„TNS Gallup“: Lietuvos gyventojų nerimas pamažu slūgsta

Publikuota: 2009-06-12
Atnaujinta 2015-06-03 16:33

Lietuvos gyventojų nerimas dėl ekonominės situacijos pamažu slūgsta – po ilgo laiko pastebimas optimizmo pakilimas. Tokius duomenis atskleidė viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „TNS Gallup“ atlikti Lietuvos gyventojų nerimo indekso tyrimai.

Normal 0 19 false false false LT X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Kovo ir gegužės mėnesiais atlikti palyginamieji tyrimai atskleidė, jog Lietuvos gyventojai scaron;iuo metu mažiau nerimauja dėl maisto ir komunalinių paslaugų kainų, gydymo ir sveikatos priežiūros i scaron;laidų, drabužių ir avalynės kainų, telekomunikacijų paslaugų i scaron;laidų. Tačiau vis dar pastebimas nerimas dėl degalų kainos ir i scaron;laidų visuomeniniam transportui. Be to, artėjant atostogų metui, daugiau scaron;alies gyventojų sunerimo ir dėl i scaron;laidų laisvalaikiui, pramogoms, atostogoms. bdquo;Lietuvos gyventojų nerimo indeksas yra savoti scaron;kas ekonominės situacijos rodiklis. Paskutiniai tyrimai atskleidė, kad scaron;is nerimas nėra susijęs su pirmo būtinumo prekėmis ar paslaugomis, taigi galima teigti, kad gyventojų ekonominė situacija gerėja", - sakė Rūta Gaudie scaron;ienė, bdquo;TNS Gallup" tyrimų strategijos direktorė.Lietuvos gyventojų nerimo indeksas nurodo vartotojų pasitikėjimo ir nerimo rodiklius atspindinčius žmonių nuotaikas reaguojant į ekonominę scaron;alies situaciją. Tyrimas pateikia ne tik bendrą vartotojų jautrumą esamai situacijai, bet ir padeda atskleisti dėl ko konkrečiai jaudinasi vartotojai. Remiantis tyrimo duomenimis apie tai, ar žmonėms kelia nerimą ir kiek jo kelia pagrindinių gyvenimo sričių i scaron;laidų bei finansinės padėties pokyčiai, i scaron;skiriami keturi pagrindiniai gyventojų segmentai: ramieji, sunerimę, įsitempę ir panikuojantys. Lyginant kovo pabaigos ir gegužės pabaigos duomenis pastebima, kad įtampa mažėja - sumažėjo įsitempusiųjų ir panikuojančių, o tuo tarpu ramiųjų ir scaron;iek tiek sunerimusių skaičius auga.Kitas rodiklis, skaičiuojamas visoje Europos Sąjungoje, yra gyventojų pasitikėjimo indeksas, kuris taip pat atskleidžia optimistines nuotaikas. Statistikos departamento duomenimis, daugiau nei metus drasti scaron;kai leidęsis žemyn jis scaron;ių metų pradžioje stabilizavosi, o gegužės mėnesį netgi pakilo.Anot R. Gaudie scaron;ienės, sumažėjęs gyventojų nerimo rodiklis ir augantis Lietuvos gyventojų pasitikėjimo indeksas atskleidžia gerėjančias vartotojų nuotaikas, padidėjusį pasitikėjimą savo finansine padėtimi, o tai, tikėtina, prana scaron;auja gerėjančią scaron;alies ekonominę situaciją.

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau