Valdžia pripažino, kad tarnautojų padaugėjo (PAPILDYTA)

Publikuota: 2009-06-16
Atnaujinta 2015-06-03 16:19

„Verslo žinioms“ pirmadienį paskelbus, kad
tarnautojų Lietuvoje padaugėjo, Vidaus reikalų ministerija ir Vyriausybės
kanceliarija antradienį tai pripažino.

Per 5 šių metų mėnesius dirbančiųjų valstybės ir savivaldybių institucijose skaičius padidėjo 160, duomenis pateikia Vidaus reikalų ministerija.Savo ruožtu Vyriausybės kanceliarija skaičiuoja, kad „valstybės valdymo aparate darbuotojų nuo metų pradžios padaugėjo 180“.Ministerija praneša, kad civilių valstybės tarnautojų skaičius išaugo 615, statutinių valstybės tarnautojų padaugėjo 200, darbuotojų dirbančių pagal darbo sutartis sumažėjo 655.Pranešama, kad valstybės tarnautojų gretos labiausiai augo Seimui atskaitingose įstaigose (+167). Savivaldybių įstaigose valstybės tarnautojų skaičius išaugo 29, teismuose ir prokuratūroje šis skaičius išaugo 14. Vyriausybės įstaigose, ministerijose ir įstaigose prie ministerijų valstybės tarnautojų sumažėjo 50.Didžiausią valstybės tarnautojų rodiklio augimą lėmė išaugusios statutinių valstybės tarnautojų (muitinės, krašto apsaugos, Kalėjimų departamento, vidaus reikalų sistemos pareigūnų) gretos.

Nesupranta

Savo ruožtu Vyriausybės kanceliarijos pranešime rašoma, kad „nesuprantama, kodėl 130 papildomų pareigybių atsirado „Sodroje“, 29 – šalies savivaldybėse, kitose įstaigose“.„Atkreipiame dėmesį, jog Vyriausybės kanceliarijoje ir Vyriausybei atskaitingose įstaigose darbuotojų skaičius jau dabar sumažintas 128 pareigybėmis. Kaip žinia, Vyriausybė yra priėmusi nutarimą Vyriausybės kanceliarijoje, ministerijose, pavaldžiose institucijoje panaikinti 3.836 pareigybes, tik šis sprendimas įsigalios nuo 2009 m. spalio 1 dienos“, - rašoma pranešime.„Sprendimai susiję su vykdomosios valdžios sektoriumi. Tie įsipareigojimai turi būti įvykdyti ir todėl 4.000 etatų tikrai sumažės. Kai kurios kitos viešosios valdžios sritys, turiu omeny Seimą, teismus, kitas institucijas, kurios yra nepavaldžios Vyriausybei, jos savo etatų skaičių didina“, - interviu Lietuvos radijui antradienį kalbėjo premjeras Andrius Kubilius.Premjeras tikina, kad „saulėlydžio reformos eina į priekį“ ir „pirmas etapas artėja prie pabaigos“.Kanceliarijos pranešime pabrėžiama, kad Vyriausybės nuostata taupyti mokesčių mokėtojų lėšas ir grįžti prie 2007 metų sausio d. buvusio etatų skaičius nėra privaloma visoms valstybės valdymo grandims.„Ši nuostata yra rekomendacinio pobūdžio Seimui, savivaldybėms, specialiosioms tarnyboms. Tad Vyriausybė parengė įstatymo projektą, kuriame siūlo nustatyti maksimalų pareigybių skaičių šalies savivaldybėse ir teikia svarstymui Seime“, tvirtina kanceliarija.
VZ.LT lankytojų apklausa birželio 16 d.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau