SEB bankas siūlo saugiai investuoti į su Skandinavijos žaliavų sektoriaus įmonių akcijomis susietas obligacijas

Publikuota: 2009-06-25
Atnaujinta 2015-06-03 16:35

SEB bankas jau antrą kartą šiemet platins tris obligacijų emisijas, susietas su Skandinavijos šalių žaliavų sektoriaus įmonių akcijomis. Už pirmosios emisijos obligacijas, platinamas litais, investuotojams kasmet bus mokamos garantuojamos 9,5 proc. metų palūkanos. Investuotojai, norintys gauti daugiau pelno, jei akcijų krepšelio vertė padidėtų, galės rinktis kitas obligacijų emisijas, platinamas litais ir eurais. Naujos trejų metų trukmės obligacijos bus platinamos liepos 1–rugpjūčio 24 dienomis.

„Gegužės mėnesį platinta su Skandinavijos šalių žaliavų sektoriaus įmonių akcijomis susietos obligacijos sulaukė nemažo investuotojų susidomėjimo. Kadangi šių įmonių akcijų kainos per pastaruosius du mėnesius labai nepakito, tad investuotojams, nesuspėjusiems įsigyti šių obligacijų ankstesnio platinimo metu, suteikiame papildomą galimybę“, – sakė SEB banko Finansų rinkų departamento direktoriaus pavaduotojas Evaldas Čepulis.

Pasak E. Čepulio, obligacijos yra susietos su Skandinavijos šalių – Norvegijos, Švedijos, Suomijos ir Danijos – įmonių akcijų krepšeliu, kurį lygiomis dalimis sudaro įmonių Renewable Energy Corp. AS, Norsk Hydro ASA, Outokumpu Oyj, Vestas Wind Systems A/S, SSAB Svenskt Stal AB, Neste Oil Oyj, StatoilHydro ASA, Svenska Cellulosa AB (SCA), Stora Enso Oyj, Seadrill Ltd. akcijos. Šios įmonės yra vienos pirmaujančių pasaulyje naftos gavybos, metalo produktų (aliuminio, plieno) gamybos, medienos pramonės, vėjo jėgainių ir popieriaus gamybos srityse.

Trejų metų trukmės obligacijų bus galima įsigyti po 100 litų ir 100 eurų. Pirmosios emisijos litais tikėtina investavimo koeficiento reikšmė yra 55 proc., antrosios – 205 proc., emisijos eurais – 75 procentai. Už pirmosios emisijos obligacijas bus mokamos 9,5 proc. metų palūkanos, apskaičiuojamos nuo nominaliosios obligacijų vertės ir išmokamos kasmet, neatsižvelgiant į akcijų krepšelio vertės pokyčius.

Obligacijų nuo liepos 1 dienos bus galima įsigyti SEB banko padaliniuose ar naudojantis internetu. Prieš priimant sprendimą investuoti į šias obligacijas klientams siūlome susipažinti su obligacijų emisijų prospektu ir gauti išsamesnės informacijos apie šių finansinių priemonių ypatumus, naudą ir rizikos veiksnius. Tai galima padaryti visuose SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar banko interneto svetainėje www.seb.lt.

SEB bankas yra su akcijomis susietų obligacijų rinkos šalyje pradininkas. Nuo 2004 metų bankas yra išleidęs 183 su akcijomis susietas obligacijų emisijas, kurių nominalioji vertė 958,3 mln. litų. Pagal Lietuvos centriniame vertybinių popierių depozitoriume užregistruotų galiojančių obligacijų nominaliąją vertę bankas 2009 m. birželio 19 d. užėmė 49,1 proc. šalies rinkos.


SEB bankas, priklausantis Šiaurės Europos finansų įmonių grupei SEB, yra didžiausias bankas Lietuvoje, teikiantis visas bankininkystės paslaugas privatiems ir verslo klientams bei finansų įstaigoms. SEB bankas pirmauja svarbiausiose šalies bankų paslaugų rinkose ir aptarnauja 1 mln. 149 tūkst. klientų visoje Lietuvoje. SEB banko grupę Lietuvoje sudaro SEB bankas, šalyje turintis 75 klientų aptarnavimo skyrius, ir šešios bendrovės: UAB „SEB Enskilda“, UAB „SEB gyvybės draudimas“, UAB „SEB investicijų valdymas“, UAB „SEB lizingas“, UAB „SEB Venture Capital“, UAB „Litectus“.

SEB yra Šiaurės Europos finansų įmonių grupė, teikianti bankininkystės paslaugas beveik 400 tūkst. įmonių ir institucijų bei 5 milijonams privačių klientų. SEB grupė veikia vietinėse Šiaurės Europos ir Baltijos šalių, Vokietijos, Ukrainos, Rusijos rinkose ir per savo tarptautinį tinklą yra atstovaujama dar 10-yje pasaulio šalių. SEB grupėje dirba apie 22 tūkstančius darbuotojų. Daugiau apie SEB skaitykite www.sebgroup.com.

Daugiau informacijos:
Arvydas Žilinskas, SEB banko ryšių su žiniasklaida vadovas
Tel. (8 5) 268 1198, 8 687 04 052; e. paštas arvydas.zilinskas@seb.lt

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau