Lietuvoje kasmet ištiriama maždaug 100 tiltų būklė

Publikuota: 2009-05-14
Atnaujinta 2015-06-03 16:26

Lietuvoje, kur valstybinės reikšmės keliuose yra apie 1,5 tūkst. tiltų ir viadukų, kasmet buvo apžiūrima ir ištiriama po maždaug 100 tiltų. Dar apie 2,5 tūkst. Lietuvos tiltų ir viadukų yra savivaldybių kompetencijoje ir jų tyrimai organizuojami savarankiškai pačių savivaldybių.

Lietuvoje, kur valstybinės reik scaron;mės keliuose yra apie 1,5 tūkst. tiltų ir viadukų, kasmet buvo apžiūrima ir i scaron;tiriama po maždaug 100 tiltų. Dar apie 2,5 tūkst. Lietuvos tiltų ir viadukų yra savivaldybių kompetencijoje ir jų tyrimai organizuojami savaranki scaron;kai pačių savivaldybių.Per 2008-uosius apžiūrėjus ir i scaron;tyrus 98 tiltus bei viadukus valstybiniuose keliuose paai scaron;kėjo, kad scaron;e scaron;erių i scaron; jų būklė yra kritinė arba bloga.Tai bus aptariama penktadienį vyksiančioje tiltų statybos specialistų konferencijoje bdquo;Lietuvos tiltai 2009".Pasak Transporto ir kelių tyrimo instituto (TKTI) Tiltų tyrimų skyriaus vir scaron;ininko Laimono Kra scaron;ausko, Lietuvoje maždaug 1,2 tūkst. tiltų ir viadukų amžius valstybinės reik scaron;mės keliuose siekia daugiau kaip 30 metų. Dažnai jų statybos ir montavimo darbų kokybė buvo prasta, projektai taip pat nebuvo tobuli.bdquo;Pagal užsienio scaron;alių patirtį, tiltų esmines apžiūras reikėtų atlikti kas 5-6 metai. Tiltų tyrimai Lietuvoje atliekami nepakankamais tempais, todėl kiekvienais metais aptinkama tokių tiltų ar viadukų, kurių būklė būna kritinė ar artima avarinei, todėl tenka imtis skubių priemonių nelaimėms i scaron;vengti", - sakė L. Kra scaron;auskas.Anot jo, jei tyrimai būtų atliekami reguliariai, sąnaudos tiltų remontui bei rekonstrukcijai būtų ženkliai mažesnės.bdquo;Reguliariai stebint tiltų būklę, sumažėja tikimybė aptikti avarinės būklės tiltus, nes tyrimai leidžia problemas numatyti i scaron; anksto. Be to, i scaron;taisyti nedideles pažaidas kainuoja gerokai mažiau nei rekonstruoti itin prastos būklės tiltą", - sakė L. Kra scaron;auskas.Papildoma informacija:Gediminas Vir scaron;ilas, LAKD Tiltų skyriaus vir scaron;ininkas, tel. (8 5) 232 9730

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau