Lietuvoje dirbti neapsimoka

Publikuota: 2009-09-25

Remdama darbo vietų kūrimą ir išlaikymą
valstybė sutaupytų daugiau nei išlaikydama bedarbius, teigia verslininkai, gavę
savivaldybių specialistų skaičiavimus, kiek pinigų skiriama įvairioms paramos
formoms.

Kaip skelbiama Ūkio ministerijos parengtoje šalies ūkio apžvalgoje, piniginei socialinei paramai per 2009 m. pirmąjį pusmetį išleista 456,5 mln. Lt, arba vidutiniškai 76 mln. Lt per mėnesį. Kompensacijoms už būsto šildymą ir karštą bei šaltą vandenį išmokėti 127 mln. Lt. Nemokamam mokinių maitinimui (vien maisto produktams) skirta 54 mln. Lt, o išmokos vaikams išaugo iki 242 mln. Lt. Darbo biržos veikla šiemet iš viso kainuos 534 mln. Lt Lietuvos ir ES struktūrinių fondų lėšų.Savivaldybių specialistai, palyginę nedirbančių šeimų ar šeimų, kuriose abu tėvai gauna minimalų atlyginimą, pajamas, daro išvadą, jog labiau apsimoka nedirbti.O labiausiai nukenčia šeimos, kuriose bendras tėvų darbo užmokestis „į rankas“ sudaro 2.200 Lt. Tokios šeimos, skirtingai nei bedarbių, nebegali pretenduoti į socialinę pašalpą ar paramą maisto produktais, o jų vaikai negauna nei nemokamų pietų mokykloje, nei pinigų mokykliniams reikmenims įsigyti.

Penktadienio "Verslo žiniose" išsamiau skaitykite apie Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos skaičiavimus, kiek būtų galima sutaupyti, jei valstybė skatintų darbo vietų kūrimą ir išlaikymą.

Lietuvoje dirbti neapsimoka

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus