Japonijoje moterys siekia ištekėti, kad apsisaugotų nuo gilėjančios krizės

Publikuota: 2009-03-21
Atnaujinta 2015-06-03 16:37

Kai pernai buvo sumažintas Yumiko Iwate
atlyginimas, ji ir jos kolegės nusprendė, kad liko vienintelis kelias –
susirasti vyrą.

„Noriu greitai ištekėti, tikiuosi, kad iki šių metų pabaigos“ – sako Iwate (36), mažmenine prekyba paštu užsiimančios Tokijo įmonės darbuotoja. „Šis nuosmukis privertė mane suprasti, kad man nepavyks uždirbti tiek, kiek tikėjausi, ir kad mano finansinė padėtis būtų daug stabilesnė, jei galėčiau remtis dvigubomis pajamomis.“„Toyota Motor Corp.“, „Sony Corp“ ir kitoms įmonėms atleidžiant tūkstančius darbuotojų, o valstybei krypstant link didžiausio ekonomikos susitraukimo nuo 1945 m., moterys, kurias japonai vadina „vedybų medžiotojomis“, stengiasi suveržti mazgą, rašo Bloomberg. Sustojus darbo užmokesčio augimui ir pirmą kartą per šešerius metus padidėjus nedarbo rodikliui, 2008 m. santuokų skaičius pasiekė 731.000 – aukščiausią skaičių per penkerius metus.„Susirūpinimas finansine padėtimi yra viena pagrindinių priežasčių, skatinančių vedybų medžioklę,“ teigia Toshihiro Nagahama, Tokijo Dai-Ichi gyvenimo tyrimo instituto vyriausiasis ekonomistas. „Moterys labiau nei kada nors iki šiol yra motyvuotos susirasti finansiškai pajėgų partnerį“, - sako jis.Ši tendencija – tai krypties pasikeitimas toms moterims, kurios teikė pirmenybę karjerai, o ne šeimai po to, kai Japonija prieš 23 metus įgyvendino lygių galimybių darbe teises. Per kitą dešimtmetį vedybų skaičius sumažėjo 4,5% ir vidutiniškai sudarė 746 000, lyginant su ankstesniu dešimtmečiu. Nepaisant lygių teisių, moterys vis dar uždirba 43% mažiau nei vyrai, todėl nuosmukio laikotarpiu jos turi dar daugiau priežasčių ieškoti partnerių.

„Ne prastesnės už vyrus“


„Žinau, kad vyresnės kartos moterys taip sunkiai dirbo ir siekė karjeros tam, kad įrodytų, jog jos yra ne prastesnės už vyrus,“ – sako 25 metų nReiko Kubo, pirkdama sėkmės talismaną Tokijo „Daijingu“ šventykloje.„Joms nereikėjo vyrų išlaikymo, ir tai yra gerai, tačiau tai ne tas kelias, kuriuo noriu eiti“, -aiškina mergina. Tokijuje „Daijingu“ tapo žinoma kaip vedybų medžiotojų šventykla, o lankytojų skaičius per pastaruosius metus išaugo apie 20%, sako šventikas Yoshiyuki Karamatsu.Už 5.000 jenų (133,5 Lt) mokestį jis atlieka apsaugojimo nuo blogų dvasių ritualą; apsivalymo ceremonijos metu geriama šventinta sakė.Nuosmukiai ir anksčiau yra skatinę japonus tuoktis. Vedybų skaičius išaugo 1980-ųjų pabaigoje, kai sprogo turto kainų burbulas, taip pat 2001 m., kai žlugo technologijų pramonė.Analitikai teigia, kad ši tendencija stiprėja, nes tikimasi, kad dabartinis nuosmukis sukels rekordinę bedarbystę.Dai-Ichi gyvenimo tyrimo instituto ir „JPMorgan Chase Co.“ ekspertai prognozuoja, kad šiais metais nedarbo lygis viršys 2003 m. užfiksuotą pokario metų aukščiausią rodiklį – 5,5% Sausio mėn. bedarbių skaičius siekė 4,1%. Atlyginimai mažėjo tris mėnesius iš eilės; ekonomika traukėsi ir praeitą ketvirtį pasiekė 12,1% metinį rodiklį, o tai didžiausias kritimas nuo 1974 m.
Civilinės santuokosNuosmukiui plintant po visą pasaulį, santuokų skaičius didėja ir kitose šalyse. Registro tvarkytoja Alison Cathcart sako, kad palyginti su pernai, populiariausiame Londono Vestminsterio registracijos biure civilinių santuokų skaičius išaugo 8,5% ir sudarė 1.684.„Dabar mums tikrai yra daugiau darbo,“ – sakė ji. Japonijoje vyrų medžiotojos siekia užmegzti santykius, tarsi ieškodamos darbo: jos dalyvauja pokalbiuose agentūrose – šiuo atveju pasimatymų agentūrose. Jos lankosi kontaktų užmezgimo vakarėliuose arba paprasčiausiai praneša savo draugams, kad yra pasiruošusios įsipareigoti.Panelė Iwate savo paieškas pradėjo gruodį, išsiųsdama naujametinių sveikinimų atvirukus 170 pažįstamų – pradedant klasės draugais iš aukštesniosios mokyklos ir baigiant šokėjais iš salsos šokių būrelio, su prašymais padėti susirasti tinkamą viengungį.Penkios jos bendradarbės taip pat medžioja, jos supažindina viena kitą su potencialiais partneriais ir žymisi naudingiausius puslapius dvidešimtmetėms ir trisdešimtmetėms skirtame savaitiniame leidinyje „Išsamus vedybų medžioklės vadovas“.

„Nereikėtų kreipti dėmesio į išvaizdą“

Pastarajame leidinio numeryje išspausdinti straipsniai aiškina skaitytojoms, kad nors yra priimtina rinktis vyrą pagal profesiją, „į išvaizdą nereikėtų kreipti dėmesio, nes ji nėra esminis dalykas santuokai. Derėtų atkreipti dėmesį į vyrus, su kuriais paprastai neitumėte į pasimatymą.“Pateikiamas charakterio bruožų sąrašas pagal darbo pobūdį: „Prekybininkai dažniausiai mėgsta nuotykius ir žvelgia pirmyn; vaistininkai yra konservatyvus ir stabilūs; sušio šefai – kantrūs ir kūrybiški.“Perspėjama nesidėti sunkiai prieinama: būti drovia „griežtai draudžiama; vyrai nori rimtų santykių su tomis moterimis, kurios elgiasi natūraliai.“Tokijo naktinio gyvenimo kvartale Roppongi įsikūrusiame vedybų medžioklės bare „Green“ verslas klesti. Vyrai už vieną apsilankymą moka 115 USD, kad padavėjai supažindintų juos su moterimis, kurioms įėjimas nemokamas. Savininkas Yuta Honda sako, kad savaitgaliais visos vietos bare būna užsakytos, o narių skaičius šiais metais išaugo 26%

Pasimatymų agentūros

Taip pat auga susidomėjimas didžiausia Japonijos pasimatymų agentūra „O-Net“. Atstovas ryšiams su visuomene Toshiaki Kato sako, kad per praeitus metus paraiškos formų prašančių asmenų skaičius išaugo 10% Vedybų planavimo agentūros „Watabe Wedding Corp.“ akcijos nuo rugsėjo mėn. pakilo 55%, kai tuo tarpu „Topix“ indeksas smuko 30%.Vedybų medžioklė patraukė net politikų dėmesį, nes jie jau daug metų siekė padidinti Japonijos gimstamumo rodiklį. 2007 m. vyriausybės duomenys liudija, kad moterys per savo gyvenimą vidutiniškai pagimdo po 1,34 vaiko; šis rodiklis gerokai atsilieka nuo 2,07 –gyventojų skaičiaus stabilumą užtikrinančio rodiklio. Vyriausybės suformuota specialistų grupė, atsakinga už gyventojų skaičiaus didinimą, praeitą mėnesį pakvietė į susitikimą akademikus aptarti šią tendenciją.Šį projektą prižiūrinti ministrė Yuko Obuchi (35), kuri rugsėjį susilauks antro vaiko, sako, kad iki šiol dėmesys buvo sutelktas į žmones, turinčius vaikų. „Vedybų medžioklė akcentuoja, kad svarbu skirti dėmesio ir šeimų nesukūrusiems žmonėms“, - sako ji. Tuo tarpu Natsuko Ono (25) neskaičiuoja išlaidų, kad susirastų vyrą. Ji sako jau išleidusi 9.900 Lt, daugiausiai profesionaliam portretui sukurti ir pažinčių agentūros registracijos mokesčiui sumokėti. „Gali atrodyti, kad tai didelė suma, tačiau kai pagalvoji, kad tai būdas susirasti vyrą, supranti, kad tai protinga investicija,“ – kalba moteris, apžiūrinėdama vyrus „Green“ klube.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Ant naujo 50 svarų banknoto – žmogus, iššifravęs „Enigmos“ kodus 13

Didžiosios Britanijos naujos 50-ies svarų kupiūros „veidu“ taps kompiuterijos mokslų pradininku vadinamas...

Laisvalaikis
2019.07.15
„Sidabrinių gervių“ šiemet nebus – organizatoriams iškilo finansinių sunkumų

Tradicinių kino apdovanojimų „Sidabrinės gervės“ šiemet nebus, nes jas organizuojanti Lietuvių kino akademija...

Laisvalaikis
2019.07.15
Prezidentas G. Nausėda: negaliu sau leisti kompromisų 10

„Negaliu sau leisti kompromisų“, – 2016-ųjų liepą VŽ sakė dabar jau Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas...

Laisvalaikis
2019.07.14
Nidoje prasideda Th. Manno festivalis

Liepos 13 d., šeštadienį, Nidoje prasideda XXIII Thomo Manno festivalis. Šių metų jo temą „Tėvynių Europa“...

Laisvalaikis
2019.07.13
P. Jurkevičius: noriu prezidento, pietaujančio prie balta staltiese uždengto stalo! Premium

Žiniasklaidos iškeltas klausimas – reikia, o gal nelabai Daukanto aikštės rūmuose restorano arba kavinės,...

Verslo klasė
2019.07.13
Ką veikti savaitgaliais, kad sektųsi gyvenime 5

Savaitgaliai skirti poilsiui, tačiau specialistai teigia, kad ne visi poilsio būdai žmogui yra naudingi.

Laisvalaikis
2019.07.13
A. Puklevičius: krizė skambina du kartus Premium 8

Neseniai teko prisėsti kompanijoje, kur keli iš pažiūros protingi žmonės, visi turintys aukštąjį...

Verslo klasė
2019.07.13
Vilniaus Didžiosios sinagogos teritorijoje – nauji archeologų atradimai

Vilniuje, Vokiečių gatvės kieme, šiemet tęsiami Didžiosios sinagogos archeologiniai tyrinėjimai pradžiugino...

2019.07.12
Verslininkas D. Giknius – apie šaulius, šamus ir išnaudotas galimybes Premium 6

Donatas Giknius vadovauja reklamos agentūrai „General Promotion Baltic“, su sesers šeima Kėdainių rajone...

Laisvalaikis
2019.07.12
A. Gailius: Th. Mannas nebuvo narsuolis, bet stengėsi elgtis padoriai Premium

Liepos 13–20 d. Ni­do­je vyksta XXIII tarp­tautinis Thomo Manno (1875–1955) festivalis. Šių metų jo tema...

Laisvalaikis
2019.07.11
Lietuvos pašonėje – laukiamiausias Europos melomanų vasaros festivalis Verslo tribūna

Klasikinės muzikos mėgėjus vasaros savaitgaliais kviečia kaimynai latviai – šalies sostinėje ir pajūryje...

Laisvalaikis
2019.07.11
Trijų pasaulio milijardierių turtas viršija 100 mlrd. USD 16

Turtingiausias europietis Bernardas Arnault įstojo į išskirtiniausią pasaulio klubą – žmonių, kuriems...

Laisvalaikis
2019.07.10
Kam atiteks Lukiškių kalėjimo kompleksas 18

Svarbiausia žinutė, tarsi pašto karvelis išskridusi iš uždarytame Lukiškių kalėjime vykusios diskusijos apie...

Laisvalaikis
2019.07.09
V. Adamkui suteiktas Neringos miesto Garbės piliečio vardas

Liepos 14-ąją, sekmadienį, Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčioje, rengiamos Neringos...

Laisvalaikis
2019.07.09
Mirė Saulius Vadišis, Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato vadovas

Liepos 7 d. po sunkios ligos mirė ilgametis Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato (VKKR) direktorius,...

Laisvalaikis
2019.07.08
Nacionalinei koncertų salei – keli šimtai architektūrinių vizijų  4

Vilniaus miesto savivaldybė teigia sulaukusi daugiau nei 260 architektūrinių idėjų Nacionalinei koncertų...

Statyba ir NT
2019.07.08
Brazilija gedi bosanovos pradininko Joao Gilberto

Liepos 6 d. Rio de Žaneire mirė muzikos legenda, kompozitorius, dainininkas ir gitaristas Joao Gilberto.

Laisvalaikis
2019.07.08
Medijų ateitis: nykstančios ribos Premium 2

Maždaug kokiais 2010 m. institucinė žiniasklaida pasijuto besanti beveik ištikta komos. Na gal porą metų...

Verslo klasė
2019.07.07
Tarakonai evoliucionuoja greičiau už nuodus jiems naikinti 6

JAV Purdue tyrimų universiteto mokslininkai nustatė, kad tarakonai gimsta su imunitetu nuo toksinų, su...

Laisvalaikis
2019.07.07
Iliustruotoji istorija: šveicaro kelias į sėkmę 2

Šveicaras Kasparas Stockalperis matė galimybes ten, kur kiti matė sunkumus. 1633 m. jis užsitikrino...

Laisvalaikis
2019.07.07

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau