Mirčių nuo širdies ir kraujagyslių ligų skaičių gali sumažinti statinų vartojimas

Publikuota: 2009-05-20
Atnaujinta 2015-06-03 16:25

Ilgalaikis statinų, cholesterolio kiekį mažinančių vaistų, grupės – rozuvastatino – vartojimas tarp pacientų, potencialiai turinčių padidintą širdies ir kraujagyslių ligų riziką, apie 50 proc. sumažina širdies priepuolio, miokardo infarkto ar insulto tikimybę bei 20 proc. – bendrą mirštamumą. Tokią išvadą parodė naujausi klinikinio tyrimo JUPITER rezultatai.

Remiantis išvadomis, galima teigti, kad statinai beveik per pusę gali sumažinti riziką susirgti širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis net ir tiems žmonėms, kurių cholesterolio kiekis kraujyje yra mažas ar normalus, bet nustatyta padidėjusi vieno iš uždegimo žymenų – didelio jautrumo C-reaktyviojo baltymo (djCRB) koncentracija kraujyje.

bdquo;Sergamumas scaron;irdies ir kraujagyslių ligomis yra pagrindinė mirties priežastis tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Scaron;ios ligos paprastai yra siejamos su nesveika žmonių gyvensena, žalingais įpročiais, padidėjusiu kraujospūdžio ar cholesterolio kiekiu, cukriniu diabetu. Atliktas tyrimas rodo, kad vartojant statinus scaron;irdies ir kraujagyslių ligų galima sėkmingai i scaron;vengti bei taip pailginti žmonių, kurie neturi tradicinių, jau įvardintų rizikos veiksnių, gyvenimą. JUPITER rezultatai yra lūžis scaron;irdies ir kraujagyslių ligų prevencijoje, kuris i scaron; esmės gali pakeisti scaron;ių ligų gydymą", - sako Saulius Scaron;abūnas, bdquo;AstraZeneca Lietuva" generalinis direktorius.JUPITER tyrime dalyvavo beveik 18 tūkst. pacientų i scaron; viso pasaulio. Tyrimo dalyviai buvo vidutini scaron;kai 60 metų amžiaus vyrai ir moterys, kurie neserga jokiomis ligomis, turi normalų cholesterolio kiekį, normalų kraujospūdį arba jį kontroliuoja vaistais, tačiau turi padidėjusią didelio jautrumo C-reaktyviojo baltymo normą. Statistika skelbia, kad i scaron; 1 tūkst. taip apibūdinamų žmonių, kasmet mir scaron;ta 6-7. Scaron;io tyrimo rezultatus 2008 metų pabaigoje pateikė Amerikos scaron;irdies asociacija. Lietuvos gydytojams tyrimas buvo i scaron;samiai pristatytas vaizdo konferencijoje bdquo; Scaron;irdies-kraujagyslių ligų rizikos vertinimas - naujos galimybės ligonių atrankai ir gydymui", vykusioje vakar, gegužės 19 d., Vilniaus universiteto ligoninės Santari scaron;kių klinikose. Tiesioginio teletilto Bostonas-Vilnius metu dalyvavo daugiau nei 2 tūkst. scaron;irdies ir kraujagyslių ligų specialistų i scaron; viso pasaulio, tarp kurių - beveik 40 scaron;ios srities profesionalų i scaron; Lietuvos.Pasaulyje kasmet nuo scaron;irdies ir kraujagyslių ligų mir scaron;ta daugiau kaip 18 mln. žmonių. Lietuvoje vidutini scaron;kai kasmet scaron;irdies ir kraujagyslių sukeliamos ligos pasiglemžia apie 24 tūkst. gyvybių, i scaron; kurių beveik 50 proc. vyrų ir 64 proc. moterų. Tarp Europos Sąjungos valstybių pagal sergamumą scaron;irdies ir kraujagyslių ligomis Lietuva yra priskiriama prie padidintos rizikos scaron;alių. Prognozuojama, kad mirčių nuo scaron;irdies ir kraujagyslių ligų skaičius Lietuvoje ir toliau didės.Apie bdquo;AstraZeneca"
bdquo;AstraZeneca Lietuva" yra vienos pirmaujančių farmacijos bendrovių pasaulyje rinkodaros padalinys, savo veiklą Lietuvoje pradėjęs 1999 m. birželį. Kompanija bdquo;Astra AB" ( Scaron;vedija) 1999 m. susijungė su bdquo;Zeneca Group PLC" (Didžioji Britanija) ir sukūrė vieną didžiausių farmacijos kompanijų pasaulyje - bdquo;AstraZeneca". Pagrindinė bendrovės veiklos sritis - efektyvus ir modernus kvėpavimo takų ligų, kardiologijos, onkologijos, infekcijų bei centrinės nervų sistemos ligų gydymas.Apie JUPITER tyrimą
JUPITER - tai ilgalaikis atsitiktinių imčių dvigubai aklas placebu kontroliuojamas didelės apimties tyrimas. Tai farmacijos bendrovės bdquo;AstraZeneca" atliekamos didelės GALAXY klinikinių tyrimų programos, vykdomos siekiant atkreipti dėmesį į svarbius su statinais susijusius neatsakytus klausimus, dalis. Scaron;iuo metu į GALAXY programą yra įtraukti daugiau kaip 69 tūkst. pacientų i scaron; 55 pasaulio scaron;alių.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau