Auditas: pagalbos milijardai JAV vyriausybei atgal negrįš

Publikuota: 2009-10-21

JAV mokesčių mokėtojai "labai tikėtinai"
neatgaus šimtų milijardų USD, kuriuos vyriausybė skyrė ant žlugimo ribos
atsidūrusiems bankams ir kitoms bendrovėms gelbėti, rodo ketvirčio ataskaita.

Vyriausybės pagalbos programą TARP (angl. "Troubled Asset Relief Program") prižiūrintis generalinis inspektorius Neilas Barofsky's Kongresui pateiktoje ataskaitoje sako, kad milijardų, kurie buvo skirti draudimo bendrovės "American International Group" (AIG) ir automobilių gamintojams "General Motors" ar "Chrysler" atgavimas yra "mažai tikėtinas". Jis taip pat pažymi, kad 50 mlrd. USD, kurie buvo atidėti už būsto paskolas nesugebantiems susimokėti skolininkams, taip pat "tiesiogiai negrįš".Nors inspektorius Barofsky's pažymėjo, kad "pagalba suvaidino reikšmingą vaidmenį atitraukiant ekonomiką nuo bedugnės", klaida jis pavadino tai, kad Iždo departamentas nesilaikė jo rekomendacijų programą vykdyti skaidriau. Pasak jo, tai visuomenėje sukėlė "pyktį, cinizmą ir nepasitikėjimą".
"Nežiūrint tų TARP aspektų, kurie pagrįstai gali būti laikomi sėkmingais, Iždo veiksmai prisidėjo prie šios programos ir vyriausybės pasitikėjimo sumenkinimo", - sakoma 256 puslapių ataskaitoje.Joje aiškėja, kad Iždas iki rugsėjo 30 d. iš 700 mlrd. USD programai skirtų lėšų dar turėjo likusius 317,3 mlrd. USD. Į šią sumą įskaičiuoti 72,9 mlrd. USD, kuriuos grąžino 47 bendrovės.Be šių įmokų, vyriausybė gavo 9,5 mlrd. USD palūkanų ir dividendų, bei 2,9 mlrd. USD už suteiktas garantijas.Ataskaitoje pažymima, kad 46 bankai, kuriems buvo suteikta pagalba, nesumokėjo dividendų ir JAV iždui yra skolingi 75,7 mln. USD.Vakar JAV Ižo sekretorius Timothy's Geithneris pažymėjo, kad administracija nutrauks kai kurias TARP pagalbos programas jau artimiausiomis savaitėmis.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau