Elektroninė bylų skirstymo sistema – nešališkumo ir skaidrumo principams teismuose įgyvendinti

Publikuota: 2009-05-04
Atnaujinta 2015-06-03 16:28

Praėjusią savaitę, balandžio 29 d., Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) organizuotoje apskritojo stalo diskusijoje su visuomeninių organizacijų atstovais buvo pristatyta elektroninė bylų skirstymo sistema.

Naudojantis scaron;ia sistema, teisėjams bylas nagrinėti paskiria speciali kompiuterinė programa. bdquo;Taip vadinamo bdquo;žmogi scaron;kojo faktoriaus" eliminavimas skirstant bylas užtikrina ne scaron;ali scaron;kumo ir skaidrumo principus bei didina pasitikėjimą teismais" - teigė bylų skirstymo sistemą pristatinėjęs UAB bdquo;Leksinova" projektų vadovas Vaidotas Stankus.Pagal specialiai sukurtą unikalią metodiką, paremtą eile objektyvių kriterijų, sistema parenka vieną i scaron; galimų lygiaverčių kandidatų (teisėjų) konkrečiai bylai nagrinėti, atsižvelgdama ir į teisėjų specializacijas bei esamą užimtumą. Tokiu būdu siekiama pagerinti bylų nagrinėjimo kokybę, mažinti dėl per didelio teisėjų darbo krūvio galinčių kilti klaidų tikimybę.LVAT organizuotos diskusijos metu sistemos kūrėjai i scaron; UAB bdquo;Leksinova" jos dalyviams pademonstravo, kaip realiai veikia elektroninis bylų skirstymas. Vienas i scaron; sistemos idėjos autorių - Tauras Pėstininkas, kalbėdamas apie bendradarbiavimą su LVAT pažymėjo: bdquo;Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas yra ypatingai reiklus mūsų klientas. Vertiname jo vadovų nuolatinį dėmesį ie scaron;kant galimybių tobulinti sistemą. Tai - neabejotinai vienas atsakingiausių mūsų projektų ir vienas geriausių konstruktyvaus bendradarbiavimo pavyzdžių tarp vie scaron;ojo ir privataus sektoriaus."Scaron;iuo metu elektroniniu būdu skirstyti bylas gali visi Lietuvos teismai, tačiau sistema ir toliau yra tobulinama. Tuo tikslu jau diegiama antroji jos versija. Neilgai trukus proceso scaron;alims bus suteikta galimybė susipažinti su bylos nagrinėjimo stadijomis naudojantis interneto ry scaron;iu.
Apie UAB bdquo;Leksinova"Elektroninė bylų skirstymo sistema yra vienas i scaron; Lietuvos teismų informacinės sistemos - LITEKO - modulių. LITEKO kūrėjai - UAB bdquo;Leksinova" nuo 1998 metų specializuojasi kuriant intelektualias teisinės informacijos sistemas teisės bei vie scaron;ojo administravimo profesionalams. Bendrovė buvo strateginiu partneriu kuriant vienintelę tokio pobūdžio Baltijos valstybėse teismų sprendimų duomenų bazę bdquo;INFOLEX.Praktika", o taip pat Prokuratūros informacinę sistemą - IPS - baudžiamojo proceso elektroninių įrankių rinkinį Lietuvos prokurorams.
Daugiau informacijos
Tauras Pėstininkas
UAB bdquo;Leksinova"
Mob. tel.: 8 616 09914
El.pa scaron;tas: tauras@infolex.lt

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Temos:

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau