Moksleiviai trečią kartą bus kviečiami prakalbinti kompiuterį lietuviškai

Publikuota: 2009-06-09
Atnaujinta 2015-06-03 16:41

Šiandien Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Mažojoje salėje pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, kuria įsipareigojama organizuoti trečiąjį lietuvių kalbos konkursą moksleiviams „Švari kalba – švari galva“, paantrašte „Prakalbink kompiuterį lietuviškai“. Bendradarbiavimo sutartį pasirašė Švietimo ir mokslo ministerija, bendrovė „Tilde IT“, Valstybinė lietuvių kalbos komisija ir ryšių su visuomene agentūra „Strateginių komunikacijų centras“.

Jau du kartus vykusio konkurso tikslas - skatinti moksleivius elektroninėje terpėje vartoti lietuvi scaron;kus ra scaron;menis ir taisyklingą lietuvių kalbą bei atkreipti visuomenės dėmesį į lietuvių kalbos vartojimo elektroninėje terpėje problemas. Apie tai konkurso bdquo; Scaron;vari kalba - scaron;vari galva" iniciatoriai pirmieji prie scaron; daugiau nei porą metų pradėjo vie scaron;ą diskusiją ir jau turi pasekėjų bei darbų tęsėjų.bdquo;Jau dabar nemažai moksleivių ir mokytojų mūsų teiraujasi, ar kitais metais vėl bus rengiamas jų pamėgtas konkursas. Galime pažadėti, jog kitų metų pradžioje jau trečią kartą visus moksleivius pakviesime prakalbinti kompiuterį lietuvi scaron;kai", - teigia konkurso iniciatorės - bendrovės bdquo;Tilde IT" direktorius Vaclovas Pranskūnas.Pasira scaron;ydamas sutartį scaron;vietimo ir mokslo ministerijos sekretorius Dainius Numgaudis pažymėjo, jog be galo svarbu nuo mažų dienų formuoti tinkamus jaunosios kartos įgūdžius ir požiūrį į lietuvių kalbos ra scaron;menų vartojimą dirbant kompiuteriais bei kitomis naujausiomis technologijomis.bdquo;Ypatinga, kad scaron;iame projekte nekyla scaron;iuo metu skaudūs finansiniai klausimai, nesidalinami ministerijos ar valstybės biudžeto pinigai. Kaip rodo scaron;io konkurso organizavimo patirtis - dažnai dideliems darbams užtenka noro, iniciatyvos ir kūrybinio bendradarbiavimo", - pasira scaron;ydama sutartį kalbėjo bdquo;Strateginių komunikacijų centro" direktorė Dalia Kutraitė Giedraitienė.Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Irena Smetonienė bendradarbiavimą ir konkurso bdquo; Scaron;vari kalba - scaron;vari galva" organizavimą palygino su stiklo karoliukų kalnu, kuomet kiekviena pusė įne scaron;a savo indėlį lyg stiklinį karoliuką ir sudeda juos į vieną vietą.Bendrovės bdquo;Tilde IT" iniciatyva 2008 metais subūrus verslo ir valstybinių institucijų pastangas buvo surengtas pirmasis moksleivių konkursas bdquo; Scaron;vari kalba - scaron;vari galva". Jame dalyvavo per du su pusę tūkstančio moksleivių i scaron; visos Lietuvos. 2009 metų pavasarį vykusiame antrajame moksleivių konkurse dalyvavo jau per tris tūkstančius 7, 8 ir 9 klasių moksleivių, o konkurso laimėtojus ir jų lietuvių kalbos mokytojus Lietuvos Respublikos Prezidentūroje apdovanojo Prezidentas Valdas Adamkus.Planuojama, jog trečiasis moksleivių konkursas bdquo; Scaron;vari kalba - scaron;vari galva" vyks 2010 metų pradžioje. Konkurso organizatoriai tikisi, jog jame dalyvaus per 5 tūkstančius moksleivių i scaron; visos Lietuvos.Daugiau informacijos:Andrius Scaron;uminas
SKC projektų vadovas
Tel. 8 5 279 18 30
Mob. tel. 8 648 22844
El. pa scaron;tas andrius@skc.lt

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau