Kauniečiai iš paskutiniųjų stengiasi neįsiskolinti už šildymą

Publikuota: 2009-04-10
Atnaujinta 2015-06-03 16:36

Kauno miesto gyventojai kiek išgalėdami stengiasi sumokėti už būsto šildymą ir likti kuo mažiau skolingi šilumos tiekėjai -- bendrovei "Kauno energija". Tuo tarpu įmonių bei įstaigų atsiskaitymai Kaune stringa.

Tai paai scaron;kėjo, bendrovei bdquo;Kauno energija" apibendrinus surinktų mokesčių už scaron;ildymą žiemos mėnesiais rezultatus.Kaip ir prognozuota, dėl didelio scaron;ilumos kainų scaron;uolio nemažai vartotojų neįstengė i scaron; karto atsiskaityti už būsto scaron;ildymą scaron;alčiausiais metų mėnesiais.Bet didžiuma bdquo;Kauno energijos" vartotojų stengiasi nesukaupti didelių skolų, todėl stropiai sumoka bent dalį priskaičiuoto mokesčio ir vos pasibaigus scaron;ildymo sezonui palaipsniui ima mažinti įsiskolinimą. Tai rodo ir scaron;iemet i scaron;augęs mokėtojų skaičius. Per scaron;ių metų sausį - kovą įmokų scaron;ilumos tiekėjams skaičius didesnis 3 - 5 proc., nei pernai tokiu pačiu metu.bdquo;Gyventojų mokėjimo rezultatai i scaron; tiesų maloniai stebina: mokestį už scaron;ildymą, kad ir ne visą, scaron;iuo metu sumoka per 90 proc. gyventojų. I scaron; didesnio įmokų skaičiaus galima spręsti, kad turime daug sąžiningų vartotojų, kurie visomis i scaron;galėmis stengiasi neįklimpti į skolas", -- sakė bendrovės bdquo;Kauno energija" Pardavimų ir rinkodaros departamento direktoriaus pavaduotojas Balys Stulpinas.Kaune, kuriame ilgą laiką scaron;ildymo kainos vartotojams buvo vienos mažiausių, pernai gruodį scaron;iluma brango 67 proc. Didžiausios įtakos tam turėjo i scaron;augusi i scaron; Kauno termofikacijos elektrinės (KTE) perkamos scaron;ilumos kaina.Vidutini scaron;kai tokiu pačiu dydžiu, 67 proc., per žiemos mėnesius paaugo ir absoliutinė gyventojų skola scaron;ilumos tiekėjams. Galutiniai rezultatai, kiek gyventojai liko skolingi bdquo;Kauno energijai", paai scaron;kės tik spalio pradžioje.Sausį vidutinė Kauno vartotojo įmoka scaron;ilumos tiekėjams buvo 291,5 lito, vasarį - 346,5 lito, kovą - 338,2 lito. Tuo tarpu vidutinės i scaron;laidos 60 kvadratinių metrų ploto būstui scaron;ildyti, atsižvelgiant į pastato suvartotą scaron;ilumos kiekį, Kauno mieste gruodžio mėnesį siekė 160 - 420 litų, sausį jos buvo 190 - 568 litų, vasarį - 180 - 555 litai.B.Stulpino teigimu, scaron;iais metais kur kas daugiau problemų kelia įstrigę fizinių asmenų - miesto įmonių bei įstaigų atsiskaitymai už žiemos mėnesiais suvartotą scaron;ilumą.bdquo;Kauno energija" jau yra paskelbusi apie pasirengimą mažinti vartotojams scaron;ilumos kainas, kai tik dėl jų bus susitarta su pagrindine scaron;ilumos gamintoja - KTE, ir kai jas patvirtins Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija. Tikimasi mažesnių scaron;ilumos kainų pasiekti nuo birželio 1 dienos, o metų pabaigoje scaron;ilumos kaina vartotojams bus peržiūrėta dar kartą.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau