Sąmokslas prieš „NDX energiją“ ar melas?

Publikuota: 2009-06-09
Atnaujinta 2015-06-03 16:37

Pirmadienį, 2009 06 08 „NDX energija“ savo tinklalapyje paskelbė įtarimą apie neva sąmokslą, kuriam lygių nepriklausomoje Lietuvoje gal ir nebuvo - Ignalinos AE galėjo būti sąmoningai sukelta avarinė situacija, dėl kurios reikėjo stabdyti reaktorių. Jei tai būtų tiesa, tuo turėtų susirūpinti ne tik Lietuvos prokuratūra ir VSD, bet ir kur kas galingesnės žvalgybos. Juk tai būtų tiesiog teroristinio akto repeticija.

Pirmadienį, 2009 06 08 bdquo;NDX energija" savo tinklalapyje paskelbė įtarimą apie neva sąmokslą, kuriam lygių nepriklausomoje Lietuvoje gal ir nebuvo - Ignalinos AE galėjo būti sąmoningai sukelta avarinė situacija, dėl kurios reikėjo stabdyti reaktorių. Jei tai būtų tiesa, tuo turėtų susirūpinti ne tik Lietuvos prokuratūra ir VSD, bet ir kur kas galingesnės žvalgybos. Juk tai būtų tiesiog teroristinio akto repeticija.
Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) į scaron;iuos bdquo;NDX lsquo;o" i scaron;vedžiojimus atsakė i scaron; karto, ryžtingai ir vienareik scaron;mi scaron;kai: jėgainė sustojo suveikus avarinės apsaugos sistemai. Kyla klausimas, kodėl bdquo;NDX energija" valdyba paskelbė tokį nerimą, nepasitikėjimą ir įtarumą keliantį parei scaron;kimą? Atsakymą galime perskaityti pačiame parei scaron;kime - tai bdquo;kažkokie niekingi daugiau kaip 100 mln. litų i scaron; Lietuvos vartotojų ki scaron;enės".
Tai kas gi atsitiko? Vartotojams pabrango elektra? Ne. Lietuvos gamintojai ir nepriklausomi tiekėjai staiga pakėlė kainas? O gal vis dėlto tiesiog i scaron;tirpo prie scaron; elektros atpigimą bdquo;skirstytojų" planuotas bdquo;niekingas" 100 mln. litų pelnas? Juk visi žino, kad elektros kaina mažinama ne dėl atpigusios gamybos ar nukritusių elektros kainų, o dėl apribotų tų pačių bdquo;skirstytojų" apetitų. Gal tai ir yra tikrasis bdquo;sąmokslas"? Kur tai matyta - Lietuvos valdžia jiems jau nebepaklūsta?
Kaip vieną i scaron; bdquo;sąmokslo" dedamųjų bdquo;NDX" mato ir pirmadienį spaudoje pasirodžiusį ERC tekstą, kuriame (beje, parengtame savaite anksčiau nei sustojo IAE) atsakėme į daugumą mums metamų nepagrįstų kaltinimų. Bet tą pačią dieną bdquo;Lietuvos žiniose" pasirodė kitas straipsnis, juodinantis ERC, i scaron;kraipantis faktus ir galimai paremtas i scaron; spec. tarnybų bdquo;nutekėjusia" medžiaga, kuriame daugiaprasmi scaron;kai apeliuojama į L. Petronio, vadovavusio VSD 3-iajai Ekonominio saugumo valdybai, ataskaitą apie padėtį bdquo;Lietuvos energijoje". Ta proga tereikia prisiminti žurnalistės Indrės Makaraitytės straipsnį, paskelbtą 2005 m. lapkričio 25 d."Atgimime":
bdquo;Vilniaus prekybos" valdoma įmonė bdquo;NDX energija" privatizavo VST 2003 m. pabaigoje. Linas Petronis paskutinį kartą vie scaron;ai kaip VSD pareigūnas pasirodė 2004 m. kovo mėnesį - Audriaus Siaurusevičiaus bdquo;Spaudos klube" jis kalbėjo apie grėsmes ekonominiam saugumui. Praėjus keliems mėnesiams Seimas priima Elektros energetikos įstatymo pataisas, kurias taip pat turėjo įvertinti L. Petronio vadovaujama struktūra. O jau 2004 m. rugsėjo 30 d. Linas Petronis vie scaron;umoje pasirodė visi scaron;kai kitokiame amplua. Jis dalyvavo spaudos konferencijoje, kurioje atstovavo Vakarų skirstomiesiems tinklams, kaip scaron;ios įmonės Vidaus kontrolės tarnybos direktorius... L. Petronis dirbdamas VSD kontroliavo VST privatizavimą, o po sandorio praėjus pusei metų įsidarbino pačiuose Vakarų skirstomuosiuose tinkluose (VST). Paprastai taip atsilyginama už paslaugas".
Tiesiog dar viena sąmokslo teorija, nėra ką ir pridurti. Tačiau lieka klausimas, kokios dar neskaidrios konkurencijos priemonės bus mestos į mū scaron;į dėl pelnų elektros prekybos versle?Kontaktinis asmuo:Vidas Čebatariūnas,
UAB Energijos realizacijos centras Komercijos direktorius
tel. 8 616 59 382

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau