Alaus pardavimai pernai mažėjo, tačiau alkoholio vartojimo struktūra keitėsi

Publikuota: 2009-01-21
Atnaujinta 2015-06-03 16:26

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateikti duomenys rodo, kad alaus pardavimai Lietuvoje pernai sumažėjo 5,7 proc. ir siekė 304 mln. litrų. Lietuvos aludarių asociacija nurodo, kad pardavimų mažėjimą lėmė brangstančios alaus gamybos žaliavos ir padidintas akcizas, tačiau taip pat pažymi, kad atsargūs Lietuvos valdžios mėginimai diferencijuoti alkoholinių gėrimų apmokestinimą ir tokiu būdu spręsti alkoholio vartojimo struktūros problemas pernai subrandino pirmuosius vaisius – stipraus alkoholio pardavimai sumažėjo 13,3 proc., o akcizo buvo surinkta 4 proc. daugiau (viso - 696 mln. litų).

bdquo;Negalime džiaugtis mažėjančiais pardavimais, tačiau pernyk scaron;tė akcizų politika bent jau įrodė, kad fiskaliniais instrumentais galima keisti alkoholio vartojimo kultūrą. Aludariai ne kartą kalbėjo apie tai, kad Lietuvoje dominuoja degtinė ir tokia struktūra nė i scaron; tolo neprimena Vakarų Europoje įprastos, kur didžiąją dalį suvartoto grynojo alkoholio sudaro alus ir vynas. Atsižvelgus į Pasaulio sveikatos organizacijos ir Europos Sąjungos rekomendacijas, akcizas alui pernai buvo didinamas 10 proc. - dvigubai mažiau negu degtinei. Biudžetas neprarado akcizo, tačiau pardavimų struktūra scaron;iek tiek pakito ir tai yra gera žinia", - sakė Lietuvos aludarių asociacijos prezidentas Saulius Galadauskas.S.Galadauskas įsitikinęs, kad nors scaron;iemet akcizai vėl buvo didinami diferencijuotai, nepaisant stipraus alkoholio gamintojų nepasitenkinimo, diferencijuojama buvo per scaron;velniai. VMI duomenimis 2008 stipriųjų alkoholinių gėrimų, pavertus absoliučiu alkoholiu, vienam Lietuvos gyventojui teko net 6,3 litro - beveik tiek pat kiek vyno ir alaus kartu sudėjus. Akivaizdu, kad proporcijos kinta per lėtai, nes pavyzdžiui belgai arba anglai stipraus alkoholio suvartoja 3-4 mažiau, alaus pana scaron;iai, o skirtumą sudaro vynas.Jis taip pat pažymėjo, kad daugiausiai 2008 metais laimėjo vynuogių vyno gamintojai, tiksliau importuotojai, kurio pardavimai pernai i scaron;augo beveik 124 proc.Pasak LAA vadovo, smunkant pragyvenimo lygiui, daliai visuomenės vėl svarbiausiu tampa bdquo;laipsnių už litą" principas. bdquo;Deja, scaron;i formulė vis dar naudinga degtinės gamintojams, nes scaron;iandien populiariausios degtinės laipsnis alkoholio mažmeninėje prekyboje kainuoja apie 0,89 lito, tuo tarpu populiariausio alaus - apie 0,96 lito", - sakė S.Galadauskas.Apie LAALAA sudaro 5 didžiausios alaus daryklos - bdquo; Scaron;vyturys-Utenos alus", bdquo;Kalnapilis-Tauras", bdquo;Ragutis", bdquo;Gubernija" ir bdquo;Rinku scaron;kiai". Lietuvos alaus pramonėje dirba apie tris tūkstančius darbuotojų. Lietuvos aludariai kasmet suvartoja apie 60 tūkstančių tonų salyklo, kuriam pagaminti sunaudojama apie 75 tūkstančių tonų lietuvi scaron;kų miežių, užimančių apie 35 tūkstančius hektarų pasėlių. Tiesiogiai su alaus pramone susijusiose įmonėse dirba 12 600 žmonių. LAA priklauso Europos aludarių asociacijai.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau