Lietuva mini Gedulo ir vilties dieną

Publikuota: 2009-06-14
Atnaujinta 2015-06-03 16:19

Sekmadienį, birželio 14 d., minima
Gedulo ir vilties diena, skirta tragiškoms Sovietų Sąjungos okupacijos netektims
ir paspriešinimui atminti.

1941 m. birželio 14 d. Sovietų Sąjunga pradėjo masinius lietuvių trėmimus į Sibirą. Per savaitę iš Lietuvos išvežta 30.000 Lietuvos piliečių. Birželio 14 d. paskelbta Gedulo ir vilties diena. Šią dieną Lietuvoje minimi tremtyje žuvę lietuviai.
Gedulo ir vileties, okupacijos ir genocido atminitinų dienų renginiai sostinėje:12.00 val. Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija Nepriklausomybės aikštėje.Dalyvauja Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko kalba. Taip pat dalyvauja Lietuvos kariuomenės orkestras ir Garbės sargybos kuopa.
12.30 val. Okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukų pagerbimo ceremonija prie paminklų politiniams kaliniams ir tremtiniams Aukų gatvėje (priešais Lukiškių aikštę).Lietuvos Respublikos Prezidento kalba.Lietuvos Respublikos Seimo Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisijos pirmininkas Arimantas Dumčius.Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė.Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro inicijuota mokinių piešinių paroda “Piešiu istoriją“.Dalyvauja Lietuvos kariuomenės orkestras ir Garbės sargybos kuopa.Vilniaus politinių kalinių ir tremtinių choras vadovas Bronislovas Jankauskas.
16. 15 val. Šv. Mišios Vilniaus Arkikatedros bazilikos Tremtinių koplyčioje. (Tiesioginė transliacija per Lietuvos televiziją)Genocido aukų muziejaus (Aukų g. 2A) nemokamas lankymas nuo 10.00 val. iki 17.00 val.

Birželio 15 d. – Okupacijos ir genocido diena (pirmadienis)

12 val. Iš Vilniaus geležinkelio stoties išvyksta traukinys į Naują Vilnią13.54 val. Traukinys iš Naujosios Vilnios išvyksta į Vilnių (kelionė nemokama).12.15 val. Atminimo valanda prie Naujosios Vilnios geležinkelio stoties memorialo.Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuojama mokinių pilietinė akcija „Vilties paukštė“.Vilniaus miesto mero kalba.Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos ekspedicijos "Misija Sibiras“ pristatymas.Dalyvauja vyrų choras „ Aidas“ vadovas Tadas Šumskas.Vilniaus politinių kalinių ir tremtinių choras vadovas Bronislovas Jankauskas.16 val. Dainuoja Veronika Povilionienė. Dalyvauja Lietuvos vaikų ir jaunimo centro Dainų ir šokių ansamblio choras „Ugnelė“
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro kiemelyje (Didžioji g.17/1).

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau