Japonijoje moterys siekia ištekėti, kad apsisaugotų nuo gilėjančios krizės

Publikuota: 2009-03-21
Atnaujinta 2015-06-03 16:37

Kai pernai buvo sumažintas Yumiko Iwate
atlyginimas, ji ir jos kolegės nusprendė, kad liko vienintelis kelias –
susirasti vyrą.

„Noriu greitai ištekėti, tikiuosi, kad iki šių metų pabaigos“ – sako Iwate (36), mažmenine prekyba paštu užsiimančios Tokijo įmonės darbuotoja. „Šis nuosmukis privertė mane suprasti, kad man nepavyks uždirbti tiek, kiek tikėjausi, ir kad mano finansinė padėtis būtų daug stabilesnė, jei galėčiau remtis dvigubomis pajamomis.“„Toyota Motor Corp.“, „Sony Corp“ ir kitoms įmonėms atleidžiant tūkstančius darbuotojų, o valstybei krypstant link didžiausio ekonomikos susitraukimo nuo 1945 m., moterys, kurias japonai vadina „vedybų medžiotojomis“, stengiasi suveržti mazgą, rašo Bloomberg. Sustojus darbo užmokesčio augimui ir pirmą kartą per šešerius metus padidėjus nedarbo rodikliui, 2008 m. santuokų skaičius pasiekė 731.000 – aukščiausią skaičių per penkerius metus.„Susirūpinimas finansine padėtimi yra viena pagrindinių priežasčių, skatinančių vedybų medžioklę,“ teigia Toshihiro Nagahama, Tokijo Dai-Ichi gyvenimo tyrimo instituto vyriausiasis ekonomistas. „Moterys labiau nei kada nors iki šiol yra motyvuotos susirasti finansiškai pajėgų partnerį“, - sako jis.Ši tendencija – tai krypties pasikeitimas toms moterims, kurios teikė pirmenybę karjerai, o ne šeimai po to, kai Japonija prieš 23 metus įgyvendino lygių galimybių darbe teises. Per kitą dešimtmetį vedybų skaičius sumažėjo 4,5% ir vidutiniškai sudarė 746 000, lyginant su ankstesniu dešimtmečiu. Nepaisant lygių teisių, moterys vis dar uždirba 43% mažiau nei vyrai, todėl nuosmukio laikotarpiu jos turi dar daugiau priežasčių ieškoti partnerių.

„Ne prastesnės už vyrus“


„Žinau, kad vyresnės kartos moterys taip sunkiai dirbo ir siekė karjeros tam, kad įrodytų, jog jos yra ne prastesnės už vyrus,“ – sako 25 metų nReiko Kubo, pirkdama sėkmės talismaną Tokijo „Daijingu“ šventykloje.„Joms nereikėjo vyrų išlaikymo, ir tai yra gerai, tačiau tai ne tas kelias, kuriuo noriu eiti“, -aiškina mergina. Tokijuje „Daijingu“ tapo žinoma kaip vedybų medžiotojų šventykla, o lankytojų skaičius per pastaruosius metus išaugo apie 20%, sako šventikas Yoshiyuki Karamatsu.Už 5.000 jenų (133,5 Lt) mokestį jis atlieka apsaugojimo nuo blogų dvasių ritualą; apsivalymo ceremonijos metu geriama šventinta sakė.Nuosmukiai ir anksčiau yra skatinę japonus tuoktis. Vedybų skaičius išaugo 1980-ųjų pabaigoje, kai sprogo turto kainų burbulas, taip pat 2001 m., kai žlugo technologijų pramonė.Analitikai teigia, kad ši tendencija stiprėja, nes tikimasi, kad dabartinis nuosmukis sukels rekordinę bedarbystę.Dai-Ichi gyvenimo tyrimo instituto ir „JPMorgan Chase Co.“ ekspertai prognozuoja, kad šiais metais nedarbo lygis viršys 2003 m. užfiksuotą pokario metų aukščiausią rodiklį – 5,5% Sausio mėn. bedarbių skaičius siekė 4,1%. Atlyginimai mažėjo tris mėnesius iš eilės; ekonomika traukėsi ir praeitą ketvirtį pasiekė 12,1% metinį rodiklį, o tai didžiausias kritimas nuo 1974 m.
Civilinės santuokosNuosmukiui plintant po visą pasaulį, santuokų skaičius didėja ir kitose šalyse. Registro tvarkytoja Alison Cathcart sako, kad palyginti su pernai, populiariausiame Londono Vestminsterio registracijos biure civilinių santuokų skaičius išaugo 8,5% ir sudarė 1.684.„Dabar mums tikrai yra daugiau darbo,“ – sakė ji. Japonijoje vyrų medžiotojos siekia užmegzti santykius, tarsi ieškodamos darbo: jos dalyvauja pokalbiuose agentūrose – šiuo atveju pasimatymų agentūrose. Jos lankosi kontaktų užmezgimo vakarėliuose arba paprasčiausiai praneša savo draugams, kad yra pasiruošusios įsipareigoti.Panelė Iwate savo paieškas pradėjo gruodį, išsiųsdama naujametinių sveikinimų atvirukus 170 pažįstamų – pradedant klasės draugais iš aukštesniosios mokyklos ir baigiant šokėjais iš salsos šokių būrelio, su prašymais padėti susirasti tinkamą viengungį.Penkios jos bendradarbės taip pat medžioja, jos supažindina viena kitą su potencialiais partneriais ir žymisi naudingiausius puslapius dvidešimtmetėms ir trisdešimtmetėms skirtame savaitiniame leidinyje „Išsamus vedybų medžioklės vadovas“.

„Nereikėtų kreipti dėmesio į išvaizdą“

Pastarajame leidinio numeryje išspausdinti straipsniai aiškina skaitytojoms, kad nors yra priimtina rinktis vyrą pagal profesiją, „į išvaizdą nereikėtų kreipti dėmesio, nes ji nėra esminis dalykas santuokai. Derėtų atkreipti dėmesį į vyrus, su kuriais paprastai neitumėte į pasimatymą.“Pateikiamas charakterio bruožų sąrašas pagal darbo pobūdį: „Prekybininkai dažniausiai mėgsta nuotykius ir žvelgia pirmyn; vaistininkai yra konservatyvus ir stabilūs; sušio šefai – kantrūs ir kūrybiški.“Perspėjama nesidėti sunkiai prieinama: būti drovia „griežtai draudžiama; vyrai nori rimtų santykių su tomis moterimis, kurios elgiasi natūraliai.“Tokijo naktinio gyvenimo kvartale Roppongi įsikūrusiame vedybų medžioklės bare „Green“ verslas klesti. Vyrai už vieną apsilankymą moka 115 USD, kad padavėjai supažindintų juos su moterimis, kurioms įėjimas nemokamas. Savininkas Yuta Honda sako, kad savaitgaliais visos vietos bare būna užsakytos, o narių skaičius šiais metais išaugo 26%

Pasimatymų agentūros

Taip pat auga susidomėjimas didžiausia Japonijos pasimatymų agentūra „O-Net“. Atstovas ryšiams su visuomene Toshiaki Kato sako, kad per praeitus metus paraiškos formų prašančių asmenų skaičius išaugo 10% Vedybų planavimo agentūros „Watabe Wedding Corp.“ akcijos nuo rugsėjo mėn. pakilo 55%, kai tuo tarpu „Topix“ indeksas smuko 30%.Vedybų medžioklė patraukė net politikų dėmesį, nes jie jau daug metų siekė padidinti Japonijos gimstamumo rodiklį. 2007 m. vyriausybės duomenys liudija, kad moterys per savo gyvenimą vidutiniškai pagimdo po 1,34 vaiko; šis rodiklis gerokai atsilieka nuo 2,07 –gyventojų skaičiaus stabilumą užtikrinančio rodiklio. Vyriausybės suformuota specialistų grupė, atsakinga už gyventojų skaičiaus didinimą, praeitą mėnesį pakvietė į susitikimą akademikus aptarti šią tendenciją.Šį projektą prižiūrinti ministrė Yuko Obuchi (35), kuri rugsėjį susilauks antro vaiko, sako, kad iki šiol dėmesys buvo sutelktas į žmones, turinčius vaikų. „Vedybų medžioklė akcentuoja, kad svarbu skirti dėmesio ir šeimų nesukūrusiems žmonėms“, - sako ji. Tuo tarpu Natsuko Ono (25) neskaičiuoja išlaidų, kad susirastų vyrą. Ji sako jau išleidusi 9.900 Lt, daugiausiai profesionaliam portretui sukurti ir pažinčių agentūros registracijos mokesčiui sumokėti. „Gali atrodyti, kad tai didelė suma, tačiau kai pagalvoji, kad tai būdas susirasti vyrą, supranti, kad tai protinga investicija,“ – kalba moteris, apžiūrinėdama vyrus „Green“ klube.

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Paryžiaus katedrai atstatyti – nuo 3D technologijų iki žaidimo „Assassin’s Creed“ Premium

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė, kad nuo gaisro nukentėjusi Paryžiaus Dievo Motinos...

Laisvalaikis
16:51
Nepalas matuos, ar nenutrupėjo Everesto viršukalnė

Nepalas į Everestą siunčia tyrinėtojų komandą, kurios užduotis bus pamatuoti, ar aukščiausias pasaulio kalnas...

Laisvalaikis
2019.04.22
I. Kantas šaldytuve ieško pieno Premium

Pats Immanuelis Kantas (1724–1804 m.) manė, kad jo protėviai buvo škotai. Ilgą laiką šitokia filosofo...

Verslo klasė
2019.04.22
200 metų buvęs pamirštas paveikslas eksponuojamas Vilniuje 1

Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) eksponuojamas VU Piešimo ir tapybos katedros

Laisvalaikis
2019.04.22
Mokytis, mokytis. Bet kitaip 3

Vieną dieną man Brigita pasakė, kad nori pasikalbėti. Net nežinau, kaip čia taip išėjo – tiesiog ėmė ir...

Verslo klasė
2019.04.22
Paskui Japoniją išvykimo mokestį turistams įveda ir Malaizija 2

Vis daugiau valstybių nori rinkti mokesčius iš turistų ne tik jiems šalyje būnant, bet ir tuomet, kai...

Paslaugos
2019.04.22
„Mėgintuvėlis LT“ įkūrėja: verslo eksperimentas – uždegti mokslu vaikus Premium

Renata Česūnienė, MB „Mėgintuvėlis LT“ įkūrėja, pasitinka savo laboratorijoje. Stalas čia nukrautas...

Laisvalaikis
2019.04.19
Išsiaiškino, kur Shakespeare‘as rašė „Romeo ir Džiuljetą“

Britų istorikas Geoffrey‘is Marshas sako nustatęs, kur gyveno Williamas Shakespeare‘as (1564-1616 m.), kai...

Laisvalaikis
2019.04.17
Jei į Prezidentus kandidatuotų robotas

Vilniuje veikiantis privatus MO muziejus, atkreipdamas dėmesį į balandžio pradžioje atidarytą naują didžiąją...

Laisvalaikis
2019.04.17
Dievo Motinos katedrai verslas aukoja milijonus 2

Nacionaline tragedija vadinamas Paryžiaus Dievo Motinos katedros gaisras sujaudino ne tik tikinčiųjų širdis.

Laisvalaikis
2019.04.17
Futurologas Ch. Kutarna: naujame pasaulyje senos tiesos negalioja Premium

Futurologas dr. Chrisas Kutarna į interviu atvyko beveik parą keliavęs iš Naujosios Zelandijos – per Dohą, o...

Laisvalaikis
2019.04.16
NTAKD riboja tarptautinių „Vyno dienų“ reklamą Premium 8

Didžiausią Baltijos ir Šiaurės Europos šalių vyno parodą „Vyno dienos“ rengiantis „Vyno klubas“ pranešė, jog...

Laisvalaikis
2019.04.16
Paryžiaus katedra: kas prarasta ir kas laukia 7

Pirmadienio vakarą Paryžiaus Dievo Motinos katedrą niokojusį gaisrą pavyko numalšinti. Nors sudegė visas...

Laisvalaikis
2019.04.16
Kakė Makė eina į „Akropolius“ 9

„Alma littera“ pranešė plečianti savo valdomo „Kakės Makės“ prekės ženklo pasaulį – rugpjūtį Vilniaus ir...

Laisvalaikis
2019.04.15
Graikija ir Turkija turistams atvers senovinių laivų sudužimo vietas

Graikija ir Turkija turistams – nardytojams rengiasi atverti naujus povandeninės archeologijos lobynus.

Paslaugos
2019.04.15
Kelionės verslo reikalais – ne į sveikatą 1

Darbo reikalais dažnai keliaujantys žmonės retai kalba apie tokių išvykų romantiką, jiems tai – neišvengiama...

Laisvalaikis
2019.04.14
1940-ųjų ruduo – kelias į „Barbarossą“ Premium

Vos spėjus Vokietijai sutriuškinti Prancūziją ir išmesti iš žemyno britus, 1940 m. vasarą pasaulis ėmėsi...

Verslo klasė
2019.04.13
Savaitgalis Birštone: ką aplankyti ir kokių pramogų siūlo kurortas 5

Birštoną galima vadinti etaloniniu sėkmės pavyzdžiu: dar prieš penkerius metus kaip galimą kurortą poilsiui...

Laisvalaikis
2019.04.13
„Vero Cafe“ tinklo savininkai: krizė – geras laikas pradėti verslą Premium 4

Skamba kiek makabriškai, tačiau yra verslų, kuriuos pradėti geriausias laikas buvo per 2007–2008 m. finansų...

Laisvalaikis
2019.04.12
Mokslininkai nufotografavo juodąją skylę 1

Mokslininkams pirmą kartą pavyko nufotografuoti juodąją skylę, kurią jie aptiko tolimoje galaktikoje M87. Šį...

Laisvalaikis
2019.04.10

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau