Japonijoje moterys siekia ištekėti, kad apsisaugotų nuo gilėjančios krizės

Publikuota: 2009-03-21
Atnaujinta 2015-06-03 16:37

Kai pernai buvo sumažintas Yumiko Iwate
atlyginimas, ji ir jos kolegės nusprendė, kad liko vienintelis kelias –
susirasti vyrą.

„Noriu greitai ištekėti, tikiuosi, kad iki šių metų pabaigos“ – sako Iwate (36), mažmenine prekyba paštu užsiimančios Tokijo įmonės darbuotoja. „Šis nuosmukis privertė mane suprasti, kad man nepavyks uždirbti tiek, kiek tikėjausi, ir kad mano finansinė padėtis būtų daug stabilesnė, jei galėčiau remtis dvigubomis pajamomis.“„Toyota Motor Corp.“, „Sony Corp“ ir kitoms įmonėms atleidžiant tūkstančius darbuotojų, o valstybei krypstant link didžiausio ekonomikos susitraukimo nuo 1945 m., moterys, kurias japonai vadina „vedybų medžiotojomis“, stengiasi suveržti mazgą, rašo Bloomberg. Sustojus darbo užmokesčio augimui ir pirmą kartą per šešerius metus padidėjus nedarbo rodikliui, 2008 m. santuokų skaičius pasiekė 731.000 – aukščiausią skaičių per penkerius metus.„Susirūpinimas finansine padėtimi yra viena pagrindinių priežasčių, skatinančių vedybų medžioklę,“ teigia Toshihiro Nagahama, Tokijo Dai-Ichi gyvenimo tyrimo instituto vyriausiasis ekonomistas. „Moterys labiau nei kada nors iki šiol yra motyvuotos susirasti finansiškai pajėgų partnerį“, - sako jis.Ši tendencija – tai krypties pasikeitimas toms moterims, kurios teikė pirmenybę karjerai, o ne šeimai po to, kai Japonija prieš 23 metus įgyvendino lygių galimybių darbe teises. Per kitą dešimtmetį vedybų skaičius sumažėjo 4,5% ir vidutiniškai sudarė 746 000, lyginant su ankstesniu dešimtmečiu. Nepaisant lygių teisių, moterys vis dar uždirba 43% mažiau nei vyrai, todėl nuosmukio laikotarpiu jos turi dar daugiau priežasčių ieškoti partnerių.

„Ne prastesnės už vyrus“


„Žinau, kad vyresnės kartos moterys taip sunkiai dirbo ir siekė karjeros tam, kad įrodytų, jog jos yra ne prastesnės už vyrus,“ – sako 25 metų nReiko Kubo, pirkdama sėkmės talismaną Tokijo „Daijingu“ šventykloje.„Joms nereikėjo vyrų išlaikymo, ir tai yra gerai, tačiau tai ne tas kelias, kuriuo noriu eiti“, -aiškina mergina. Tokijuje „Daijingu“ tapo žinoma kaip vedybų medžiotojų šventykla, o lankytojų skaičius per pastaruosius metus išaugo apie 20%, sako šventikas Yoshiyuki Karamatsu.Už 5.000 jenų (133,5 Lt) mokestį jis atlieka apsaugojimo nuo blogų dvasių ritualą; apsivalymo ceremonijos metu geriama šventinta sakė.Nuosmukiai ir anksčiau yra skatinę japonus tuoktis. Vedybų skaičius išaugo 1980-ųjų pabaigoje, kai sprogo turto kainų burbulas, taip pat 2001 m., kai žlugo technologijų pramonė.Analitikai teigia, kad ši tendencija stiprėja, nes tikimasi, kad dabartinis nuosmukis sukels rekordinę bedarbystę.Dai-Ichi gyvenimo tyrimo instituto ir „JPMorgan Chase Co.“ ekspertai prognozuoja, kad šiais metais nedarbo lygis viršys 2003 m. užfiksuotą pokario metų aukščiausią rodiklį – 5,5% Sausio mėn. bedarbių skaičius siekė 4,1%. Atlyginimai mažėjo tris mėnesius iš eilės; ekonomika traukėsi ir praeitą ketvirtį pasiekė 12,1% metinį rodiklį, o tai didžiausias kritimas nuo 1974 m.
Civilinės santuokosNuosmukiui plintant po visą pasaulį, santuokų skaičius didėja ir kitose šalyse. Registro tvarkytoja Alison Cathcart sako, kad palyginti su pernai, populiariausiame Londono Vestminsterio registracijos biure civilinių santuokų skaičius išaugo 8,5% ir sudarė 1.684.„Dabar mums tikrai yra daugiau darbo,“ – sakė ji. Japonijoje vyrų medžiotojos siekia užmegzti santykius, tarsi ieškodamos darbo: jos dalyvauja pokalbiuose agentūrose – šiuo atveju pasimatymų agentūrose. Jos lankosi kontaktų užmezgimo vakarėliuose arba paprasčiausiai praneša savo draugams, kad yra pasiruošusios įsipareigoti.Panelė Iwate savo paieškas pradėjo gruodį, išsiųsdama naujametinių sveikinimų atvirukus 170 pažįstamų – pradedant klasės draugais iš aukštesniosios mokyklos ir baigiant šokėjais iš salsos šokių būrelio, su prašymais padėti susirasti tinkamą viengungį.Penkios jos bendradarbės taip pat medžioja, jos supažindina viena kitą su potencialiais partneriais ir žymisi naudingiausius puslapius dvidešimtmetėms ir trisdešimtmetėms skirtame savaitiniame leidinyje „Išsamus vedybų medžioklės vadovas“.

„Nereikėtų kreipti dėmesio į išvaizdą“

Pastarajame leidinio numeryje išspausdinti straipsniai aiškina skaitytojoms, kad nors yra priimtina rinktis vyrą pagal profesiją, „į išvaizdą nereikėtų kreipti dėmesio, nes ji nėra esminis dalykas santuokai. Derėtų atkreipti dėmesį į vyrus, su kuriais paprastai neitumėte į pasimatymą.“Pateikiamas charakterio bruožų sąrašas pagal darbo pobūdį: „Prekybininkai dažniausiai mėgsta nuotykius ir žvelgia pirmyn; vaistininkai yra konservatyvus ir stabilūs; sušio šefai – kantrūs ir kūrybiški.“Perspėjama nesidėti sunkiai prieinama: būti drovia „griežtai draudžiama; vyrai nori rimtų santykių su tomis moterimis, kurios elgiasi natūraliai.“Tokijo naktinio gyvenimo kvartale Roppongi įsikūrusiame vedybų medžioklės bare „Green“ verslas klesti. Vyrai už vieną apsilankymą moka 115 USD, kad padavėjai supažindintų juos su moterimis, kurioms įėjimas nemokamas. Savininkas Yuta Honda sako, kad savaitgaliais visos vietos bare būna užsakytos, o narių skaičius šiais metais išaugo 26%

Pasimatymų agentūros

Taip pat auga susidomėjimas didžiausia Japonijos pasimatymų agentūra „O-Net“. Atstovas ryšiams su visuomene Toshiaki Kato sako, kad per praeitus metus paraiškos formų prašančių asmenų skaičius išaugo 10% Vedybų planavimo agentūros „Watabe Wedding Corp.“ akcijos nuo rugsėjo mėn. pakilo 55%, kai tuo tarpu „Topix“ indeksas smuko 30%.Vedybų medžioklė patraukė net politikų dėmesį, nes jie jau daug metų siekė padidinti Japonijos gimstamumo rodiklį. 2007 m. vyriausybės duomenys liudija, kad moterys per savo gyvenimą vidutiniškai pagimdo po 1,34 vaiko; šis rodiklis gerokai atsilieka nuo 2,07 –gyventojų skaičiaus stabilumą užtikrinančio rodiklio. Vyriausybės suformuota specialistų grupė, atsakinga už gyventojų skaičiaus didinimą, praeitą mėnesį pakvietė į susitikimą akademikus aptarti šią tendenciją.Šį projektą prižiūrinti ministrė Yuko Obuchi (35), kuri rugsėjį susilauks antro vaiko, sako, kad iki šiol dėmesys buvo sutelktas į žmones, turinčius vaikų. „Vedybų medžioklė akcentuoja, kad svarbu skirti dėmesio ir šeimų nesukūrusiems žmonėms“, - sako ji. Tuo tarpu Natsuko Ono (25) neskaičiuoja išlaidų, kad susirastų vyrą. Ji sako jau išleidusi 9.900 Lt, daugiausiai profesionaliam portretui sukurti ir pažinčių agentūros registracijos mokesčiui sumokėti. „Gali atrodyti, kad tai didelė suma, tačiau kai pagalvoji, kad tai būdas susirasti vyrą, supranti, kad tai protinga investicija,“ – kalba moteris, apžiūrinėdama vyrus „Green“ klube.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
26 milijardieriai valdo tiek pat turto, kiek pusė planetos žmonių 7

26 turtingiausi pasaulio asmenys pernai bendrai sukaupė 1,4 trln. USD turto. Tai reiškia, kad jie valdo tiek...

Laisvalaikis
20:02
Lietuvos kultūros taryba pirmajam pusmečiui skyrė per 3 mln. Eur

Lietuvos kultūros taryba (LKT) paskelbė kultūros ir meno sričių 2019-ųjų pirmojo finansavimo konkurso etapo...

Laisvalaikis
17:31
Mirė Lietuvos patriotas, disidentas ir rezistentas Petras Cidzikas 1

Sausio 21-osios naktį mirė Lietuvos patriotas, rezistentas ir disidentas Petras Cidzikas, kurio gyvenimas...

Laisvalaikis
15:18
Vokietijoje pavogė į LNOBT vežtus „Turandot“ kostiumus 3

Vokietijoje iš į Vilnių vykusio vilkiko pavogti operos „Turandot“ atlikėjams skirti kostiumai. Šios operos...

Laisvalaikis
12:10
Investicijos į nekilnojamąjį turtą tarpukario Kaune 6

Sukako 100 metų, kai 1919-ųjų sausio 2 d. iš lenkų okupuoto Vilniaus pasitraukė Lietuvos laikinoji...

Laisvalaikis
2019.01.20
Lietuvos rašytojų sąjunga gina rašytoją M. Ivaškevičių 3

Lietuvos rašytojų sąjungos (LRS) valdyba sausio 19 d. išplatino pareiškimą, ginantį Nacionalinės kultūros ir...

Laisvalaikis
2019.01.20
Beckhamų prekės ženklai klimpsta į nuostolius 4

Davido ir Victorios Beckham atstovaujami aprangos prekės ženklai pastaraisiais metais patiria vis daugiau...

Laisvalaikis
2019.01.20
Jūsų namai toli nuo namų: „Radisson“ ir „Ramada“ viešbučių istorijos Premium

Keliauninkams skirtos užeigos egzistavo jau ankstyvosiose civilizacijose ir yra minimos net Biblijoje.

Verslo klasė
2019.01.19
Ekspertai: „Gillette“ reklama – vaikščiojimas skustuvo ašmenimis Premium 3

Rinkodaros metus tarptautiniai prekės ženklai pradeda aktyviai – „Gillette“ savo naująja kampanija išjudino...

Rinkodara
2019.01.17
Smiltynėje pradedama statyti jūros gyvūnų sanatorija

Šią savaitę Kuršių nerijos Kopgalyje, greta Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo bus pradėtas statyti...

Laisvalaikis
2019.01.17
Radiniai Gedimino kalne – nuo klajoklių genčių strėlių iki Vytauto laikų mūrų

Pernai tvarkant Gedimino kalną archeologai aptiko įdomių radinių iš įvairių istorinių laikotarpių.

Laisvalaikis
2019.01.16
Žiūrimiausias 2018-ųjų filmas Lietuvoje – „Tarp pilkų debesų“ 2

Metų sandūroje paskelbtų tyrimų rezultatai, rodantys, jog 2018-uosius Lietuvos gyventojai įvertino gerai, o...

Laisvalaikis
2019.01.16
Siekdama skaidrumo, „Tiffany & Co“ numeruos deimantus

JAV Juvelyrikos tinklas „Tiffany & Co“ pranešė nuo šiol visus parduodamus deimantus žymėsiantis serijiniu...

Laisvalaikis
2019.01.15
Iliustruotoji istorija: Rokfelerio centras 2

Pačiame Niujorko viduryje stūksantis Rockefellerio centras daugiau nei 80 metų kasmet sulaukia milijonų...

Laisvalaikis
2019.01.13
Įvardijo sveikiausius turistams pasaulio miestus 2

Jei savaitgalio išvykai ieškote miesto, kuriame laiką galima būtų praleisti naudingai sveikatos požiūriu,...

Paslaugos
2019.01.13
Siūlo darbą švyturio prižiūrėtojams Kalifornijoje už 130.000 USD 1

Jeigu norisi kardinalių pokyčių, galbūt vertėtų pakeisti darbą. Pavyzdžiui, tapti istorinio švyturio...

Vadyba
2019.01.12
Baldų gamintojas P. Narbutas investuoja į futbolo klubą 21

Šių metų pradžioje įkurta viešoji įstaiga – futbolo klubas „Vilnius“, jį įsteigė biuro baldų gamybos...

Laisvalaikis
2019.01.11
„Verslios Lietuvos“ vadovės D. Kleponės portretas: lyderystė carpe diem stiliumi 23

Ruošdamasi pokalbiui su Daina Klepone, VšĮ „Versli Lietuva“ generaline direktore, pamaniau: jos CV būtų...

Laisvalaikis
2019.01.11
Mokslininkai atspausdino už aguonos grūdą mažesnį Vytį

Vilniaus universiteto (VU) Fizikos bei Chemijos ir geomokslų fakultetų mokslininkai kartu su lazerinių...

Laisvalaikis
2019.01.10
„Amazon“ vadovo skyrybos: investuotojai klausia, kaip dalys akcijas 6

Po 25 metų santuokos, turtingiausiu planetos žmogumi tituluojamas Jeffas Bezosas skiriasi su žmona MacKenzie.

Technologijos
2019.01.10

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau