Prezidentas – toks pat klientas

Publikuota: 2009-05-18
Atnaujinta 2015-06-03 16:29

Rinkimų naktis, kaip ir visada kandidatams,
pilna nerimo, aistrų ir vilčių. Iki paryčių bluosto nesudedantys ir rezultatų
laukiantys politikai, be abejo, nuvargsta, išalksta, todėl dažniausiai šią naktį
pasirenka praleisti patogioje, jaukioje ir ne tik reikiamas technikos priemones
suteikiančioje, bet ir užkandžių siūlančioje aplinkoje. Iš septynių pretendentų
į prezidento postą keturi savo laikinaisiais štabais pasirinko sostinės
viešbučius ir restoranus, kur jų laukė visapusiškas aptarnavimas. „Verslo
žinios“ domisi, ar šioms įstaigoms prezidento rinkimų naktis yra svarbesnė ir
pelningesnė nei įprastas vakaras.

Socialdemokratų kandidatas į prezidentus Algirdas Butkevičius praėjusią naktį kartu su savo kolegomis ir rėmėjais praleido „Best Western Vilnius“ viešbučio konferencijų salėje.Egidijus Dargevičius, viešbučio direktorius, paklaustas, ar tokia proga ir galimo ateities šalies vadovo apsilankymas viešbučiui yra išskirtinis, teigia, kad šis įvykis istoriškai svarbus taptų tik tuo atveju, jei kandidatas būtų išrinktas į prezidentus: „Jei taip neįvyks – istorija viską pamirš“, – sako jis.Vis dėlto viešbutis turi tradiciją pasidaryti svarbių klientų nuotraukas – jų turi visą kolekciją, o p. Butkevičius paprašytas pasirašyti ir svečių knygoje. Jokio ypatingo dėmesio šiam įvykiui, anot p. Dargevičiaus, skiriama nebuvo: „Reklaminės akcijos iš to nedarysime.“
Pasiteiravus, ar iš laikino rinkimų štabo „priglaudimo“ „Best Western Vilnius“ gaus išskirtinės finansinės naudos, pašnekovas sako: „Šiais laikais viešbučiui kiekvienas klientas yra labai svarbus. Ponas Butkevičius už paslaugas moka pagal bendrus įkainius, jokių nuolaidų netaikėme.“ Jokių ypatingų reikalavimų nekėlė ir p. Butkevičiaus rinkimų štabas: „Šiek tiek užkandžių ir gėrimų, o kiekvienas užsakymas yra nauda.“Rinkimų favorite laikoma Dalia Grybauskaitė savo rinkimų nakčiai pasirinko viešbučio „Artis“ restorano salę. Gal kiek simboliška, tačiau šis viešbutis yra prie pat prezidentūros. Bronislavas Vainora, viešbučio generalinis direktorius, iš tokios paralelės juokiasi ir tikina, kad „Artis“, tikriausiai, pasirinktas todėl, kad restorano salė – viena didžiausių senamiestyje.„Sudarytos geros sąlygos: yra visos ryšio priemonės, technika, televizija“, – pranašumus vardija p. Vainora.
Viešbučio savininkas iš anksto skaičiavo, kad sekmadienio nakties renginys didelių pajamų nesukraus, tačiau nepridarys ir nuostolių.
„Turime finansiškai kur kas didesnių renginių“, – sako jis.Drauge priduria, kad moraliai – tai išskirtinė proga. Paklaustas, ar nebandys kaip nors pasinaudoti išskirtinės viešnios vizitu viešbučiui garsinti, pašnekovas iš pradžių tikina, kad to neplanuoja: „Mes – ne žiniasklaida.“ Tačiau po akimirkos prisipažįsta, kad tai – puiki mintis, ypač pergalės atveju, todėl padėkojęs už idėją sako perduosiąs nurodymus atsakingiems vadybininkams: „Mums – tai garbė bei prestižas. Ir jeigu tai atsispindėtų žiniasklaidoje, ypač televizijoje, be abejo, būtų naudinga“, – sako p. Vainora.Kazimira Prunskienė rezultatų laukė „Crowne Plaza Vilnius“. Ingos Grajauskienės, viešbučio generalinės direktorės, teigimu, tai, kad kandidatė į prezidentus pasirinko ypatingą naktį praleisti ir rezultatus stebėti būtent jų konferencijų salėje, yra didelė garbė, tačiau kaip nors tuo pasinaudoti reklamai neplanuoja.Finansiškai šis vakaras, anot p. Grajauskienės, taip pat niekuo neišsiskirs nuo kitų: „Visi turi vienodas sąlygas, o kaina – visada yra derybų objektas. Mums svarbūs visi klientai ir visus stengiamės aptarnauti pačiu aukščiausiu lygiu“, – tikina ji.
Daugiau detalių apie p. Prunskienės rinkimų naktį p. Grajauskienė išduoti nenorėjo.

Ateina – ir gerai

Darbo partijos kandidatė Loreta Graužinienė savo vilties sala pasirinko Vilniaus restoraną „Ad Astrum“. Algirdas Belevičius, restorano direktorius, žymaus užsakovo ir svarbios progos nesureikšmina: „Dabar– Graužinienė, anksčiau buvo Zuokas, Paksas – visi man vienodi ir, jei ateina, – tai gerai. Suteikiame patalpas, aptarnaujame, tiekiame maisto.“Garsinti restorano p. Graužinienės sąskaita jis taip pat nesirengia ir teigia, kad jei kur nors tai bus paminėta – gerai, bet nieko išskirtinio pats nesiims daryti.
Tačiau pašnekovas tikina, kad jau pats užsakymas jam yra naudingas – laikai nelengvi, o sekmadieniais apyvarta – maža: „Man naudinga, nes bus bent 30 žmonių, o tai geriau nei nežinoti, ar kas iš vis ateis“, – išvakarėse aiškino p. Belevičius.Ponios Graužinienės naktis, panašu, turėjo būti viena sočiausių tarp visų kandidatų – užsakyta įvairių patiekalų, tokių kaip įdarytos žuvys, daržovės, pyragas ir t. t.Kiti trys kandidatai rinkimų naktį praleido kukliau. Česlovas Jezerskas ir Valdemaras Tomaševskis rezultatų laukė savo rinkimų štabuose, o Valentinas Mazuronis – „Tvarkos ir teisingumo“ partijos būstinėje.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau