EEPA: Elektronikos atliekų tvarkymo uždavinius reikia spręsti kitaip

Publikuota: 2009-06-18
Atnaujinta 2015-06-03 16:37

Elektros ir elektroninės įrangos gamintojų ir importuotojų asociacija (EEPA) nesutinka su Aplinkos ministerijos siekiu didinti elektronikos atliekų surinkimo užduotį 2010-aisiais metais. EEPA valdyba kreipėsi į ministeriją, ragindama siūlyti Vyriausybei sprendimą dėl šių atliekų surinkimo užduoties didinimo atidėti iki spalio 1 d.

Pasak EEPA direktoriaus Edgaro Kriukonio, scaron;iuo metu užduotis 2010-iesiems metams nustatoma neatsižvelgiant į tai, jog ekonominio sunkmečio laikotarpiu padėtis rinkoje dėl naujos elektronikos įrangos pardavimų apimčių yra neai scaron;ki. bdquo;Dėl sunkios bendrovių finansinės padėties jau dabartinė užduotis sutvarkyti 27 proc. pagamintos ar importuotos elektronikos įrangos yra nepakeliama. Planai dar labiau didinti aplinkosaugos mokesčius, nei scaron;taisius elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymo spragų, gali būti pražūtingi ir gamintojams bei importuotojams, ir visai atliekų surinkimo sistemai" - įspėja E. Kriukonis.Kaip teigia EEPA direktorius, asociacijos valdyba vienbalsiai priėjo i scaron;vados, kad, norint ir toliau sėkmingai vystyti scaron;ių atliekų surinkimą, reikia nedelsiant pradėti ie scaron;koti galimybių, kurios padėtų i scaron;vengti elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimo užduoties didinimo, tačiau užtikrinant ne mažesnį jų surinkimo kiekį ateityje. bdquo; Scaron;ių tikslų įgyvendinimui būtina tobulinti savivaldybių komunalinių atliekų tvarkymo sistemas bei įvertinti metalo laužo aik scaron;telių įtaką elektronikos atliekų surinkimui. Pavyzdžiui, į pastarąsias patenkančios elektronikos atliekos yra sutvarkomos ir už jas priėmėjai gauna pelną, todėl papildomas finansavimas, kaip yra numatyta dabar, joms neturi būti skiriamas"- sako E. Kriukonis.Dėl to, EEPA direktoriaus teigimu, Aplinkos ministerija, užuot didinusi elektronikos atliekų tvarkymo užduotį, kad Lietuva įvykdytų pagal Europos Sąjungos direktyvą privalomus sutvarkyti 4 kg/1 gyventojui, turėtų labiau susirūpinti griežtesne jų kontrole ir apskaita. bdquo;I scaron; esmės, sutvarkius elektronikos atliekų surinkimą per savivaldybių komunalinių atliekų tvarkymo sistemas ir griežčiau kontroliuojant metalo laužo aik scaron;teles, užduoties didinimo, kuris gula ant gamintojų ir importuotojų pečių, būtų i scaron;vengta" - sako E. Kriukonis.Asociacija Aplinkos ministerijai pasiūlė sukurti darbo grupę, kuri iki rugsėjo 18-osios dienos parengtų atitinkamus teisės aktų projektus ir sudarytų modifikuotą dabartinės elektronikos atliekų surinkimo užduoties skaičiavimo formulę, atitinkančią dabartinį ekonominį laikmetį ir gamintojų bei importuotojų pajėgumus finansuoti scaron;ių atliekų tvarkymą.Asociacija EEPA scaron;iuo metu vienija 48 bendroves kurios į rinką i scaron;leidžia apie 75 proc. visos Lietuvoje parduodamos elektros ir elektroninės įrangos (EEĮ).

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau