„Agrowill Group“: pieno gamintojai kainų karą pralaimi dėl per mažų ūkių

Publikuota: 2009-04-20
Atnaujinta 2015-06-03 16:37

Paradoksalią rinkos situaciją, kai Lietuva Europos Sąjungoje pirmauja pagal mažiausias pieno supirkimo kainas ir kartu pagal vienas didžiausių pieno produktų kainų, lemia Lietuvos pieno ūkių dydis – tokios nuomonės laikosi didžiausia žemės ūkio bendrovė “Agrowill Group”.

ldquo;Mūsų scaron;alyje pieno gamybos ūkiai yra per maži, ūkininkai nėra susivieniję į kooperatyvus, todėl pieno gamintojai neturi stiprių derybinių pozicijų derantis su supirkėjais dėl pieno kainų. Antra vertus, smulkūs pieno ūkiai patiria gana dideles sąnaudas ūkiams i scaron;laikyti. Todėl Lietuvos ūkius būtina arba stambinti, arba jungtis pieno gamintojams į kooperatyvus. Kitaip kainų karas bus pralaimėtas, o visi ūkininkai ir toliau jausis i scaron;laikytiniais rdquo;, - sako ldquo;Agrowill Group rdquo; generalinis direktorius Mindaugas Juozaitis. Jo teigimu, Europos scaron;alių ir JAV žemės ūkio rinkose vyksta gana intensyvūs ūkių stambinimo procesai, nes tik tokiu būdu pieno gamintojai gali gerokai sumažinti savo sąnaudas ir padidinti veiklos efektyvumą. Lietuva pagal viename pieno ūkyje gaunamo pieno kiekį tarp ES scaron;alių yra trečia nuo galo ndash; prastesni rodikliai yra tik Rumunijoje ir Bulgarijoje. Antra vertus, stambindami ūkius ir jungdamiesi į stambesnius kooperatyvus užsienio scaron;alių pieno tiekėjai stiprina pozicijas derybose su pieno perdirbėjais. M.Juozaičio manymu, būtent todėl net gretimų ES scaron;alių pieno supirkimo kainos nėra tokios dramati scaron;kai žemos, kaip Lietuvoje. (žr. pridedamą supirkimo kainų lentelę) ldquo;Mūsų įstatymų bazė ir bendra valstybės politika neskatina ūkininkų vienytis. Lietuvoje yra 55 tūkst. pieno ūkių, o vidutinis ūkio dydis - 3,5 karvės. Tokio dydžio ūkis neturi jokių galimybių i scaron;gyventi, jis ir toliau gali būti tik i scaron;laikytinis i scaron; valstybės ir ES dotacijų. Scaron;iemet valstybė pieno ūkiams palaikyti skyrė dar 100 mln. litų, tačiau tai situacijos nei scaron;gelbės. Ūkininkai, vietoj to, kad dairytųsi į valstybės ki scaron;enę, turėtų patys imtis veiksmų ir rūpintis savo i scaron;likimu rdquo;, - mano ldquo;Agrowill Group rdquo; vadovas. Pasak jo, vieną didžiausių karvių ūkių valdanti ldquo;Agrowill Group rdquo; scaron;iemet intensyviai įgyvendina veiklos efektyvumo didinimo programą. Per pirmus penkis mėnesius sumažėjo ūkių i scaron;laikymo sąnaudos, tiems patiems darbams atlikti reikia mažiau aptarnaujančio personalo, o pieno primilžiai užaugo 15 proc. Tai leido teigiamus pinigus srautus padidinti apie 0,4 mln. litų per mėnesį.Apie bdquo;Agrowill Group ldquo; Didžiausia Baltijos scaron;alyse žemės ūkio investicijų ir vystymo bendrovė AB bdquo;Agrowill Group ldquo; yra centralizuotai valdoma pirminės žemės ūkio produkcijos gamyba užsiimančių penkiolikos bendrovių grupė. Scaron;iuo metu bdquo;Agrowill Group ldquo; valdo apie 36 tūkst. hektarų dirbamos žemės ir per 5 tūkst. melžiamų karvių bandą. Scaron;iuo metu bdquo;Agrowill Group ldquo; ir bendrovės dukterinėse įmonėse dirba beveik 600 kvalifikuotų darbuotojų. Per 2008 metus gauta 72,7 mln. Lt pajamų, t.y. 69% daugiau palyginti su 2007 metais.

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau