Ūkio ministerijoje aptartos galimos darbo rinkos liberalizavimo priemonės

Publikuota: 2009-04-03
Atnaujinta 2015-06-03 16:19

Šiandien Ūkio ministerijoje posėdžiavusi Verslo aplinkos gerinimo komisijos (Saulėtekio komisijos) Darbo rinkos reguliavimo darbo grupė aptarė galimas darbo rinkos liberalizavimo priemones.

Scaron;iandien Ūkio ministerijoje posėdžiavusi Verslo aplinkos gerinimo komisijos (Saulėtekio komisijos) Darbo rinkos reguliavimo darbo grupė aptarė galimas darbo rinkos liberalizavimo priemones. Posėdžio metu buvo akcentuota, kad darbo rinkos reguliavimas Lietuvoje nėra pakankamai lankstus ir nėra pritaikytas scaron;iandienos ekonominiams i scaron; scaron;ūkiams. Tačiau kartu pabrėžta, kad darbo rinkos liberalizavimo priemonės turi būti subalansuotos taip, kad nepažeistų nei darbdavių, nei darbuotojų interesų. Kaip galimos neatidėliotinos darbo rinkos liberalizavimo priemonės posėdyje buvo vardijama darbo laiką reglamentuojančių nuostatų, Darbo inspekcijos įgaliojimų peržiūrėjimas, darbuotojų įdarbinimo ir atleidimo galimybių lankstumo didinimas bei kt. Darbo grupė sutarė iki kito posėdžio, vyksiančio balandžio 10 d., susisteminti posėdyje pateiktus pasiūlymus darbo rinkai liberalizuoti. Darbo grupė iki balandžio 16 d. Saulėtekio komisijai turi parengti siūlymų paketą dėl neatidėliotinų darbo rinkos liberalizavimo priemonių. Saulėtekio komisijos tikslas ndash; panaikinti nebūtiną reguliavimo na scaron;tą verslui ir sukurti priemones, kurios padėtų įmonėms likti konkurencingoms. Scaron;i komisija peržiūrės visas su verslo aplinka susijusias sritis ir su verslo atstovais parengs pasiūlymus, kaip ją gerinti. Vyriausybė pagal savo kompetenciją priims atitinkamus sprendimus arba pateiks Seimui sprendimų projektus. Atskiroms verslo gerinimo sritims nagrinėti Saulėtekio komisija sudarė darbo grupes i scaron; ministerijų ir verslui atstovaujančių institucijų atstovų. Verslo aplinkos gerinimas (Saulėtekis) yra Ekonomikos skatinimo plano (ESP) dalis. Scaron;iuo planu siekiama palengvinti verslo veiklos sąlygas, įtraukti papildomų lė scaron;ų į Lietuvos rinką ir palengvinti verslui galimybę pasiskolinti, i scaron;laikyti darbo vietas ir taip mažinti socialinę įtampą visuomenėje.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau