Nelaimių darbe prevencijai padeda ir tarptautinis patyrimas

Publikuota: 2009-02-13
Atnaujinta 2015-06-03 16:28

Derindama savo veiksmus pagal bendruosius europinius darbo inspekcijų veiklos principus, Valstybinė darbo inspekcija aktyviai dalyvauja tarptautiniame darbe: bendradarbiavimo susitarimai pasirašyti su Lenkijos, Estijos ir Latvijos darbo inspekcijomis, beveik nuo atsikūrimo pradžios ji yra Tarptautinės darbo inspekcijų asociacijos, ES Vyriausiųjų darbo inspektorių komiteto narė, palaiko ryšius su kitų šalių analogiškomis įstaigomis bei institucijomis. 2008 m. įvairių ES institucijų komitetų ir darbo grupių veikloje dalyvavo 11 Valstybinės darbo inspekcijos specialistų.
Neseniai Valstybinėje darbo inspekcijoje darbo vizito lankėsi Latvijos valstybinės darbo inspekcijos atstovai. Šį kartą buvo numatyta išsamiau sužinoti apie Valstybinės darbo inspekcijos valstybės tarnautojų vertinimo sistemą, siekiant objektyviai vertinti inspektorių darbo produktyvumą, kompetenciją, veiklos kokybę, taip pat susipažinti su Lietuvos kolegų patyrimu diegiant informacinę sistemą, kuria remiantis analizuojama darbuotojų saugos ir sveikatos būklė, darbo įstatymų vykdymas šalyje, atitinkami inspektorių veiksmai – ir tuo efektyvinama inspekcijos veikla. Pasak Latvijos valstybinės darbo inspekcijos direktoriaus pavaduotojos Marite Norina, pasimokyti buvo ko: apie informacinę sistemą gauta informacija atitiko, o apie inspektorių veiklos vertinimą – dargi pranoko lūkesčius; patirtį bus galima optimaliai pritaikyti tobulinant tiek atitinkamą informacinę sistemą, tiek vertinant darbo inspektorių veiklą Latvijoje.
Valstybinėje darbo inspekcijoje taip pat veikia Europos saugos ir sveikatos darbe agentūros (Bilbao, Ispanija) Lietuvos nacionalinis ryšių punktas. Šalyje nemokamai platinami jo leidiniai sveikatos ir gyvybės darbe išsaugojimo, Europos geros praktikos perteikimo darbuotojų saugos ir sveikatos srityje temomis, išsami ir įvairiapusė informacija talpinama interneto svetainėje, adresu http://osha.vdi.lt., o šio punkto sukurtas Lietuvos darbuotojų saugos ir sveikatos informacinis tinklas apima 26 šalies įstaigas, darbdavių ir darbuotojų organizacijas.

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau