Neringiškiai ruošiasi skųsti valstybę Strasbūrui

Publikuota: 2009-05-11
Atnaujinta 2015-06-03 16:30

Šią savaitę šešių statinių Neringoje
savininkams bus išsiųsti įpareigojimai atstatyti pastatus, kad šie atrodytų
kaip iki rekonstrukcijos. Pastatų savininkai neabejoja įpareigojimus
skųsiantys, o teisybės ketina ieškoti Europos žmogaus teisių teisme,
Strasbūro, kur įsikūręs teismas, pusėn dairosi ir Neringos
savivaldybė.

Antanas Noreika, UAB „Nidos pušynas“ direktorius ir Neringos tarybos narys tvirtina, kad gavęs iš apskrities įpareigojimą, nedelsdamas skųs jį teismui. Bendrovė prieš 11 m. buvusį pionierių stovyklos lauko tualetą yra rekonstravusi į vasarnamį, o kitą rekonstruotą pastatą pardavė prieš kelerius metus. Verslininkas ruošiasi pasiekti ir Žmogaus teisių teismą.„Dabar ruošiame popierius Strasbūrui, duosime valstybę į teismą. Detalusis planas mūsų pastatų rekonstrukcijai buvo rengiamas ir visi leidimai gauti ne vakar, o 1998 m. Taip išeina, kad tiek metų niekas negynė viešojo intereso“, - dėsto p. Noreika.Apsispręsti kreiptis į Strasbūrą miesto tarybą ragins ir Neringos miesto meras Vigantas Giedraitis.

Pradėjo veikti

Klaipėdos apskrities viršininko administracija, gavusi keletą priminimų iš prokuratūros bei Aplinkos ministro, kad valstybinę statybų priežiūrą vykdo apskritis, imasi veiksmų. Savininkams, kurių pastatų detaliuosius planus, statybos leidimus, projektavimų sąlygų sąvadus teismas yra panaikinęs, išsiunčiami įpareigojimai. Iš 6 statinių, tik Druskų sandėlis Juodkrantėje yra naujai pastatytas, kitur atlikta rekonstrukcija.„Visi leidimai panaikinti, bet nėra teismo sprendimo griauti pastatus, vadinasi, pastatai turi būti atstatyti iki tokios būklės, kokie jie buvo iki rekonstrukcijos. Kad nebūtų tokios situacijos, jog niekas nieko nedaro, mes inicijavome statybos valstybinės priežiūros vykdymą“, - teigia Tadas Škimelis, Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Teisės departamento direktorius.Arūnas Burkšas, Klaipėdos apskrities viršininkas, pats dar neseniai gynęs Neringos savivaldybės ir neringiškių interesus sako, kad jam sunkiai suvokiamas raginimas „grąžinti“ pastatus į pirmykštę jų būklę.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Temos:

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau