksas rodo, kad situacija kiek gerėja. "Viešieji pirkimai buvo jautriausia tema, kai kalbama apie korupciją, Mano įsitikinimu, Ūkio ministerijai pavyko padaryti nemažai keičiant viešųjų pirkimų politiką. Dabar visa informacija – kas, kur, kada ir kodėl perkama, kokie reikalavimai keliami perkamoms paslaugoms – spausdinama internete", - nuveiktus darbus dėsto ministras.Jis skaičiuoja, kad pradėti organizuoti pirkimai elektroninėje erdvėje, jų dalis bendrame pirkimų sraute iki Naujųjų metų turi išaugti iki 50 nuošimčių."Supraskime, kad tai sritis, kuriai tenka 15 nuošimčių BVP – 13 mlrd. Šiemet valstybė planuotas paslaugas nusipirko už 7 mlrd. Lt. Tai reiškia, jog sutaupėme didžiulius pinigus, kurie gali būti skirti kitoms sritims finansuoti", - sako p. Kreivys.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku