Policija: Vilniuje sulaikyta per 80 žmonių, yra sužeistų

Publikuota: 2009-01-16
Atnaujinta 2015-06-03 16:37

Vilniaus ir Vilniaus apskrities policijos
duomenimis, dėl riaušių prie Seimo sulaikyti 86 asmenys. Susirėmimuose nukentėjo
15 žmonių, vienas jų - sunkiai. Pranešama ir apie 4 sužeistus policininkus.

Pasak Kęstučio Lančinsko, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko, vienam sunkiai sužeistajam asmeniui į akį pataikė butelis. Policijos teigimu, riaušės greičiausiai buvo planuotos - tai liudija į jas susirinkusiųjų atsinešti dūminiai užtaisai, metaliniai strypai, net Molotovo kokteiliai."Pagal dabar turimą informaciją daugiau pasakyti sunku, galima sakyti, kad riaušės buvo planuotos iš anksto", - sako p. Lančinskas.Šiuo metu vyksta ikiteisiminis tyrimas dėl riaušių organizavimo.

Būreliai ir šukės

Policijos atstovai neigė naudoję gumines kulkas - esą buvo apsieita tik su ašarinėmis dujomis. Tačiau p. Lančinskasvėliau LTV tiesioginiame eteryje patvirtino, kad riaušių metu buvo naudotos guminės kulkos.Ponas Lančinskas teigia, kad šiuo metu aplink Seimą dar tebevaikščioja "jaunuolių būreliai", tačiau parlamento prieigos saugomos, į Vilnių keliauja ir pastiprinimas iš kitų šalies miestų.Žmonės prie Seimo buriuojasi ir renka išdaužtų langų šukes. Prie Parlamento ir Gedimino prospekte šiuo metu budi policijos pareigūnai.Eismas Gedimino prospektu ir senuoju Žvėryno tiltu atidarytas, riaušininkų nesimato. Visame Gedimino prospekte matyti policijos pareigūnų ekipažai.Savo ruožtu baiminamasi, kad neramumai dar gali pasikartoti, tačiau policijos atstovai tvirtina, kad šįvakar "Vilniaus centre žmonės gali vaikščioti ramiai ir drąsiai".

Nustatinėja tapatybes

Saulius Skvernelis, policijos generalinio komisaro pavaduotojas, papildo, kad, jo skaičiavimais, riaušėse aktyviai dalyvavo apie 300-400 asmenų."Šiuo metu nustatinėjamos jų tapatybės, sulaikytiesiems areštinėje suteikiama reikalinga medicininė pagalba", - sako p. Skvernelis.Policijos teigimu, 4 teisėsaugos pareigūnai nukentėjo dėl į juos mėtomų objektų. Ponas Skvernelis ir p. Lančinskas teigia, kad tramdydami neramumus pareigūnai pasielgė tinkamai, toleravo į Seimą mėtomas gniūžtes ir kiaušinius, o veiksmų ėmėsi tik pradėjus skrieti akmenims ir "Molotovo kokteiliams".Policija atmeta kritiką ir tvirtina tinkamai pasirengusi riaušėms. Apie konkrečius įtariamuosius kol kas nekalbama.

picturegallery.45fec1e8-8203-459e-a939-1993ba1e30e7

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau