Tai gali būti Lietuvos dešimtmetis

Publikuota: 2009-07-04
Atnaujinta 2015-06-08 17:42

Kodėl prieš dešimtmetį pasirinkote steigti bendrovę Lietuvoje? Tai buvo verslo, o ne sentimentalus sprendimas. Mano senelis gimė Kaune, bet aš šiame Europos regione 1999 m. aplankiau kelias šalis, kol pasirinkau, jog tinkamiausia vieta UAB „Strategic Staffing Solutions International“ yra Lietuva. Čia yra daug talentų, aukštas išsilavinimo lygis ir verslą vykdyti nesudėtinga. Tuo metu kompanijoms, ieškančioms gabių darbuotojų už jų šalies ribų, Indija buvo vienintelis pasirinkimas. O mūsų bendrovei Lietuva buvo puikus būdas šiems investuotojams pasiūlyti alternatyvą. Aš viso labai pajutau galimybę verslui. Jeigu turėtumėte galimybę, argi nesirinktumėte Lietuvos?

Kiek prisidėjote prie „Barclays“ atėjimo į Lietuvą? Nuo tos dienos, kai įsikūrėme Lietuvoje, mūsų komandos JAV, Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvoje stengėsi padrąsinti bendroves investuoti Lietuvoje. Nieko negaliu atskleisti apie šią į Lietuvą ateinančią kompaniją, bet galiu pasakyti, kas, mano nuomone, padeda sėkmingai pritraukti naujų investuotojų. Lietuva yra šalis, turinti talentų ir „kultūriškai artima“, įskaitant kalbą, kuri padės auginti jūsų verslą. Turite gerų agentūrų, tokių kaip Lietuvos ekonominės plėtros agentūra, jų darbas ne visada pakankamai įvertinamas. Kai atvažiuoju į Vilnių, beveik visada užsuku į jų biurą aptarti planų ir strategijų.

Teko girdėti, kad, prieš galutinai apsispręsdamas, „Barclays“ rinkosi tarp Lietuvos ir Lenkijos. Kodėl bankas pasirinko Lietuvą? Manau, bet kuri kompanija, kuri lygintų šias dvi šalis, pamatytų tą patį, ką ir mes – Lenkija yra perpildyta. Ar norėtumėte tapti paskutine bendrove, Varšuvoje įsteigusia paslaugų centrą? Aš nenorėčiau. Lietuvos rinka yra patraukli ir neperpildyta, čia yra ir gabių darbuotojų, ir kitų verslui reikalingų dalykų, tarkime, infrastruktūra, biurų patalpos. UAB „CSC Baltic“ užaugo iki daugiau nei 175 darbuotojų per mažiau nei 18 mėnesių. Sukurtos puikios darbo vietos vienai iš lyderiaujančių pasaulio IT bendrovių. Jie pasirinko Lietuvą ne be priežasties, ir jiems pasisekė. Tai – puiki istorija, kurią turime papasakoti kuo didesniam būriui žmonių.

„Strategic Staffing Solutions International“ padeda ieškoti darbuotojų dviem investuotojams Lietuvoje – apie 100 IT specialistų „Computer Sciences Corporation“ (UAB „CSC Baltic“) ir apie 250 specialistų „Barclays“. Ar Lietuvos IT darbo jėgos rinka pakankamai didelė, kad pritrauktų dar investicijų? Žinoma, ji pakankamai didelė. Mokslo įstaigos turi tęsti pradėtą reformą ir bendradarbiauti su verslo bendruomene, kurti mokymo programas, kurios parengtų studentus darbui. Tačiau tokie patarimai tinka visur. Kalbu apie kasmetinę pažangą.

Kokias Lietuvos ekonomikos perspektyvas regite? Matau daug galimybių bendrovėms iš Danijos, Švedijos ir Jungtinės Karalystės investuoti Lietuvoje. Tačiau nemanau, kad Lietuvai tai būtų vienintelis tinkamas atsakymas. Turime įvairiose šalyse kalbėtis su potencialiais investuotojais ir klausytis, ko reikia būtent jiems.

Kokios yra stipriausios ir silpniausios Lietuvos darbo jėgos savybės? Ar apskritai Lietuva patraukli užsienio investuotojams? Asmenybės, talentai ir pasišventę žmonės Lietuvoje atsveria konkurencingumo skirtumą, palyginti su kitomis šalimis, kurių darbo jėga pigesnė. Šios savybės yra svarbesnės nei alga. Manau, kad Vyriausybė padarė pažangą lengvindama sąlygas verslui. Tačiau ji turėtų būti atsargi, kai įveda naujus mokesčius. Pagrindinis dalykas, kurį reikia tobulinti, tai griežtų ir ribojančių darbo įstatymų palengvinimas. Tai yra labai svarbu. Be to, jaučiu aiškiai apibrėžtos, standartinės skatinimo programos poreikį, kurį siūlytumėte potencialiems investuotojams. Kitos šalys jau tokias turi. Lietuva taip pat turi ją parengti, kad būtų konkurencinga.Manau, prezidentui Valdui Adamkui reikia padėkoti už pastangas didinant Lietuvos žinomumą. Ir noriu pasakyti, kad esu sujaudinta naujos prezidentės atėjimo. Manau, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė sustiprins užsienio investuotojų pritraukimo kampaniją, įlies šviežumo. Tikiuosi, prezidentė netrukus atvyks ir iki Mičigano.Jeigu Lietuva pasirenkama investicijai, tai tampa ne tik geru verslo sprendimu, bet ir malonia vieta būti. Jeigu įkalbiname savo bendrovės žmones atvykti čia, jie patvirtina tą patį.

Kokie artimiausi jūsų bendrovės planai Lietuvoje? Pasaulio lietuvių ekonomikos forume ir noriu perduoti paprastą žinią: dabar yra tinkamas laikas investuoti Lietuvoje. Mes pradedame naują Lietuvos ir Europos istorijos knygos skyrių. Šio skyriaus pavadinimas yra „ekonominė plėtra ir integracija“. Dabar visi turime galimybę prisidėti prie šio skyriaus rašymo, kurdami ir steigdami savo verslus čia. Dabartinis nuosmukis baigsis. O visos esminės sąlygos, kurios leistų Lietuvai toliau tęsti ekonominį augimą, ypač palyginti su didelių sąnaudų šalimis Skandinavijoje, vis dar yra čia. Šios dienos Lietuvai vis dar „ankstyvos dienos“. Šis dešimtmetis galėtų tapti jūsų dešimtmečiu.Per kitus metus norėtume prisidėti prie Lietuvos ir Baltijos šalių įvaizdžio formavimo, kad šalys yra tokios pat kaip Šiaurės kaimynės – kokybiškos, efektyvios ir turinčios daug talentų, tad tinkamos investuotojų verslui. UAB „Strategic Staffing Solutions International“ tikslas yra Lietuvoje atstovauti geriausioms vietinėms ir tarptautinėms bendrovėms ir pasiūlyti geriausias darbo galimybes lietuviams, kad jie liktų čia arba grįžtų į tėvynę, kad joje užsiimtų iššūkius keliančia, gerai atlyginama karjera. Esame nusiteikę savo klientams padėti čia rasti didžiausius talentus. Taip pat esame nusiteikę užsiimti parama, kuri visose 10 apskričių suteiktų galimybę lietuviams įgyti geresnį išsilavinimą ir darbus ir taip gerinti gyvenimo kokybę.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Revolut“ taikosi į 500 mln. USD investiciją, skelbia žiniasklaida 10

Lietuviško banko licencijos siekiantis Jungtinės Karalystės finansinių technologijų startuolis „Revolut“,...

Rinkos
2018.11.15
„Snoro“ obligacijų prisipirkę investuotojai teismų nesugraudina

Investuotojai, prieš daugelį metų įsigiję įsigalioti spėjusių žlugusio banko „Snoro“ obligacijų, kol kas...

Rinkos
2018.11.14
Vietoj valstybinio banko formuoja kontroliuojamų skolintojų tinklą Premium 2

Valdančiųjų valstiečių po Seimo rinkimų puoselėta valstybinio banko idėja nemirė, tik ji, regis, įgauna kitas...

Finansai
2018.11.14
„Revolut“ robotas policininkas sudomino ir tradicinius bankus 15

JK finansinių paslaugų startuolis „Revolut“  skelbiasi, kad jų sukurtas automatinio mokymosi algoritmas...

Rinkos
2018.11.13
Istorinė diena: pavedimai tarp „Swedbank“ ir SEB jau gali vykti akimirksniu 16

Lietuvos bankų sektoriuje pirmadienį įvyko istorinis įvykis, į praeitį nugramzdinsiantis pagal tvarkaraščius...

Rinkos
2018.11.12
„Swedbank“ jau leidžia atlikti momentinius mokėjimus, bet ne verslui 9

„Swedbank“ klientai nuo šiandien gali atlikti momentinius mokėjimus. Tiesa, tik privatūs klientai, tik šalies...

Technologijos
2018.11.12
„Snoro“ investuotojai nori palūkanų už laukimą 11

Neužregistruotų „Snoro“ akcijų pirkėjai teisme reikalauja palūkanų už per vėlai išmokėtas draudimo išmokas.

Rinkos
2018.11.12
Skaitmeninių ateities ekonomikų ringe – Vilnius trečias pasaulyje Premium 1

Vilnius pateko į geriausią kokybės ir kainos santykį skaitmeniniam verslui siūlančių pasaulio miestų...

Technologijos
2018.11.09
Šiaulių bankas pasitvirtino dividendų politiką 7

Šiaulių bankas sieks kasmet dividendais išmokėti ne mažiau kaip 25% per metus grupės uždirbto pelno.

Rinkos
2018.11.09
Pasaulio „fintech“ sunkiasvoriai sužiuro į Lietuvą 8

Jungtinės Karalystės ir kitų šalių elektroninių pinigų įstaigos susidomėjo Lietuva, kuri Europoje save...

Rinkos
2018.11.07
Draudimo rinka šiemet augo 13% 2

Lietuvos draudimo rinka, įskaitant ir užsienio bendrovių filialus, pagal pasirašytas draudimo įmokas per...

Finansai
2018.11.05
Šiaulių bankas uždirbo 56% daugiau grynojo pelno, konservatyviai įsivertino paskolas 12

Per devynis šių metų mėnesius Šiaulių banko grupė uždirbo 38 mln. Eur grynojo pelno, 56% daugiau nei per tą...

Rinkos
2018.11.05
Europos bankai atsilaikė streso teste 8

Penktadienio vakarą paskelbti ES didžiųjų bankų streso testo rezultatai parodė, kad visų finansų institucijų...

Rinkos
2018.11.02
Rinkos šįvakar laukia medicininės pažymos iš Europos bankų sveikatos patikrinimo 1

Šįvakar Europos bankininkystės tarnyba (EBA) skelbs svarbiausių ES bankų streso testo rezultatus. Šįkart...

Rinkos
2018.11.02

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau