Tadžikistano prezidentą į Lietuva atlydi verslininkai

Publikuota: 2009-02-11
Atnaujinta 2015-06-03 16:38

Rytoj, vasario 12 d. viešbutyje “Radisson SAS”, Didžioji g. 35/2, Tarptautiniai prekybos rūmai ICC Lietuva organizuoja Tadžikistano – Lietuvos verslininkų forumą ir specializuotus dvišalius susitikimus. Verslo forumo atidarymas - 11:00 val., dalyvaujant Tadžikistano prezidentui Emomaliui Rachmonui ir Lietuvos prezidentui Valdui Adamkui.

Tadžikistano verslininkai, atstovaujantys tekstilės, metalo gavybos, elektros ir elektrotechnikos, bankininkystės sektorius, yra suinteresuoti stiprinti Lietuvos ndash; Tadžikistano ekonominį bendradarbiavimą.Verslo forumo metu bus diskutuojama apie investicinį klimatą, privataus sektoriaus plėtros ir hidroenergetikos perspektyvas bei esamą ekonominę situaciją scaron;alyje.Aktyviausiai besidominčios verslo plėtros galimybėmis Tadžikistane yra Lietuvos statybų ir nekilnojamo turto, statybinių įmonių informacinių sistemų vystymo, pramonės automatikos, transporto, maisto ir maisto žaliavų tiekimo, kailių pramonės, prekybos centrų ir bankininkystės sektorių atstovai. bdquo;Tadžikistanas yra viena greičiausiai besivystančių NVS scaron;alių, jos ekonomika turi potencialą sparčiai augti, lygiuojantis į kitas, labiau i scaron;sivysčiusias Vidurio Azijos valstybes. Tai rei scaron;kia galimybes įsitvirtinti ir atrasti naujas dar nei scaron;plėtotas veiklos sritis ir Lietuvos verslininkams.Tadžikistano geografinė padėtis atveria daug galimybių žemės transporto srautams į Kiniją, juolab, kad neseniai buvo atidarytas naujasis greitkelis jungiantis scaron;ias scaron;alis. Scaron;i Vidurinės Azijos valstybė galėtų tapti vartais į Afganistaną, kurį verslininkai vis dar linkę aplenkti. Kaimynines scaron;alys Uzbekistanas, Kirgizija ir Turkmėnistanas yra taip pat gerai pasiekiamos, ldquo; - apie galimybes scaron;alyje pasakojo Tarptautiniai prekybos rūmai ICC Lietuva Generalinis direktorius Algimantas Akstinas. Lietuvos ir Tadžikistano ekonominio bendradarbiavimo pamatai jau yra padėti. 2008 m. I-III ketv. prekybos apyvarta buvo 83,7 mln. litų ir lyginant su tuo pačiu 2007 m. laikotarpiu, i scaron;augo apie 58,8%.

Ekspertų vertinimu, perspektyviausios investicinės kryptys Tadžikistane galėtų apimti saulės energijos ir kitų alternatyvių scaron;altinių panaudojimą, įvairios naujos ir naudotos produkcijos ir pakavimo paslaugų galimybių sritis, medvilnės pramonę, žemės ūkį, bankininkystę, scaron;vietimo įstaigų renovacijos, statybų ir įrangos tiekimo projektus, scaron;viežių ir džiovintų vaisių importą į Lietuvą.
Tarptautiniai prekybos rūmai ICC Lietuva atstovauja reik scaron;mingiausias paslaugų ir prekybos įmones bei jų asociacijas. Tarptautiniai prekybos rūmai ICC Lietuva jungia 44 narius ir priklauso pasaulinei Tarptautinių prekybos rūmų (International Chamber of Commerce) organizacijai.Kvalifikuotai atstovaudama ICC Lietuva nares ndash;asociacijas (Lietuvos bankų, Lietuvos prekybos įmonių, Lietuvos draudikų,Lietuvos finansų maklerių, Lietuvos vežėjų automobiliais ldquo;Linava rdquo;, Lietuvos ekspeditorių ldquo;Lineka rdquo; ir kt.) ir nares ndash; įmones (AB bdquo;Leo LT ldquo;, AB ldquo;Mažeikių nafta rdquo;, UAB ldquo;Vilniaus prekyba rdquo;, SEB bankas, AB ldquo;Apranga rdquo;, UAB ldquo;Ranga IV rdquo;, AB ldquo;TEO LT rdquo;, 5 advokatų kontoros, VU Tarptautinė verslo mokykla, UAB ldquo;Ergo Lietuva rdquo; ir kt), ICC Lietuva dalyvauja įvairiuose valstybinių institucijų sudarytuose darbo organuose Scaron;iandien ICC Lietuva nariai sukuria: 19 proc. viso Lietuvos BVP, 10 proc. visų užimtų darbo vietų , 21 proc. metinės įmonių apyvartos Lietuvoje. Daugiau informacijos: Karolina Scaron;afranavičiūtė, tel. (5) 2121111, El. pa scaron;tas: karolina@icclietuva.lt

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau