Vilniuje vyksta paskutinis BALTSO susitikimas

Publikuota: 2009-06-01
Atnaujinta 2015-06-03 16:18

Vilnius, 2009 m. birželio 1 d. Šiandien Vilniuje paskutinįkart susirinko BALTSO – pagrindinės perdavimo tinklo operatorių bendradarbiavimo organizacijos Estijoje, Latvijoje bei Lietuvoje – nariai. Nuo 2006 m. kovo 31 d. veikusi organizacija šių metų liepos 1 d. taps ENTSO-E – vieningos Europos elektros perdavimo sistemos operatorių asociacijos dalimi.

bdquo;Nors kiekviena pabaiga yra ko nors naujo pradžia, Baltijos scaron;alių siekiai nesikeičia, - pasveikinimo kalboje sakė Darius Masionis, AB bdquo;Lietuvos energija" generalinis direktorius, asociacijos ENTSO-E valdybos narys. - BALTSO buvo įkurta skatinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos, Latvijos, Estijos auk scaron;tos įtampos operatorių ir drauge siekti bendrų tikslų. Dalyvavimas ENSTO-E tik sustiprins mus įtvirtinant Baltijos scaron;alių energetinį saugumą ir užtikrinti elektros energijos tiekimo patikimumą".Pasak D. Masionio taip pat itin svarbūs i scaron;liks ir esminiai lygiagretaus Baltijos scaron;alių energetikos sistemų veiklos bei efektyvaus scaron;alių elektros rinkų darbo klausimai.AB bdquo;Lietuvos energija" vadovo teigimu, įsijungimas į ENTSO-E ne tik paskatins Europos elektros rinkos integraciją, kuri užtikrins elektros perdavimo sistemų darbo saugumą ir patikimumą: bdquo;Itin svarbu yra tai, kad scaron;ioje organizacijoje bus drauge kuriamos vieningos visoje Europoje auk scaron;tos įtampos tinklų operatorių veiklos taisyklės, ilgalaikiai tinklų plėtros planai ir bendra ateities Europos auk scaron;tos įtampos tinklų operatorių veiklos strategija". Pasak D. Masionio, ENTSO-E dirbs nuolat konsultuodamasi su Europos reguliavimo institucijomis ir Europos Komisija.Scaron;iandien BALTSO narės suderins paskutinius organizacijos funkcijų perleidimo ENTSO-E klausimus.Iki liepos 1 d. užbaigti savo veiklą yra įsipareigojusios ne tik BALTSO, bet visos Europos perdavimo sistemų operatorių asociacijos ETSO, UCTE, NORDEL, UKTSOI, ATSOI. Nuo liepos 1 d. jos susivienys į bendrą Europos elektros perdavimo sistemos operatorių tinklą. Apie AB bdquo;Lietuvos energija". Nacionalinės elektros energetikos bendrovės LEO LT, AB antrinė bendrovė AB bdquo;Lietuvos energija" atlieka elektros energijos perdavimo (110-330 kV įtampos) tinklo savininko, sistemos operatoriaus ir rinkos operatoriaus funkcijas bei siekia užtikrinti elektros energijos perdavimo ir energetikos sistemos stabilumą Lietuvoje. LEO LT, AB valdo 96,4 proc. AB bdquo;Lietuvos energijos" akcijų.Apie ENTSO-E (European Network of Transmission System Operators for Electricity). 2008 m. gruodžio 19 d. Briuselyje susirinkę elektros perdavimo operatoriaus funkcijas vykdančių Europos kompanijų vadovai i scaron; 42 scaron;alių įsteigė naują asociaciją - Europos elektros perdavimo sistemos operatorių tinklą ENTSO-E. Scaron;ios asociacijos pagrindą sudaro buvusios tarptautinės asociacijos - UCTE, ETSO, NORDEL, BALTSO, taip pat Jungtinės Karalystės ir Airijos - asociacijos, iki scaron;iol dirbusios atskiroje zonoje. Asociacija ENTSO-E apima visą Europą ir tokias scaron;alis kaip Norvegija ir Scaron;veicarija, kurios scaron;iandien nėra Europos Sąjungos narės. bdquo;Lietuvos energijos" generalinis direktorius Darius Masionis i scaron;rinktas į asociacijos valdybą.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau