NATO susitikime - Afganistano testas

Publikuota: 2009-04-03
Atnaujinta 2015-06-03 16:20

JAV prezidentui Barackui Obamai
šiandien Strasbūre sėdus prie bendro stalo su kitais NATO aljanso lyderiais,
mažai tikėtina, kad JAV vadovas pradės priekaištauti jiems dėl menko arba iš
viso jokio indėlio Afganistane.

Pirmajame NATO susitikime po to, kai p. Obama tapo JAV prezidentu, didžiausios pasaulio ekonomikos vadovas norės sudaryti vieningos 60 metų gyvuojančios organizacijos įspūdį, kuri įsipareigojusi laimėti karą Afganistane, rašo britų dienraštis "The Financial Times".Vis dėlto kuluaruose aljanso diplomatai teigia, kad dvi dienas Prancūzijoje ir Vokietijoje truksiantis susitikimas yra naujos saugumo eros tarp JAV ir Europos pradžia. Kartu tai bus išbandymas, parodysiantis, ar bendradarbiavimas svarbiausioje karinėje misijoje Afganistane išlieka bendras JAV ir Europos tikslas, ar artimiausiais metais matysime šią operaciją dar labiau "amerikonizuotą", teigia britų dienraštis.Jaapas de Hoopas Schefferis, NATO generalinis sekretorius, taip pat mano, kad šis susitikimas bus išmėginimas aljanso vienybei. "Norėčiau išlaikyti politinį balansą tarp Europos ir JAV, kuris yra Afganistane. Bet tai reiškia, kad ir kariniu, ir civiliniu atžvilgiu, europiečiai turi veikti aktyviau", - sako p. Schefferis.JAV norėtų, kad Senasis žemynas daugiau prisidėtų prie Afganistano armijos ir policijos kūrimo, vyriausybės pastatų statymo bei apsaugos pajėgų finansavimo.

Lydi protestai

Prancūzijos viduramžių miestas Strasbūras, kuriame prasideda NATO susitikimas, tapo tvirtove su policijos užkardomis. Apie 40.000 žmonių, gyvenančių saugos zonoje, buvo patikrinti saugumo tarnybų. Eismas prie susitikimo vietos yra draudžiamas, budi riaušių policija su vandens patrankomis, rašo Bloomberg naujienų agentūra.Ketvirtadienį pareigūnai prieš 2.000 agresyviai nusiteikusius anti-NATO demonstrantus panaudojo ašarines dujas. Po susirėmimų su policija praėjusią naktį sulaikyti apie 300 žmonių. Prancūzijos vidaus reikalų ministerija praneša, kad proteste dalyvavo apie 40.000 demonstrantų.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau