Už įmonių lėšas atostogavę verslininkai neteisėtai sumažino mokesčius į biudžetą

Publikuota: 2009-04-24
Atnaujinta 2015-06-03 16:36

2009 m. balandžio 24 d., Vilnius, Kaunas, Klaipėda. Didžiųjų apskričių valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – AVMI) informuoja, kad dažnai išaiškinama atvejų, kai už darbuotojų poilsines keliones į populiarius užsienio žiemos ir vasaros kurortus, pavadinus jas mokymais ar verslo kelionėmis, mokama įmonių lėšomis, šias sąnaudas nepagrįstai priskiriant leidžiamiems atskaitymams ir taip mažinant mokėtinus mokesčius.

Į Austrijos Insbruko kalnų kurortą dalyvauti projektų vadovų ir inžinerinio - techninio personalo mokymuose- diskusijoje viena Klaipėdos lauko ir vidaus inžinerinių tinklų projektavimo bendrovė 2007 m. gruodį delegavo net devynis savo darbuotojus, už jų skrydį lėktuvu ir apgyvendinimą kurorto vie scaron;butyje sumokėjusi per 30 tūkst. litų. Jokių įrodančių dokumentų, kad darbuotojai į žiemos sporto sostine vadinamą Insbruką vyko darbo reikalais, įmonė nepateikė, todėl i scaron;leistos pinigų sumos negali priskirti leidžiamiems atskaitymams.
bdquo;Pagal Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymo nuostatas leidžiami atskaitymai yra visos fakti scaron;kai patirtos įprastinės tokiai veiklai sąnaudos, būtinos įmonės pajamoms uždirbti ar jos ekonominei naudai gauti. Bendrovė neturėjo įrodymų, kad darbuotojų kelionė bus naudinga įmonei ir kad personalo mokymus reikėjo organizuoti būtent Austrijos Insbruko kurorte. Nepagrįsta dokumentais ir tai, kad tokie mokymai i scaron; tiesų įvyko, todėl lėktuvo bilietų ir vie scaron;bučio paslaugų apmokėjimo suma negali būti mažinamas pelno mokestis", - komentavo Klaipėdos AVMI vir scaron;ininko pavaduotojas Andrejus Cukanovas.
Minėtu atveju už lėktuvo bilietus ir vie scaron;bučio paslaugas sumokėta suma pagal Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo nuostatas turėjo būti laikoma gyventojo pajamomis ir apmokestinama. Bendrovė patikslino pajamų deklaraciją ir sumokėjo į biudžetą beveik pusa scaron;tunto tūkstančio litų gyventojų pajamų mokesčio.
Kitos įmonės, užsiimančios metalo gaminių ir santechniko įrangos prekyba, vadovas 2008 m. vasarį Scaron;veicarijos kalnų slidinėjimo kurorte Sankt Morice ie scaron;kojo potencialių klientų. Tokios bdquo;paie scaron;kos", kurių metu esą įmonės direktorius dalyvavo verslo susitikimuose, atsiėjo per 7 tūkst. litų - tiek sudarė nakvynės Sankt Morice i scaron;laidos ir dienpinigiai.
Klaipėdos AVMI nustatė, kad bendrovės pateiktuose dokumentuose nepakanka įrodymų, ar kelionė buvo būtina įmonei, be to, nurodytos įmonės, su kurių atstovais neva įvyko susitikimai, yra įsikūrusios ne Scaron;veicarijoje, o kitose scaron;alyse. Bendrovė kelionei į Scaron;veicarijos kalnus i scaron;leistos pinigų sumos negalės priskirti leidžiamiems atskaitymams, o ją i scaron;mokėjus privalės i scaron;skaičiuoti ir gyventojų pajamų mokestį.
Tuo tarpu viena sostinės bendrovė, prekiaujanti chemijos priemonėmis, sėklomis ir pa scaron;arais, savo darbuotojus 2008 metais siuntė bdquo;tobulintis" į poilsiautojų pamėgtus scaron;iltuosius kurortus. Bendrovė darbuotojų kelionės i scaron;laidas apskaitydavo kaip komandiruotės i scaron;laidas, klientų kelionės i scaron;laidas priskirdavo reprezentacinėms i scaron;laidoms.
I scaron; scaron;ios įmonės paai scaron;kinimų ir pateiktų dokumentų matyti, jog Italijoje organizuota a scaron;tuonių dienų bdquo;vidinė strateginio planavimo sesija". Į Balio salą Indonezijoje ir Tunisą bdquo;lydėti" klientai (abu kartus - ūkininkai). Ispanijoje a scaron;tuonias dienas bdquo;vyko" seminaras bdquo;Gyvulių scaron;ėrimo ateitis" bei produktų pristatymai, o scaron;tai Antalijoje (Turkija) bdquo;domėtasi" kukurūzų auginimo technologijomis ir ligomis.
Tačiau bendrovė nepateikė dokumentų, įrodančių, jog scaron;ie seminarai buvo organizuoti, užsakytos konferencijų salės, vyko susitikimai tiek su esamais, tiek su naujais verslo partneriais. Turizmo agentūros atstovai teigė, jog jų organizuojamos kelionės yra poilsinės, salių konferencijoms ar seminarams neužsakinėjo.
Penkių darbuotojų vie scaron;nagė Italijoje kainavo per 27 tūkst. litų. 8 darbuotojų ir 14 klientų apsilankymas Indonezijoje patu scaron;tino bendrovės sąskaitą daugiau nei 170 tūkst. litų. 9 darbuotojų ir 8 scaron;eimos narių kelionė į Ispaniją kainavo kone 35 tūkstančius. Nauji verslo ry scaron;iai Turkijoje bendrovei atsiėjo daugiau nei 6 tūkst. litų, o klientų palydos į Tunisą - per 40 tūkst.
Taigi įmonė patikslino pajamų deklaracijas ir į valstybės biudžetą sumokėjo daugiau 102 tūkst. 500 litų gyventojų pajamų mokesčio, įmokų į garantinį fondą ir valstybinio socialinio draudimo įmokų.
Neatsilieka norinčiais keliauti ne už savus pinigus ir Kaunas. Vienos didmenine prekyba pieno milteliais ir pieno produktais besiverčiančios įmonės komercijos direktorius produkcijai rinkų ie scaron;koti vyko net į Meksiką. Kadangi bendrovė jokių dokumentų, pagrindžiančių komandiruotės svarbą ir įtaką verslui nepateikė, o ir komandiruotės ataskaitos negalėjo parodyti, tai beveik 20 tūkst. litų buvo pripažintos pajamomis, gautomis natūra. Nustatytus pažeidimus mokėtojas pripažino ir i scaron;taisė, pateikdamas patikslintas deklaracijas ir sumokėdamas mokesčius.
Kita Kauno įmonė, formindama komandiruotes, kurių tikslai nebuvo susiję su įmonės veikla, dėl savo darbuotojų bdquo;pasivažinėjimų" geranori scaron;kai patikslino mokesčių deklaracijas ir sumokėjo beveik 45 tūkst. litų mokesčių. 11 scaron;ios bendrovės darbuotojų lankėsi Scaron;vedijoje, 17 - Vokietijoje, 6 vyko į Paryžių.
Nevengė kauniečiai ir kelionių į Egiptą bei Tunisą. Bendrovė, bdquo;komandiravusi" savo darbuotojus turistų pamėgtais mar scaron;rutais, patikslino savo mokesčių deklaracijas daugiau nei 55 tūkst. litų.# # #
I scaron;samesnė informacija:
Ilona Velžytė, Vilniaus apskrities VMI Vie scaron;ųjų ry scaron;ių skyriaus vedėja,
tel.: +370 5 2687 670 ; mob.: +370 610 08433; el. p.: i.velzyte@vilnius.vmi.lt
# # #

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau