Medikų bendruomenė vieningai reikalauja persvarstyti prieštaringus Vyriausybės nutarimus

Publikuota: 2009-06-17
Atnaujinta 2015-06-03 16:21

Birželio 16 d. penkios Lietuvos medicinos darbuotojų profsąjungos aptarusios susidariusią situaciją dėl darbo laiko ir atostogų pakeitimų, kreipėsi į Ministrą Pirmininką Andrių Kubilių ir kitus Vyriausybės narius, dar kartą reikalaudamos atšaukti balandžio 29 d. Vyriausybės vadovo ir Socialinės apsaugos ir darbo ministro pasirašytus nutarimus, suvienodinusius visų specializacijų medicinos darbuotojų darbo laiką ir atostogų trukmę.

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} bdquo;Atsižvelgdamos į darbo santykių stabilumo bei darbo įstatymų bendrumo ir diferenciacijos, o taip pat ndash; ir socialinės partnerystės principus, medicinos darbuotojų organizacijos reikalauja, kad būtųsudaryta bendra darbo grupė, kuri įvertintų, ar tikrai yra pasikeitę pavojingi veiksniai, darantys įtaką kai kurių medikų darbo sąlygų sudėtingumui ldquo;, ndash; sako Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas profesorius Liutauras Labanauskas. Jo teigimu, tik tada galima nuspręsti, ar reikia keisti, ir kaip keisti darbo laiko bei atostogų trukmės reglamentavimą.

Pirmąjį kreipimąsi į Vyriausybės vadovą ir SADM ministrą birželio 5 dieną pasira scaron;ė Lietuvos gydytojų sąjungos, Lietuvos anesteziologų-reanimatologų draugijos, Lietuvos radiologų asociacijos, Lietuvos bendrosios praktikos gydytojų draugijos, Lietuvos patologų draugijos, Nacionalinės intervencinės kardiologijos asociacijos, Teismo medicinos darbuotojų profsąjungos, Lietuvos darbo federacijos Medicinos darbuotojų federacijos, Lietuvos vaikų ir paauglių psichiatrų, Lietuvos psichiatrų asociacijos ir Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos atstovai. Neoficialiomis žiniomis, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) scaron;iandien, birželio 17 d., į Vyriausybės posėdžio rezervinių klausimų sąra scaron;ą ketina įtraukti Vyriausybės nutarimų (Nr. 411 ir Nr. 412), kuriais buvo suvienodintas medicinos darbuotojų darbo laikas ir atostogų trukmė, svarstymą. SAM siūlys nutarimo dėl darbo laiko suvienodinimo įsigaliojimą atidėti trims mėnesiams - dabar jis buvo atidėtas mėnesiui. Atostogų trukmę suvienodinančio nutarimo taip pat neketinama at scaron;aukti. Tačiau trijų mėnesių laikotarpis yra nepakankamas tokių svarbių sprendimų i scaron;samiai analizei atlikti ir atsakingai priimti sprendimus dėl medikų darbo sąlygų. Scaron;iuo metu gydymo įstaigos dėl priimtų sprendimų negali racionaliai organizuoti ir planuoti darbo, vykdyti funkcijų. Stringa planinės sveikatos priežiūros paslaugos, sunku rasti ir paskirti gydytojams darbo vietas bei planuoti atostogas. Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}Kontaktai: Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}Gintaras Mik scaron;iūnasRsV konsultantasRsV agentūra bdquo;Ad verum ldquo; Tel./faks.+370 5 2336561El.pa scaron;tas gintaras.miksiunas@adverum.ltwww.adverum.lt

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau