Šiandien pritarta energetikos projektams, numatytiems Europos ekonomikos gaivinimo plane

Publikuota: 2009-05-06
Atnaujinta 2015-06-03 16:41

Europos Parlamentas pritarė Pramonės, tyrimų ir energetikos komiteto (ITRE) nario dr. Eugenijaus Maldeikio parengtam dokumentui dėl ekonomikos gaivinimo plano, teikiant Bendrijos finansinę paramą energetikos srities projektams. Jiems numatyti 3,98 milijardų eurų: dujų ir elektros infrastruktūros (2,365 mln.), vėjo energijos (565 mln.), CO2 surinkimo ir sandėliavimo (1,050 mln.). Lietuvai bus skirta lėšų įgyvendinti dujų ir elektros tinklų jungčių projektą - Švedijos ir Baltijos valstybių energetikos tinklų sujungimo.

1024x768 Normal 0 19 false false false MicrosoftInternetExplorer4 Europos Parlamentui pavyko susitarti su Europos Taryba, jog energetikos projektams skirtas, tačiau neįsisavintas lė scaron;as bus galima panaudoti energijos efektyvumo ir atsinaujinančios energijos projektams įgyvendinti. Visų energetikos projektų įgyvendinimą stebės Europos Komisija (EK). Jei iki kitų metų kovo mėnesio, ji pastebės, kad projektų įgyvendinimui kyla rizika ir nebus i scaron;pildyti prisiimti biudžetiniai ir teisiniai įsipareigojimai iki 2010 metų pabaigos, EK siūlys nuo neįgyvendinto projekto dalį likusių lė scaron;ų skirti kitiems projektams.bdquo; Scaron;i gaivinimo programa padidins atskirų scaron;alių ir regionų, o kartu visos Europos energetinį saugumą. Taip pat bus paskata scaron;alims narėms ir energetinėms kompanijoms investuoti į energetikos sektorių," - pabrėžė dokumento rengėjas E. Maldeikis.Europos Parlamentui pritarus atsiranda galimybė jau už kelių mėnesių pradėti įgyvendinti scaron;alims energetikos projektus, kurie paskatintų ekonomikos pažangą bei darnų vystymąsi. Prie scaron; balsavimą vykusiuose debatuose ES energetikos komisaras Andris Piebalgs pabrėžė, kad jau gegužės mėnesį bus skelbiami konkursai projektams įgyvendinti.Ekonomikos ir dujų krizė įrodė, kad Europos energetikos tinklų jungtys nepakankamos. Todėl scaron;iuo metu kyla su Europos ekonomika bei jos gyventojų gerove susijusių struktūrinių problemų.

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau