Kelių programos biudžetas šiemet – neigiamas

Publikuota: 2009-03-27
Atnaujinta 2015-06-03 16:21

Kelių plėtros ir priežiūros programos (KPPP) biudžetas, kuriam šiais metais planuojama skirti 626 mln. litų, realiai bus neigiamas: iš jo 472 mln. litų skirta pernykštėms skoloms apmokėti, dar 273 mln. litų reikalingi įsipareigojimams užtikrinti pagal dvimetes sutartis, dar 276 mln. litų, kaip ir kasmet, privalo būti skiriama kelių priežiūrai.

Pasak asociacijos bdquo;Lietuvos keliai" vykdomojo direktoriaus Sigito Bublio, pagal KPPP įstatymą 20 proc. programos biudžeto turi būti skiriama savivaldybėms, o 5 proc. atidėti rezervui.bdquo;I scaron; scaron;ių metų numatomo 626 mln. litų kelių programos biudžeto ne tik kad nelieka lė scaron;ų absoliučiai jokiems kelių ar tiltų remonto ir statybos projektams įgyvendinti, bet ir tų pačių lė scaron;ų nepakanka įsipareigojimams užtikrinti. Turiu konstatuoti, kad ilgus de scaron;imtmečius kurtam Lietuvos transporto infrastruktūros sektoriui i scaron;kilo rimta grėsmė", - sakė S. Bublys.Anot jo, didelės ES lė scaron;ų dalies scaron;iemet pritraukti nepavyks, nes net nepradėta rengti tam reikalinga dokumentacija.bdquo;Optimistiniu atveju, nemažomis ES lė scaron;omis kelių programos biudžetą galėtume papildyti tik 2010 metais, kai tuo tarpu didysis darbų sezonas keliuose turėtų prasidėti kaip tik dabar", - sakė S. Bublys.Papildoma informacijaSigitas Bublys, asociacijos bdquo;Lietuvos keliai" vykdomasis direktorius, mob. 8 618 00717Donatas Dudonis, Lietuvos automobilių kelių direkcijos generalinio direktoriaus pavaduotojas, tel. (8 5) 232 9607

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau