Kauniečiai iš paskutiniųjų stengiasi neįsiskolinti už šildymą

Publikuota: 2009-04-10
Atnaujinta 2015-06-03 16:36

Kauno miesto gyventojai kiek išgalėdami stengiasi sumokėti už būsto šildymą ir likti kuo mažiau skolingi šilumos tiekėjai -- bendrovei "Kauno energija". Tuo tarpu įmonių bei įstaigų atsiskaitymai Kaune stringa.

Tai paai scaron;kėjo, bendrovei bdquo;Kauno energija" apibendrinus surinktų mokesčių už scaron;ildymą žiemos mėnesiais rezultatus.Kaip ir prognozuota, dėl didelio scaron;ilumos kainų scaron;uolio nemažai vartotojų neįstengė i scaron; karto atsiskaityti už būsto scaron;ildymą scaron;alčiausiais metų mėnesiais.Bet didžiuma bdquo;Kauno energijos" vartotojų stengiasi nesukaupti didelių skolų, todėl stropiai sumoka bent dalį priskaičiuoto mokesčio ir vos pasibaigus scaron;ildymo sezonui palaipsniui ima mažinti įsiskolinimą. Tai rodo ir scaron;iemet i scaron;augęs mokėtojų skaičius. Per scaron;ių metų sausį - kovą įmokų scaron;ilumos tiekėjams skaičius didesnis 3 - 5 proc., nei pernai tokiu pačiu metu.bdquo;Gyventojų mokėjimo rezultatai i scaron; tiesų maloniai stebina: mokestį už scaron;ildymą, kad ir ne visą, scaron;iuo metu sumoka per 90 proc. gyventojų. I scaron; didesnio įmokų skaičiaus galima spręsti, kad turime daug sąžiningų vartotojų, kurie visomis i scaron;galėmis stengiasi neįklimpti į skolas", -- sakė bendrovės bdquo;Kauno energija" Pardavimų ir rinkodaros departamento direktoriaus pavaduotojas Balys Stulpinas.Kaune, kuriame ilgą laiką scaron;ildymo kainos vartotojams buvo vienos mažiausių, pernai gruodį scaron;iluma brango 67 proc. Didžiausios įtakos tam turėjo i scaron;augusi i scaron; Kauno termofikacijos elektrinės (KTE) perkamos scaron;ilumos kaina.Vidutini scaron;kai tokiu pačiu dydžiu, 67 proc., per žiemos mėnesius paaugo ir absoliutinė gyventojų skola scaron;ilumos tiekėjams. Galutiniai rezultatai, kiek gyventojai liko skolingi bdquo;Kauno energijai", paai scaron;kės tik spalio pradžioje.Sausį vidutinė Kauno vartotojo įmoka scaron;ilumos tiekėjams buvo 291,5 lito, vasarį - 346,5 lito, kovą - 338,2 lito. Tuo tarpu vidutinės i scaron;laidos 60 kvadratinių metrų ploto būstui scaron;ildyti, atsižvelgiant į pastato suvartotą scaron;ilumos kiekį, Kauno mieste gruodžio mėnesį siekė 160 - 420 litų, sausį jos buvo 190 - 568 litų, vasarį - 180 - 555 litai.B.Stulpino teigimu, scaron;iais metais kur kas daugiau problemų kelia įstrigę fizinių asmenų - miesto įmonių bei įstaigų atsiskaitymai už žiemos mėnesiais suvartotą scaron;ilumą.bdquo;Kauno energija" jau yra paskelbusi apie pasirengimą mažinti vartotojams scaron;ilumos kainas, kai tik dėl jų bus susitarta su pagrindine scaron;ilumos gamintoja - KTE, ir kai jas patvirtins Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija. Tikimasi mažesnių scaron;ilumos kainų pasiekti nuo birželio 1 dienos, o metų pabaigoje scaron;ilumos kaina vartotojams bus peržiūrėta dar kartą.

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau