Ekspertai perspėja: trečdalis kompanijų ateinančiais metais darys kritines klaidas

Publikuota: 2009-04-28
Atnaujinta 2015-06-03 16:33

Daugiau nei 35 proc. kompanijų iki 2012 m. nepavyks priimti teisingų sprendimų, kurie padėtų įvykdyti gyvybiškai svarbias reformas. Tokius duomenis savo raporte skelbia JAV verslo tyrimų milžinė „Gartner“. Tuo tarpu verslo analitika (angl. business intelligence) užsiimančios įmonės „Affecto Lietuva“ atstovai teigia, kad pradėjusios analizuoti savo rinkas, stiprybes bei silpnybes dar prieš krizę įmonės sunkmetį išgyvens lengviau.

bdquo;Verslo analitikos sistemos nėra panacėja, stebuklingai i scaron;taisanti žmonių padarytas klaidas, tačiau jos gali padėti laiku priimti teisingą sprendimą ldquo; ndash; teigia bdquo;Affecto Lietuva ldquo; verslo analitikos departamento direktorė Rūta Scaron;ileikienė. bdquo;Poreikis scaron;ioms sistemoms stabiliai auga pastaruosius de scaron;imt metų ir krizės metu nemažėja. Teisingi ir savalaikiai sprendimai dabar yra kaip niekada svarbūs. Įmonės, pradėjusios analizuoti savo veiklą prie scaron; prasidedant problemoms, turi progą ne tik i scaron;lipti i scaron; balos sausos, bet ir per tą laiką scaron;iek tiek ūgtelti. Protingas verslininkas, kaip ir scaron;achmatininkas, numato kelis ėjimus į priekį. ldquo; bdquo;Gartner ldquo; prognozuoja, kad per ateinančius trejus metus įmonių i scaron;laidos verslo analitikai nuolat augs, ir 2012-aisiais sudarys iki 40 proc. viso įmonių informacinių technologijų biudžeto. R. Scaron;ileikienės teigimu, tokios prognozės yra ganėtinai tikslios ir Lietuvai, mat verslo analitika ir jos teikiama nauda kuo toliau, tuo labiau domisi ne tik didžiosios, bet ir vidutinio dydžio bendrovės. bdquo;Lietuviai nėra skeptikai verslo analitikos požiūriu, ldquo; ndash; mano ji. bdquo;Jie neapsiriboja vien klasikinėmis analitinėmis ataskaitomis. Mūsų klientus domina visas paslaugų spektras: veiklos efektyvumo vertinimo sprendimai, rizikos, programų ir pokyčių valdymas, biudžeto planavimo ir vykdymo kontrolė, o taip pat kiti efektyviam veiklos valdymui tarnaujantys sisteminiai sprendimai . ldquo;Viena i scaron; verslo analitikos pritaikymo sričių, itin akcentuojama pastaraisiais mėnesiais ndash; kreditų rizikos valdymas. bdquo;Affecto Lietuva ldquo; scaron;iuo metu viename didžiausių Lietuvos bankų diegia reitingavimo ir kreditų rizikos valdymo sistemą, kuri padės banko specialistams sistemingai vertinti banko klientų finansinius rodiklius. Diegiama sistema padės numatyti ir i scaron;vengti ateityje laukiančių galimų finansinių problemų.

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau