Masiulis vardan solidarumo siūlo mažinti ir socialines išmokas

Publikuota: 2009-06-17
Atnaujinta 2015-06-03 14:40

Liberalų sąjūdžio ministrai susilaikė
Vyriausybei balsuojant dėl pridėtinės vertės didinimo. Partijos vadovas
susisiekimo ministras Eligijus Masiulis siūlo verčiau pagalvoti apie socialinių
išmokų mažinimą.

Ministrų kabinetui balsuojant 9 ministrai balsavo už, du susilaikė, prieštaraujančių nebuvo. Abu susilaikę – Liberalų sąjūdžio ministrai: p. Masiulis ir švietimui vadovaujantis Gintaras Steponavičius. Partijos lyderis neslepia, kad panašios nuotaikos gali būti ir Seime balsuojant dėl pakeitimų, ir pasigenda solidarumo veržiantis diržus. Anot p. Masiulio, kol kas tarp žirklių patenka tik dirbantieji, todėl vertėtų atsigręžti ir į gaunančius socialines išmokas.„Alternatyvų yra pakankamai daug. Mes pasigendame visuomenės solidarumo, kada eina kalba apie išlaidų mažinimą, ir šiuo atveju neturėtų būti kokių tai išskirtinių kastų visuomenėje, kurių šitas sunkmetis nepaliestų. Dabar jau ne pirmą kartą kėsinamasi į dirbančių žmonių pajamas, į tų žmonių, kurie dirba, augina vaikus ir moka mokesčius į biudžetą. Tų žmonių, kurie gauna išmokas iš biudžeto, jų pajamos yra visiškai nepaliestos. Mūsų galva, tokių disproporcijų Lietuvoje neturėtų būti“, - po Vyriausybės posėdžio žurnalistams kalbėjo p. Masiulis, tačiau jis neįvardijo sričių, kur pirmiausia turėtų būti karpomos socialinės pašalpos, šį jautrų sprendimą jis sako verčiau patikėti Rimantui Dagiui, socialinės apsaugos ir darbo ministrui.Ponas Masiulis argumentuoja, kad traukiantis ekonomikai ir mažėjant darbo užmokesčiui neįmanoma išlaikyti geriausiais ūkio kilimo laikais suplanuotų socialinių išmokų.Finansų ministras Algirdas Šemeta savo ruožtu pažymėjo, kad "Sodros" problemoms spręsti išsamesnių sprendimų bus ieškoma rudenį.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų ar klausimų?

Parašykite redaktorių komandai arba vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt. Konfidencialumą užtikriname.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku