Dėl darbo užmokesčio įsiskolinimo už du ir daugiau mėnesių

Publikuota: 2009-03-30
Atnaujinta 2015-06-03 16:29

Per keletą pastarųjų mėnesių Valstybinę darbo inspekciją užplūdo tūkstančiai darbuotojų skundų ir prašymų dėl laiku neišmokamo darbo užmokesčio tiek dirbantiesiems, tiek atsiskaitant su jau atleistais darbuotojais.

Įmonių, įstaigų, organizacijų vadovams i scaron;siųstas Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus Mindaugo Plukto lai scaron;kas, kuriame atkreipiamas dėmesys, kad socialinė įtampa bei konfliktai pirmiausia pasirei scaron;kia ten, kur trūksta įmonės, įstaigos, organizacijos administracijos geranori scaron;ko bendradarbiavimo arba motyvuotų pokalbių su darbuotojais ar jų atstovais, taip pat atitinkamos informacijos i scaron;ėjusiesiems i scaron; darbo apie atsiskaitymo galimybes. Todėl lai scaron;ke įmonių vadovai raginami nepamir scaron;ti socialinio dialogo svarbos ir, ypač sudėtingoje situacijoje, drauge su darbuotojais, jų atstovais bendromis pastangomis ie scaron;koti sprendimų.Lai scaron;ke taip pat i scaron;rei scaron;kiama nuomonė, kad situacijos valdymas pagerėtų, jeigu Valstybinė darbo inspekcija turėtų i scaron;ankstinę informaciją apie darbo užmokesčio įsiskolinimą už du ir daugiau mėnesių, įsiskolinimo priežastis ir atsiskaitymo perspektyvas. Tuo tikslu įmonių vadovų pra scaron;oma pateikti Valstybinės darbo inspekcijos teritoriniams skyriams apskrityse arba administracijai informaciją apie darbo užmokesčio įsiskolinimus (informacijos teikimo formą galima rasti Valstybinės darbo inspekcijos internetinėje svetainėje www.vdi.lt ). Valstybinė darbo inspekcija patikina, kad duomenys niekur nebus skelbiami, ir tikisi bendradarbiavimą patvirtinančio geranori scaron;ko informacijos teikimo. Suvestiniai duomenys parodys realią situaciją darbo užmokesčio srityje ir pasitarnaus suinteresuotoms institucijoms priimant atitinkamus sprendimus.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Temos:

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau