Defliacija grįžo į Lietuvą (PAPILDYTA)

Publikuota: 2009-11-09
Atnaujinta 2015-06-03 12:12

Po vartojimo prekių ir paslaugų kainų
šoktelėjimo rugsėjį, šios kainos spalį grįžo į šiųmetines vėžes - toliau smunka.

Spalį, palyginti su rugsėju, vartojimo prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 0,4%, praneša Statistikos departamentas. Labiau per mėnesį kainos yra smukusios šią liepą – 0,8%.Tačiau bendras kainų lygis vis dar didesnis nei krizei prasidedant. 2009 m. spalio mėnesio metinė infliacija (2009 m. spalį palyginti su 2008 m. spaliu) sudarė 1,3%. Tačiau metinis infliacijos rodiklis dabar yra žemiausias nuo 2004 m. birželio (tada siekė 1,1%, po to vis kilo).Nepaisant nuo pavasario besitęsiančios kainų mažėjimo tendencijos, rugsėjį vartotojų kainos buvo šoktelėjusios 0,6%, palyginti su rugpjūčiu. Tai siejama su išaugusiu PVM. Maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai per metus pigo 3,3%.2009 m. spalio mėnesį vidutinė metinė infliacija sudarė 5,7%, šis rodiklis svarbus vertinant šalies pasirengimą įsivesti eurą.

Labiau pinga paslaugos ir nuoma

Statistikos departamento duomenimis, vartojimo prekių kainos per mėnesį sumažėjo 0,3%, kai paslaugų – 0,8%.2009 m. spalį, palyginti su rugsėjo mėnesiu, bendrajam vartotojų kainų pokyčiui didžiausią įtaką turėjo 4,7% atpigusios būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekės ir paslaugos, 0,5% – maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai, 1,6% – poilsio ir kultūros grupės prekės ir paslaugos ir 4,2% pabrangę alkoholiniai gėrimai ir tabako gaminiai, 1,9% – drabužiai ir avalynė.Būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainų pokytį labiausiai paveikė 12,6% atpigęs karštas vanduo ir centralizuotai tiekiama šiluma, 5,7 – būsto nuomos mokesčiai.

Didžiausią įtaką maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų mėnesiniam kainų pokyčiui turėjo 5,2% atpigę vaisiai ir uogos, 0,7% – mėsa ir jos produktai, 0,9% – pienas ir jo produktai, sūris, kiaušiniai, 2,5% – kava, arbatžolės, kakava, 1,2 – sviestas, aliejus ir riebalai. Šviežios daržovės pabrango 10,4%.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku