Japonijoje moterys siekia ištekėti, kad apsisaugotų nuo gilėjančios krizės

Publikuota: 2009-03-21
Atnaujinta 2015-06-03 16:37

Kai pernai buvo sumažintas Yumiko Iwate
atlyginimas, ji ir jos kolegės nusprendė, kad liko vienintelis kelias –
susirasti vyrą.

„Noriu greitai ištekėti, tikiuosi, kad iki šių metų pabaigos“ – sako Iwate (36), mažmenine prekyba paštu užsiimančios Tokijo įmonės darbuotoja. „Šis nuosmukis privertė mane suprasti, kad man nepavyks uždirbti tiek, kiek tikėjausi, ir kad mano finansinė padėtis būtų daug stabilesnė, jei galėčiau remtis dvigubomis pajamomis.“„Toyota Motor Corp.“, „Sony Corp“ ir kitoms įmonėms atleidžiant tūkstančius darbuotojų, o valstybei krypstant link didžiausio ekonomikos susitraukimo nuo 1945 m., moterys, kurias japonai vadina „vedybų medžiotojomis“, stengiasi suveržti mazgą, rašo Bloomberg. Sustojus darbo užmokesčio augimui ir pirmą kartą per šešerius metus padidėjus nedarbo rodikliui, 2008 m. santuokų skaičius pasiekė 731.000 – aukščiausią skaičių per penkerius metus.„Susirūpinimas finansine padėtimi yra viena pagrindinių priežasčių, skatinančių vedybų medžioklę,“ teigia Toshihiro Nagahama, Tokijo Dai-Ichi gyvenimo tyrimo instituto vyriausiasis ekonomistas. „Moterys labiau nei kada nors iki šiol yra motyvuotos susirasti finansiškai pajėgų partnerį“, - sako jis.Ši tendencija – tai krypties pasikeitimas toms moterims, kurios teikė pirmenybę karjerai, o ne šeimai po to, kai Japonija prieš 23 metus įgyvendino lygių galimybių darbe teises. Per kitą dešimtmetį vedybų skaičius sumažėjo 4,5% ir vidutiniškai sudarė 746 000, lyginant su ankstesniu dešimtmečiu. Nepaisant lygių teisių, moterys vis dar uždirba 43% mažiau nei vyrai, todėl nuosmukio laikotarpiu jos turi dar daugiau priežasčių ieškoti partnerių.

„Ne prastesnės už vyrus“


„Žinau, kad vyresnės kartos moterys taip sunkiai dirbo ir siekė karjeros tam, kad įrodytų, jog jos yra ne prastesnės už vyrus,“ – sako 25 metų nReiko Kubo, pirkdama sėkmės talismaną Tokijo „Daijingu“ šventykloje.„Joms nereikėjo vyrų išlaikymo, ir tai yra gerai, tačiau tai ne tas kelias, kuriuo noriu eiti“, -aiškina mergina. Tokijuje „Daijingu“ tapo žinoma kaip vedybų medžiotojų šventykla, o lankytojų skaičius per pastaruosius metus išaugo apie 20%, sako šventikas Yoshiyuki Karamatsu.Už 5.000 jenų (133,5 Lt) mokestį jis atlieka apsaugojimo nuo blogų dvasių ritualą; apsivalymo ceremonijos metu geriama šventinta sakė.Nuosmukiai ir anksčiau yra skatinę japonus tuoktis. Vedybų skaičius išaugo 1980-ųjų pabaigoje, kai sprogo turto kainų burbulas, taip pat 2001 m., kai žlugo technologijų pramonė.Analitikai teigia, kad ši tendencija stiprėja, nes tikimasi, kad dabartinis nuosmukis sukels rekordinę bedarbystę.Dai-Ichi gyvenimo tyrimo instituto ir „JPMorgan Chase Co.“ ekspertai prognozuoja, kad šiais metais nedarbo lygis viršys 2003 m. užfiksuotą pokario metų aukščiausią rodiklį – 5,5% Sausio mėn. bedarbių skaičius siekė 4,1%. Atlyginimai mažėjo tris mėnesius iš eilės; ekonomika traukėsi ir praeitą ketvirtį pasiekė 12,1% metinį rodiklį, o tai didžiausias kritimas nuo 1974 m.
Civilinės santuokosNuosmukiui plintant po visą pasaulį, santuokų skaičius didėja ir kitose šalyse. Registro tvarkytoja Alison Cathcart sako, kad palyginti su pernai, populiariausiame Londono Vestminsterio registracijos biure civilinių santuokų skaičius išaugo 8,5% ir sudarė 1.684.„Dabar mums tikrai yra daugiau darbo,“ – sakė ji. Japonijoje vyrų medžiotojos siekia užmegzti santykius, tarsi ieškodamos darbo: jos dalyvauja pokalbiuose agentūrose – šiuo atveju pasimatymų agentūrose. Jos lankosi kontaktų užmezgimo vakarėliuose arba paprasčiausiai praneša savo draugams, kad yra pasiruošusios įsipareigoti.Panelė Iwate savo paieškas pradėjo gruodį, išsiųsdama naujametinių sveikinimų atvirukus 170 pažįstamų – pradedant klasės draugais iš aukštesniosios mokyklos ir baigiant šokėjais iš salsos šokių būrelio, su prašymais padėti susirasti tinkamą viengungį.Penkios jos bendradarbės taip pat medžioja, jos supažindina viena kitą su potencialiais partneriais ir žymisi naudingiausius puslapius dvidešimtmetėms ir trisdešimtmetėms skirtame savaitiniame leidinyje „Išsamus vedybų medžioklės vadovas“.

„Nereikėtų kreipti dėmesio į išvaizdą“

Pastarajame leidinio numeryje išspausdinti straipsniai aiškina skaitytojoms, kad nors yra priimtina rinktis vyrą pagal profesiją, „į išvaizdą nereikėtų kreipti dėmesio, nes ji nėra esminis dalykas santuokai. Derėtų atkreipti dėmesį į vyrus, su kuriais paprastai neitumėte į pasimatymą.“Pateikiamas charakterio bruožų sąrašas pagal darbo pobūdį: „Prekybininkai dažniausiai mėgsta nuotykius ir žvelgia pirmyn; vaistininkai yra konservatyvus ir stabilūs; sušio šefai – kantrūs ir kūrybiški.“Perspėjama nesidėti sunkiai prieinama: būti drovia „griežtai draudžiama; vyrai nori rimtų santykių su tomis moterimis, kurios elgiasi natūraliai.“Tokijo naktinio gyvenimo kvartale Roppongi įsikūrusiame vedybų medžioklės bare „Green“ verslas klesti. Vyrai už vieną apsilankymą moka 115 USD, kad padavėjai supažindintų juos su moterimis, kurioms įėjimas nemokamas. Savininkas Yuta Honda sako, kad savaitgaliais visos vietos bare būna užsakytos, o narių skaičius šiais metais išaugo 26%

Pasimatymų agentūros

Taip pat auga susidomėjimas didžiausia Japonijos pasimatymų agentūra „O-Net“. Atstovas ryšiams su visuomene Toshiaki Kato sako, kad per praeitus metus paraiškos formų prašančių asmenų skaičius išaugo 10% Vedybų planavimo agentūros „Watabe Wedding Corp.“ akcijos nuo rugsėjo mėn. pakilo 55%, kai tuo tarpu „Topix“ indeksas smuko 30%.Vedybų medžioklė patraukė net politikų dėmesį, nes jie jau daug metų siekė padidinti Japonijos gimstamumo rodiklį. 2007 m. vyriausybės duomenys liudija, kad moterys per savo gyvenimą vidutiniškai pagimdo po 1,34 vaiko; šis rodiklis gerokai atsilieka nuo 2,07 –gyventojų skaičiaus stabilumą užtikrinančio rodiklio. Vyriausybės suformuota specialistų grupė, atsakinga už gyventojų skaičiaus didinimą, praeitą mėnesį pakvietė į susitikimą akademikus aptarti šią tendenciją.Šį projektą prižiūrinti ministrė Yuko Obuchi (35), kuri rugsėjį susilauks antro vaiko, sako, kad iki šiol dėmesys buvo sutelktas į žmones, turinčius vaikų. „Vedybų medžioklė akcentuoja, kad svarbu skirti dėmesio ir šeimų nesukūrusiems žmonėms“, - sako ji. Tuo tarpu Natsuko Ono (25) neskaičiuoja išlaidų, kad susirastų vyrą. Ji sako jau išleidusi 9.900 Lt, daugiausiai profesionaliam portretui sukurti ir pažinčių agentūros registracijos mokesčiui sumokėti. „Gali atrodyti, kad tai didelė suma, tačiau kai pagalvoji, kad tai būdas susirasti vyrą, supranti, kad tai protinga investicija,“ – kalba moteris, apžiūrinėdama vyrus „Green“ klube.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Kaunas mene: arti ar toli

Iki lapkričio 25 d. Kaune vyksta tarptautinis šiuolaikinio meno festivalis „Kaunas mene. Taip arti, taip...

Laisvalaikis
2018.11.18
Turizmas: pasaulinei lyderei Prancūzijai pirštinę meta Kinija

Prancūzija jau daugiau kaip 20 metų yra daugiausiai turistų pritraukianti pasaulio valstybė. Prognozuojama,...

Su šimtmečiu, Latvija!

Šiandien Latvija švenčia Nepriklausomybės dieną, kaimyninė valstybė buvo sukurta lygiai prieš šimtą metų,...

Laisvalaikis
2018.11.18
Italijos miestelis siūlo išsinuomoti pilį šventei už 100 Eur

Tuštėjančių Italijos miestelių merai ieško būdų, kaip pagyvinti  vietos ekonomiką. Roccascalegna siūlo...

Vadyba
2018.11.17
Iš tikinčiųjų aukso nukaldinta karūna papuoš Aušros Vartų Mariją 6

Šį sekmadienį, pagrindinę Aušros Vartų Gailestingumo Motinos atlaidų dieną, garsusis Gailestingumo Motinos...

Laisvalaikis
2018.11.16
Į Valdovų rūmus atgabentas unikalus Aristotelio biustas 1

Sutapimas ar ne, kad lapkričio 15-ąją, Pasaulinę filosofijos dieną, LDK Valdovų rūmų muziejų pasiekė didžiojo...

Laisvalaikis
2018.11.15
Pagrindinis latvių kino apdovanojimas – A. Stonio filmui

Lapkričio 12 d. Rygos Nacionaliniuose latvių kino apdovanojimuose „Didysis Kristupas“ režisieriaus Audriaus...

Laisvalaikis
2018.11.13
Rudy Giuliani – nuo gerbiamo Niujorko mero iki Trumpo klouno 14

Donaldo Trumpo advokatas Rudy Giuliani pastaruoju metu nenustoja varstyti teismo salės durų. Jis ne tik...

Laisvalaikis
2018.11.12
Kolekcijos. Logiški Jolantos Kyzikaitės atsitiktinumai 2

„Lewben Art Foundation“ projekte „Savas kambarys“, atidžiau įsižiūrinčiame į moterų dailininkių kūrybą, –...

Laisvalaikis
2018.11.12
Skandalingoji sostinės reklama taikosi į Kanų „liūtą“: kampanijos sėkmė skaičiais Premium 13

Šios vasaros pabaigoje užsienio rinkose akį traukusi ir skirtingų vertinimų sulaukusi reklamos kampanija...

Rinkodara
2018.11.12
XXI amžiaus rykštė: bakterijos pergudrauja antibiotikus

Antibiotikams atsparios bakterijos kasmet pražudo 33.000 europiečių. Ligų prevencijos ekspertai skelbia, kad...

Laisvalaikis
2018.11.11
Tadas Ivanauskas – pasirinkęs dirbti Lietuvai 3

Legendiniu vadinamo akademiko Tado Ivanausko (1882–1970 m.) reikšmingų darbų Lietuvai sąrašas nepaprastai...

Laisvalaikis
2018.11.11
Vidurio ir Rytų Europos regione laurai – Slovėnijai ir Estijai 4

Lenkijos šalies prekės ženklas yra vertingiausias tarp Centrinės ir Rytų Europos valstybių, Slovėnijos –...

Rinkodara
2018.11.11
Kodėl mums nerūpi Pirmasis pasaulinis karas 4

Šiomis dienomis pasaulis mini 100 metų sukaktį nuo Pirmojo pasaulinio karo pabaigos. Lietuva mini tyliai,...

Laisvalaikis
2018.11.11
Jūsų namai toli nuo namų (III) Premium

(Tęsinys. Pradžia – „Verslo klasė“ 2018 m. Nr. 9)

Verslo klasė
2018.11.10
Popiežius patvirtino M. Giedraitį palaimintuoju

XVI a. pradėtas baltųjų augustinų ordino pasauliečio Mykolo Giedraičio beatifikacijos procesas daugiau nei po...

Laisvalaikis
2018.11.09
Kristina Dryža – futurologė, kuriai ateitis neegzistuoja

Australijos lietuvę Kristiną Dryžą vadina viena įtakingiausių pasaulio futurologių, tačiau ji sako, kad...

Laisvalaikis
2018.11.09
Lietuvos šalies ženklo vertę augino ryškioji reklama ir popiežiaus vizitas Premium 1

Lietuvos šalies prekės ženklo vertė per 2018 m. fiksuoja nemenką šuolį – 25%. Vertingiausių pasaulio...

Rinkodara
2018.11.09
„Vilniaus lapai“ pristato Lietuvos ir pasaulio literatūros žvaigždes

Lapkričio 8 d. Vilniuje, geležinkelio stoties perone veikiančiame bare „Peronas“, „apšildomuoju“ renginiu...

Laisvalaikis
2018.11.08
Lietuvos kūrėjai džiaugiasi pergale prieš interneto vagis 5

Seimas priėmė Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pataisas, kuriomis siekiama numatyti naujas teisių...

Rinkodara
2018.11.08

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau