G.Didžiokas: pieno gamintojai Lietuvoje žlunga, bet ginti savo teises bijo

Publikuota: 2009-05-27
Atnaujinta 2015-06-03 16:20

Tuo metu, kai Europos pieno gamintojai, protestuodami prieš mažas pieno supirkimo kainas, blokuoja traktoriais kelius, Lietuvos pienininkai tyli. Europos Parlamento nario Gintaro Didžioko įsitikinimu, jie bijo valdžios represijų.

bdquo;Lietuvos pieno gamintojai yra susiskaldę ir bijo, kad valdžia sumažins paramą žemės ūkiui ir žemdirbių savivaldai, - sako Europos Parlamento žemės ūkio ir kaino reikalų komiteto vicepirmininkas G.Didžiokas. - Tuo metu Lietuvos pienininkystės sektoriaus būklė yra gerokai blogesnė nei tokių scaron;alių, kaip Prancūzija, Vokietija ar Austrija, kurių ūkininkai nebijo protestuoti ir reikalauti tinkamų valdžios veiksmų".Pirmadienį prie Europos Komisijos būstinės Briuselyje, kur vyko Europos Sąjungos žemės ūkio ministrų susitikimas, susirinko apie 900 ūkininkų. Jie traktoriais blokavo kelius, atsivedė net gyvą karvę ir skandavo reikalaudami už pieną atsiskaityti sąžiningai.Anot Europos pieno tarybos, atstovaujančios pieno gamintojams Europos Sąjungos mastu, atstovo Erwino Schoepgeso, daug pieno gamintojų negali i scaron;silaikyti esant tokioms pieno kainoms.bdquo;Tačiau Lietuvoje padėtis dar blogesnė, - teigia G.Didžiokas. - Europos Sąjungoje protestuojama dėl to, kad žaliavinio pieno supirkimo kaina nukrito žemiau 30 euro centų. Tuo tarpu Lietuvoje pienas superkamas mažiau kaip po 30 lietuvi scaron;kų centų už kilogramą. Kaip tokiomis sąlygomis Lietuvos pieno gamintojams konkuruoti Bendrojoje rinkoje?"Europos ūkininkai kaltina didmenininkus i scaron;naudojimu, skundžiasi, kad kaina, kurią didmeninkai moka už pieną per pastaruosius mėnesius dramati scaron;kai krito, nors pieno pardavimo kaina prekybos centruose i scaron;liko stabili. Savo ruožtu Europos Komisijos veiksmus, kuriais siekiama padėti pienininkystei, protestuotojai laiko nepakankamais.bdquo;Kai kurios ES narės ėmėsi konkrečių veiksmų padėti savo ūkininkams. Pavyzdžiui, Vokietijos vyriausybė nutarė padėti ūkininkams mažinant mokesčius dyzeliniam kurui. Lietuvoje nedaroma nieko, ir jei mūsų scaron;alies ūkininkai toliau tylės, nieko daroma ir nebus, prisidengiant visuotiniu taupymu ir rinkos ekonomika, - sako G.Didžiokas. - Tačiau apie kokią rinkos ekonomiką galima kalbėti, kai Europos mastu tenka konkuruoti nelygiomis sąlygomis? Juolab, kad scaron;iuo metu Lietuvos ūkininkai gauna ir taip mažesnę paramą nei senųjų ES narių ūkininkai, todėl turi nelygias konkurencines sąlygas."Be kita ko, protestuojantys Europos ūkininkai siekia, kad Europos Komisija pratęstų kai kurias subsidijas, pavyzdžiui, pa scaron;arų i scaron; pieno produktų gamybai arba įpareigotų scaron;alių vyriausybes pirkti pieną mokykloms, kur mokiniams jis būtų dalijamas nemokamai. Pasak G.Didžioko, taip pat būtų galima tartis su gamintojais ir dėl specialių perdirbtų pieno produktų, pavyzdžiui, geriamų jogurtų ar sūrelių gamybos mokykloms.bdquo;Tai - viena pienininkystės sektoriaus gaivinimo galimybių. Tačiau jai atverti būtinas pienininkų ir valdžios dialogas. Tačiau tai, kas dabar vyksta, yra tiesiog darbo imitacija", - teigia G.Didžiokas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau