G.Didžiokas: nutarimas apmokestinti tarnybinius automobilius – kvailas

Publikuota: 2009-06-04
Atnaujinta 2015-06-03 16:26

Finansų ministerijos sprendimas apmokestinti iš darbdavio ir kito asmens gautą turtą ne tik nepadės valstybei, bet dar ir pakenks. Tuo įsitikinęs Europos Parlamento narys Gintaras Didžiokas.

bdquo;Viena vertus tai yra visi scaron;ka nepagarba žmonėms ir verslui, kita vertus, pinigų administravimas kainuos daugiau, nei bus surinkta lė scaron;ų į biudžetą", - sako EP frakcijos bdquo;Sąjunga už tautų Europą" vicepirmininkas G.Didžiokas.Finansų ministerija nusprendė, kad valdžia nuo liepos galės apmokestinti ne tik asmeniniais tikslais naudojamus tarnybinius, bet ir i scaron; draugų pasiskolintus automobilius. Teori scaron;kai gali būti apmokestinti ir kompiuteriai bei telefonai.Specialistų teigimu, mokestis už tarnybinius automobilius greičiausiai bus užkrautas net ir tais atvejais, jei vakare ar savaitgaliais darbuotojai savo ma scaron;inas paliks darbe. Verslininkai nuogąstauja, jog mokesčių inspektoriams pakaks fakto, kad tarnybinis automobilis darbuotojui formaliai bus priskirtas naudotis visą laiką.bdquo;Tarnybinis automobilis yra viena i scaron; motyvacinių priemonių, - teigia G.Didžiokas. - Suteikdama galimybę naudotis tarnybiniu automobiliu, įmonė padeda savo darbuotojui, i scaron; valstybės neimdama nieko".Pasak G.Didžioko, nutardama apmokestinti tarnybinius automobilius ir kitokį asmeniniam naudojimui skirtą turtą, valdžia nusisuka nuo savo vie scaron;ai deklaruojamų pažadų rūpintis verslu ir žmonėmis, elgiasi tiesiog kvailai.bdquo;Kaip galima kalbėti apie kažkokį rūpestį, jei tokiomis priemonėmis žlugdomas socialinis darbdavių dialogas su darbuotojais, motyvacinės iniciatyvos?" - klausia G.Didžiokas.Už asmeniniais tikslais naudojamą įmonės turtą darbuotojai nuo liepos turės susimokėti gyventojų pajamų ir sveikatos draudimo mokesčius (i scaron; viso - 21 proc.), o darbdavys - bdquo;Sodros" mokestį (3 proc.)Mokesčio už automobilį dydis priklausys nuo jo vertės.bdquo;Keisčiausia, kad pagal naująją tvarką mokestis bus taikomas tais atvejais, kai gyventojas turi tik galimybę naudotis tarnybiniu automobiliu asmeniniais tikslais. Kur tai matyta, kad mokestis imamas už galimybę, o ne faktą? Tai gal kitas žingsnis bus toks, kad žmogui skirs baudą už tai, kad jis turėjo galimybę vir scaron;yti greitį?", - piktinasi G.Didžiokas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau