Striptizo barų nekeičia į banko vadovo postą

Publikuota: 2009-02-15
Atnaujinta 2015-06-03 16:41

Pasak JAV prezidento Baracko Obamos, Ericas
Langanas, per praėjusius metus uždirbęs 494.713 USD atlyginimą, galėtų vadovauti
JAV bankui. Tačiau pats p. Langanas tvirtina verčiau liksiąs savo darbe,
kuriame, eidamas įmonės „Rick’s Cabaret International Inc.“ prezidento pareigas,
jis prižiūri 18 striptizo klubų, rašo Bloomberg naujienų agentūra.

„Bankui? Ne, manęs nedomina darbas banke,“ - teigė p. Langanas, duodamas interviu telefonu iš savo Hiustone esančio biuro. Be to, neseniai jam pakėlė atlyginimą iki 600.000 USD per metus, todėl šiuo metu jo atlygis visais 100.000 USD viršija Obamos nustatytą viršutinę atlyginimo ribą finansinių institucijų, gaunančių paramą iš federalinių skubios finansinės pagalbos fondų, aukščiausios grandies vadovams.Kaip teigia James‘as Reda, „James F. Reda Associates“, Niujorke įsikūrusios, atlyginimų klausimais konsultuojančios įmonės vykdantysis direktorius, už pusę milijono dolerių gal ir nenupirksi patyrusio stambios JAV finansų institucijos vadovo.Linda McMahon, kurios bendrovė „World Wrestling Entertainment Inc.“ rengia televizijos laidą „WWE Friday Night Smackdown”, vis dėlto linkusi jiems atlyginimus sumažinti, kaip šiuo metu sumažinami atlyginimai kavinių ar internetinių parduotuvių vadovams.Wall Street‘e „už 0,5 mln. USD greičiausiai būtumei jau penktus metus dirbantis Harvardo verslo mokyklos absolventas ar šeštus metus – stambios teisės paslaugų firmos partneris. Daug tikrai neuždirbtum“, - sako p. Reda.Pasak „Equilar Inc.“, analizuojančios duomenis apie atlyginimus, tik 14 aukščiausio rango įmonių vadovų, patenkančių į Fortune 1000 sėkmingiausiai veikiančių įmonių sąrašą, ir 5 - į „Standard Poor’s 500“ indeksą, atlyginimai peržengia 0,5 mln. USD ribą. Dauguma jų yra bendrovių steigėjai ar stambiausi akcininkai, pavyzdžiui, „Apple Inc.“ įkūrėjas Steve‘as Jobsas, gaunantis 1 milijono USD atlyginimą per metus ir dar turintis apie 550 mln. USD akcijomis.Kaip praneša Redvud Šorse, Kalifornijoje įsikūrusi „Equilar“, aukščiausios grandies vadovai, kuriems bus taikomas Obamos apribojimas, 2007 metais valdė bendroves, kurių vidutinė rinkos vertė sudarė 182,6 mln. USD, o pardavimai siekė 152,6 mln. USD.

„Per daug sudėtingas“

Kaip skelbia Bloomberg surinkti duomenys, penkių stambiausių Wall Street‘o įmonių vadovai per penkerius metus iki 2007 metų pabaigos namo parsinešė daugiau nei 1 milijardą USD. Kuomet didžiausias šalies skolintojas „Bank of America Corp.“, įsigijęs investicinį banką „Merrill Lynch Co.“, ką tik buvo įvertintas 35,4 milijardo USD.„Šie stambūs mega bankai gyvena visai kitoje visatoje,“ sako Ohajuje įsikūrusio „Sutton Bank of Attica“, kuris turi devynis padalinius, vyriausias finansų pareigūnas Tony Gorrellas. Jis pridūrė, kad jo atlyginimas „nė iš tolo neprilygsta“ minėtoms pusės milijono „luboms“.„Manau, kad „Citibank“ yra toks sudėtingas, jog reikalavimai yra kur kas didesni nei vien tik jam vadovauti,“ sako jis.Praėjusių metų pabaigoje „Citigroup Inc.“ dirbo 323.000 darbuotojų, jis valdė 200 milijonų klientų sąskaitų daugiau nei 100 šalių. Bankas neatskleidė jo vadovo Vikramo S. Pandito atlyginimo, gauto per 2008 metus.Pasak „Citigroup“, Panditas, pradėjęs eiti šias pareigas 2007 metų gruodžio mėnesį, 2008 metų sausį gavo 1 milijoną akcijų, kaip dalį savo „darbo pradžios“ premijos, kartu su 2,5 milijono USD „nepaskirstytojo akcinio kapitalo atlyginimu“.Ponas Panditas dar gavo 165 milijonus USD, 2007 metais pardavęs „Old Lane Partners LP“, Niujorke įsikūrusį hedžingo fondą, kurio vienas iš steigėjų buvo. Birželį „Citigroup“ uždarė „Old Lane“ ir galėjo nurašyti 202 mln. USD iš savo investuotų 800 milijonų.Pandito pirmtakas Charles‘as O. “Chuck” Prince‘as 2007 metais uždirbo 15,1 mln. USD.500. 000 USD taisyklė galioja bankams, gaunantiems kapitalo injekcijų pagal specialią programą, kurią trumpai išdėstė Iždo sekretorius Timothy Geithneris, bet ne 361 finansinei institucijai, jau gavusiai paramą pagal Problemiškų aktyvų išpirkimo programą (angl. „TARP“). Pasak „Equilar“, jos mokėdavusios savo aukščiausios grandies vadovams vidutiniškai po 3,65 mln. USD per metus. Kaip teigia šios įmonės atstovai, finansinės institucijos, turinčios turto už daugiau kaip 10 mlrd. USD, savo vadovams vidutiniškai mokėjo 11 mln. USD atlyginimus.Vasario 4 dieną paskelbtos Obamos taisyklės riboja bendrą atlygį, įskaitant atlyginimą, premijas ir akcinį kapitalą. Atlygis iš ribotų akcijų, kurios negali būti parduotos, kol mokesčių mokėtojams negrąžinami procentai, yra leidžiamas. Priedai, kaip skelbia Iždo departamentas, įskaitant net narystę užmiesčio klubuose ir naudojimąsi bendrovei priklausančiais orlaiviais, taip pat neuždrausti.

„Nepadorios premijos“

Daugeliui stambiausių įmonių aukščiausio lygio vadovų „pagrindinis atlyginimas tėra mažiausia jų uždarbio dalis“, sako Vineeta Anandas, „AFL-CIO“, Vašingtone esančios darbo federacijos, remiančios atlygio apribojimus, vyriausiasis tyrimų analitikas.Aukščiausios grandies vadovas gali gauti išties gerų pajamų iš ribotos apyvartos akcijų, teigia Jonathanas Johnsonas, pernai uždirbęs 250.000 USD, eidamas „Overstock.com Inc.“, Solt Leik Sityje esančios internetinės parduotuvės prezidento pareigas. Jam valdžios nustatytas maksimalus 500.000 USD atlygis atrodo pagrįstas. Pasak p. Johnsono, kai kurie Wall Street‘o aukščiausios grandies pareigūnai gauna tikrai „nepadoriais premijas“.500 000 USD uždirbantis įmonės vadovas, atskaičius mokesčius gaus apie 300 000 USD, teigia Niujorke įsikūrusios rinkos tyrimų įmonės „Luxury Institute“ prezidentas Milton Pedraza.Pasak jo, toks vadovas gali sau leisti dviejų miegamųjų, vieno vonios kambario butą Manhetene, kurio vertė apie 1,5 mln. USD, užuot įsigijęs keliasdešimt milijonų kainuojantį užmiesčio dvarą.„Vietoje keliolikos tarnaičių, dabar jie turės tik vieną,“ sako p. Pedraza.

Vidurkis – 770.000 USD

JAV vyriausybė ir anksčiau buvo nustačiusi tam tikrus apribojimus atlyginimams. Spalio mėnesį, tuometis Iždo sekretorius Henry Paulsonas panaikino mokesčių lengvatas didesniems nei 500.000 USD metiniams atlyginimas įmonėse, gavusiose TARP (Problemiškų aktyvų išpirkimo programos) paramą. 1993 metais Kongresas už įstatymo ribų paskelbė nurašymus , didesnius nei 1 mln. USD.Tačiau atlygis ir toliau didėjo, sako Carola Frydman, Masačiusetso technologijos instituto finansų profesorė, studijuojanti atlyginimus.Šeštajame dešimtmetyje vidutinis metinis stambiausių JAV įmonių vadovų uždarbis buvo maždaug 770.000 USD, interviu telefonu iš savo biuro Kembridže teigė p. Frydman. Tik paskutinįjį XX a. dešimtmetį šis vidurkis šoktelėjo iki 2,36 mln., o pirmąją šio dešimtmečio pusę pasiekė net 4,08 mln. USD.Tarp vadovų, kurių atlyginimai yra mažesni nei 500.000 USD per metus, yra McMahonas, vadovaujantis Stamforde, Konektikuto valstijoje įsikūrusiai „World Wrestling Entertainment“, ir Christopheris Pappasas, vadovaujantis „Luby’s Inc.“, maitinimo įstaigų tinklui Hiustone.

Sumažintas atlygis

Ponas McMahonas, 2007 metais uždirbęs 498. 227 USD, buvo paskirtas į Konektikuto švietimo skyrių, šiuo metu per daug užsiėmęs, todėl negali atsakyti į klausimus, kaip teigia jo atstovas Robertas Zimmermanas. Ponas Pappasas, per metus gaunantis 400.000 USD atlyginimą, taip pat atsisakė tai komentuoti, pranešė jo atstovas Rickas Blackas.Įmonės „Brookdale Senior Living Inc.“ vadovas Billas Sheriffas gal taip pat būtų atitikęs šį apibūdinimą, tačiau sausio 1 dieną Brentvude, Tenesio valstijoje įsikūręs 550 gyvenamųjų ir pagyvenusių žmonių priežiūros centrų tinklas pakėlė 200.000 USD sudariusį jo atlygimą iki 600. 000 USD. Šiuo pakėlimu buvo siekiama kompensuoti sumažėjusias pajamas iš dividendų, pranešė jo atstovas Rossas Roadmanas.Topekoje, Kanzaso valstijoje esančios „Capitol Federal Financial“ prezidentas Johnas Dicusas, pernai uždirbo 835.000 USD, vadovaudamas 40 skyrių turinčio „Capital Federal Savings Bank“ holdingo bendrovei, ir, kaip pats teigia, nėra suinteresuotas atlyginimo sumažinimu, kad galėtų vadovauti vienam iš Fortune 500 bankų.„Esu įsitikinęs, kad kai kurie žmonės su tuo sutiks,“ sako p. Dicusas. „Tačiau bankus pernelyg pažabojus, jie gali nebedirbti taip sėkmingai, kaip anksčiau“, - teigia jis.„Rick’s Cabaret“ prezidentas Langanas sako, kad vargu ar kuris nors šokėjas iš jo „Rick’s Cabaret“, „Club Onyx“, „XTC Cabaret“ ar „Tootsie’s“ naktinių klubų norėtų siekti karjeros finansų srityje.„Niujorke kai kurios mano merginos uždirba po ketvirtį milijono per metus,“ - sako jis.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Portretas: verslo lyderystės islandus moko lietuvė, niekada nenorėjusi būti lydere

„Niekada nelaikiau savęs ypatinga lydere, bet turiu savybę tiesiog imti ir daryti, jei matau, kad padaryti...

Laisvalaikis
2018.06.22
Nidos kopose – Sartre‘o vizitą atkartojanti skulptūra 3

Kultūrinį Neringos kraštovaizdį papildys dar vienas akcentas – skulptūra „Prieš vėją“, vaizduojanti per vėjo...

Laisvalaikis
2018.06.20
VU šešiems mokslininkams suteikė išskirtinių profesorių statusą 4

Vilniaus universitetas (VU) pirmą kartą šešiems mokslininkams suteiks išskirtinių profesorių statusą. Toks...

Laisvalaikis
2018.06.19
Geriausi miestai, jei norite mažai dirbti ir daug uždirbti 9

Liuksemburgas pagal darbo laiko trukmės ir pajamų santykį yra palankiausias miestas darbuotojams, rodo naujas...

Laisvalaikis
2018.06.18
Kaip Gianni Agnelli gelbėjo Italiją nuo komunizmo Premium

 „FIAT yra Italija. Italija yra FIAT. O FIAT ir Italija – tai aš“, – kadaise sakė Gianni Agnelli.

Verslo klasė
2018.06.17
Keliaujantiems į N. Zelandiją teks sumokėti mokestį 1

Nuo kitų metų keliaujantieji į Naująją Zelandiją turės sumokėti vienkartinį mokestį. Surinktos lėšos bus...

Vadyba
2018.06.16
Būdas lietuvio po šimto metų Premium

Vasario 16-ąją pasitikdami atkurtos Lietuvos šimtmetį rašėme apie lietuvio kodą prieš šimtą metų. Gediminas...

Verslo klasė
2018.06.16
Menininkė G. Vos – apie šviesos paminklą „olandų Sugiharai“

Daugiau kaip du tūkstančius žydų Antrojo pasaulinio karo metais išgelbėjusio olando Jano Zwartendijko...

Laisvalaikis
2018.06.16
Virtuvės šefas Lapinskas ir someljė Darasevičius – apie 9-ių restoranų verslo pradžią, sėkmę ir iššūkius

Virtuvės šefas Egidijus Lapinskas ir someljė Arminas Darasevičius, ko gero, yra vienintelis toks restoranų...

Laisvalaikis
2018.06.15
Raudonpadžių „Louboutino“ batelių gamintojas apgynė savo prekės ženklą

Europos Teisingumo Teismas priėmė sprendimą Prancūzų dizainerio Christiano Louboutino naudai – nusprendė...

Rinkodara
2018.06.14
„Adidas“ per futbolo čempionatą kalbės savo prekės ženklo ambasadorių lūpomis 1

Sporto prekių gamintoja „Adidas“ po kelių dienų prasidėsiančiam pasaulio futbolo čempionatui pasirinko...

Rinkodara
2018.06.12
„Media bitės“ rankose – kino teatras „Pasaka“

Žurnalą „Žmonės“ ir kitus leidinius valdanti UAB „Media bitės“ nuo šiol valdys kino teatrą „Pasaka“ Vilniuje.

Rinkodara
2018.06.12
Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinė premija skirta Tomui Kavaliauskui

Autoritetingos komisijos sprendimu, šiais metais respublikinė Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinė premija...

Laisvalaikis
2018.06.11
Kas yra mokyklos šeimininkas Premium

Esate mokyklos direktorius. Dešimta valanda ryto, eilinis pirmadienis. Per kūno kultūros pamoką mokinė...

Verslo klasė
2018.06.10
Iliustruotoji istorija: tikrovės Frankenšteinas

Didžiulė Londono karališkojo chirurgų koledžo auditorija sausakimša. Miesto elitas sėdi žibalinėmis lempomis...

Laisvalaikis
2018.06.10
Mirė garsusis šefas Anthony Bourdainas 5

Anthony Bourdainas, garsusis amerikiečių virtuvės šefas, keliautojas, televizijos laidų vedėjas ir knygų...

Laisvalaikis
2018.06.08
Neopagonių vizija - valstybė pagal „Duokim garo“ 26

Vaikai mokyklose keliauja į privalomas etninės kultūros pamokas, o santuokos įžadus duodančios poros amžiną...

Laisvalaikis
2018.06.08
„Nissan“ pažangaus mobilumo vizija lydi visas inovacijas Rėmėjo turinys 1

„Nissan“ pažangus mobilumas – prekės ženklo vizija transformuoti vairavimą ir gyvenimo būdą dominavo š. m.

Laisvalaikis
2018.06.07
Klaipėdoje prasidėjo džiazo festivalis

Klaipėdoje, Kruizinių laivų terminale, lotynų muzikos ritmais prasidėjo 24-asis Klaipėdos pilies džiazo...

Laisvalaikis
2018.06.07
Lietuvos darbuotojai – vieni laimingiausių Europoje 26

Lietuviai patenka tarp laimingiausių Europos ir Afrikos darbuotojų. Laimingųjų penketuke rikiuojasi Vengrija,...

Vadyba
2018.06.07

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau