Vyriausybė išdėstė mažėjusio Lietuvos konkurencingumo priežastis

Publikuota: 2009-04-14
Atnaujinta 2015-06-03 16:26

Lietuvos konkurencingumas mažėjo, nes
atlyginimai augo daugiau nei našumas, trūko tiesioginių užsienio investicijų,
neigiamos įtakos turėjo infliacija ir valiutų nuvertėjimas Lietuvos eksporto
rinkose, aiškina savo veiklos ataskaitą pristačiusi Vyriausybė.

Ataskaitos konkurencingumo dalyje aiškinama, kad pagal naujausią pasaulio konkurencingumo 2008–2009 metų indeksą Lietuva, surinkusi 4,4 balo iš maksimalių 7, įvertinta 44 vieta iš 134 vertintų valstybių. Palyginti su ankstesniųjų metų vertinimu, Lietuva nukrito per 6 pozicijas.Palyginti su kitomis valstybėmis, geriausiai Lietuva vertinama aukštojo mokslo ir profesinio ugdymo, technologinio pasirengimo ir infrastruktūros srityse. Mažiausiai balų Lietuva surinko pagal inovacijų diegimo, rinkos dydžio ir šalies institucijų veiksnius (vidutiniškai kiek daugiau nei po pusę maksimalaus įvertinimo). Anot ataskaitos, palyginti su kitomis pasaulio valstybėmis, prasčiausiai atrodome rinkos dydžio ir finansų rinkos išsivystymo srityse (čia tarp vertintų valstybių Lietuva yra atitinkamai 69 ir 56 vietose).Konkurencingumo reitinge Estija yra 32, Italija – 49, Rusija – 51, Latvija – 54, Lenkija – 53, Graikija – 67 vietoje.Pagal palankumo verslui tyrimą, kurį atlieka Pasaulio bankas, Lietuva yra 28, Estija – 22, Vokietija – 25, Latvija – 29, Prancūzija – 31, Italija – 65, Čekija – 75, Lenkija – 76 vietoje.

Atsiskaitė už 20 dienų

Vyriausybės veiklos ataskaitoje taip pat dėstoma, kad Lietuvai tai nėra blogas įvertinimas, tačiau nerimą kelia tai, kad, palyginti su 2007 metų tyrimo rezultatais, sąlygos verslui nepagerėjo (t. y. Lietuva liko toje pačioje vietoje, o kitų šalių padėtis gerėjo). Ypač blogai Lietuva vertinama darbo rinkos reguliavimo srityje."Kaip žinote, Vyriausybė yra įpareigota pateikti ataskaitą už savo veiklą praėjusiais metais. Mes, 15-oji Vyriausybė, kaip pamenate, savo veiklą pradėjome metų pabaigoje paveldėję sudėtingą padėtį. Taigi turime atsiskaityti už maždaug dvidešimt savo darbo praeitais metais dienų", - Seime pristatydamas Vyriausybės 2008 veiklos ataskaitą kalbėjo premjeras Andrius Kubilius.Anot jo, ši Vyriausybė negali atsiskaityti už Gedimino Kirkilo vadovautos Vyriausybės, veikusios nuo 2006 metų iki 2008 m. gruodžio 10 d., veiklą."Dvasine prasme turime daug nusivylusių savo valdžia ir valstybe žmonių, niekuo netikinčių piliečių, kuriems turime iš naujo įkvėpti pasitikėjimą savimi ir bendra Lietuvos ateitimi. Ekonomikos srityje paveldėjome kritinę viešųjų finansų padėtį su neįvestu euru, nesurenkamu biudžetu, milijardinėmis skolomis ir deficitais", - teigė p. Kubilius.Naujoji Vyriausybė savo ruožtu, anot ataskaitos, suvokė, kad svarbiausias artimiausio laikotarpio uždavinys yra ekonomikos krizės ir jos padarinių suvaldymas, todėl nedelsiant buvo parengtas ir pradėtas įgyvendinti Krizės įveikimo planas.Vyriausybė tikina esanti pasiryžusi jau 2009 metais daryti esmines permainas 7 svarbiausiose srityse: iš esmės pertvarkyti valstybės valdymą; suintensyvinti kovą su korupcija; paspartinti strateginių energetikos problemų sprendimą; kurti inovatyvią ekonomiką; pertvarkyti švietimo sistemą; pertvarkyti sveikatos sistemą; sumažinti socialinę atskirtį.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau