Teisininkai: žvaigždutės paiimti pinigų iš kelininkų gali nepakakti

Publikuota: 2009-04-17
Atnaujinta 2015-06-03 16:20

Vyriausybės palaimintas ir dabar
Seimo verdikto laukiantis biudžeto pataisų projektas turi trūkumų, mano
teisininkai. Jų manymu, vien žvaigždutės nepakanka, kad iš Kelių priežiūros ir
plėtros programos katilo bendroms biudžeto reikmėms būtų skirta daugiau kaip 0,5
mlrd. Lt.

Robertas Juodka, advokatų kontoros „Smaliukas, Juodka, Beniušis ir partneriai“ advokatas, sako, kad analizuodamas pateiktus pasiūlymus nesiekė vertinti ekonominio tikslingumo, o atkreipė dėmesį tik į teisinius aspektus, o jie nėra tobuli."Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymas labai aiškiai numato, kaip ir iš ko Specialioji kelių priežiūros ir plėtros programa finansuojama, įstatymas taip pat aiškiai pasako, kam gali būti naudojamos šios specialios programos lėšos. O jos gali būti naudojamos tik toms reikmėms, kurios įvardintos įstatyme, t.y. keliams tiesti, priežiūrėti ir pan. Taip pat nurodyta, kad programos finansavimo lėšos negali būti naudojamos kitoms valstybės reikmėms", – akcentuoja p. Juodka.
Finansų ministerijos Seimui pateiktame biudžetų įstatymų projekte įrašius žvaigždutę prie 1,341 mlrd. Lt sumos, 589,9 mln. Lt iš Specialiosios kelių priežiūros ir plėtros programos būtų skirta bendroms biudžeto reikmėms."Teoriškai ir praktiškai pakeisti galima daug ką, tačiau kol kas nesigirdėjo apie planus keisti Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymą", – sako p. Juodka.Anot teisininkų, programos lėšų naudojimas kitoms reikmėms prieštarautų ir Biudžeto sandaros įstatymo 8 straipsniui, kuriame numatyti biudžeto sudarymo ir vykdymo teisinai pagrindai.
"Prie dabartinio teisinio reguliavimo siūlomas pakeitimas ir lėšų naudojimas bendroms biudžeto reikmėms būtų nesuderinamas su šiuo metu galiojančiu Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymu", – mano p. Juodka.Finansų ministerija, VŽ paprašius pakomentuoti tokias teisininkų įžvalgas, vakar nepateikė savo pozicijos, tačiau žadėjo atsakyti šiandien.

Daugiau apie tai skaitykite penktadienio "Verslo žiniose"

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau