Žiemos pramogos savame kieme - kur slidinėti Lietuvoje

Publikuota: 2009-01-10
Atnaujinta 2015-06-03 16:41

Pagaliau neprastai pasnigo – praėjusių
švenčių dienomis žiemos pramogų mėgėjai traukė kas ant artimiausio kalniuko, kas
– į Lietuvoje veikiančius slidinėjimo centrus. Tiesa, veikė ne visi esantys, o
ir šį savaitgalį išsirengusiems slidinėti prieš važiuojant vis dėlto derėtų
pasidomėti, ar slidinėjimo trasos tikrai veikia. O jei veikia, nuo kada ir kaip
ilgai dirba keltuvai. Žinia, sniegas – nepastovus dalykas.
Ignalinoje –
cementuoja

Bronius Cicėnas, Ignalinoje, prie Žaliojo ežero veikiančio Lietuvos žiemos sporto centro (LŽSC) vadovas, antradienį VŽ „Savaitgaliui“ vardijo: veikia du keltuvai iš penkių ir dvi pagrindinės slidinėjimo trasos iš keturių.„Rengiame trečią keltuvą, trasą pradedantiesiems slidinėtojams ir vaikams, bus kur ir su rogutėmis nusileisti. Sniego patrankos dirba visą parą, tad iki savaitgalio turėtume apipurkšti likusias kalvas“, – kalbėjo p. Cicėnas.LŽSC yra įrengta ir lygumų (distancinio) slidinėjimo trasa. Ponas Cicėnas pasakoja, kad ji padengta natūraliu sniegu, jo nedaug, bet slidinėti galima. Be to, ir ežero ledą užklojo plonas sniego sluoksnis, – galima šliuožti per jį.Pasak pašnekovo, norint šliuožti lygumų slidėmis, reikia bent 15 cm sniego, o antradienį Ignalinoje buvo maždaug 5 cm sniego.„Atrodo, pasnigo gerokai, bet slidinėjimui – mažai. Juk iš tikrųjų leistis nuo kalnų ant natūralaus sniego neįmanoma. Tarkime, Aliaskoje per metus prisninga iki 3 m, bet vis tiek rengiant kalnų slidinėjimo trasas gaminamas ir dirbtinis sniegas. Natūralus sniegas nesilaiko: leisdamasis nuo kalno slidininkas ir sniegą tempia žemyn. Dirbtinis sniegas yra kitokios struktūros – jį gaminame drėgną, spaudžiame specialiomis mašinomis, – jis kaip cementas sutvirtina natūralų“, – trasų rengimo specifiką aiškino p. Cicėnas. Ruošiant lygumų slidinėjimo trasas reikia kitokios technikos – sniegas specialiai suminamas.
„Išnuomoti galime maždaug 100 kalnų slidinėjimo ir apie 50 lygumų slidinėjimo reikmenų komplektų, galima išsinuomoti ir pačiūžų, ir rogučių. Kainos priklauso nuo to, kokias rinksitės slides ar pačiūžas – senesnių modelių kainuoja pigiau, naujų – brangiau“, – dėstė p. CicėnasŽiemos sporto centre yra 4 kalnų slidinėjimo trasos, 5 keltuvai.
Darbo dienomis keltuvai veikia nuo 11 iki 17 val.
Planuojama, kad savaitgalį jie veiks nuo 9 iki 18 val. Jei bus pageidaujančiųjų, darbo laikas bus pratęstas.
Pagrindinių kalnų slidinėjimo trasų keltuvų kainos: 1 val. – 12 Lt (vaikams – 10 Lt), 2 val. – 20 Lt (15 Lt), 8 val. – 50 Lt (35 Lt).
Už pirmą kalnų slidinėjimo inventoriaus nuomos valandą reikės mokėti 15 Lt, lygumų slidinėjimo – 12 Lt.
Daugiau informacijos
www.lzsc.lt

Anykščiuose – šaudo

„Kaip greitai bus įrengta slidinėjimo trasa, priklauso nuo slidinėjimo centro turimos technikos, oro sąlygų. Sniegą gaminti rekomenduojama temperatūrai nukritus vidutiniškai iki minus 4 oC. Mes šįmet pradėjome jį šaudyti iš patrankų, kai lauke buvo minus 1–2 oC šalčio. Laukti ypatingų oro sąlygų – mums per didelė prabanga. Jei būtume vis delsę, iki šiol neturėtume nei vienos gerai parengtos trasos“, – telefonu antradienį VŽ „Savaitgaliui“ aiškino Liudvikas Avietė, Anykščių kalnų slidinėjimo centro „Kalita“ vadovas. Anot jo, dirbtinis sniegas turi pagulėti bent parą, paskui jis išlyginamas, o slidinėti galima praėjus dar kelioms valandoms.Ponas Avietė pasakoja, kad praeitą savaitgalį į Anykščius atvyko labai daug žiemos sporto mėgėjų, tad buvo spūsčių prie keltuvo, trasoje, slidžių nuomos punktas tiesiog nespėjo visų aptarnauti. Jis tikino, kad šį savaitgalį „turėtų būti laisviau“, mat jau veiks abi kalnų slidinėjimo trasos. Slidinėjimo trasos yra apie 250 m ilgio, aukščio skirtumas – 40 m. Sutemus trasos apšviečiamos.„Kol kas Anykščiuose žiema džiaugtis gali tik kalnų slidininkai, paprastomis lygumų slidėmis nelabai yra kur šliuožti – apylinkėse sniego mažai“, – sakė slidinėjimo centro vadovas.Nuo Kalitos kalvos neleidžiama leistis rogutėmis. Pašnekovas aiškina: visame pasaulyje kalnų slidininkai ir rogučių mėgėjai leidžiasi atskiromis trasomis. Rogutes sunku valdyti, kai jomis leidžiasi vaikai, jos tampa beveik nevaldomos, todėl gali būti skaudžių susidūrimų su slidininkais. Rogučių trasų Anykščiuose nuolydis ne toks status kaip ant slidininkų pamėgtos kalvos.
Pasak p. Avietės, slidinėjimo inventorių prie Kalitos kalvos nuomoja keli verslininkai. Kainos šiek tiek skiriasi, vidutiniškai kalnų slidžių nuoma valandai atsieis apie 15 Lt.Anykščių kalnų slidinėjimo centre „Kalita“ yra 2 kalnų slidinėjimo trasos, 2 keltuvai.
Pirmadieniais centras neveikia. Antradieniais–penktadieniais keltuvai dirba nuo 15 iki 21 val., savaitgaliais – nuo 10 iki 22 val.
Darbo dienomis keltuvo bilietas dienai suaugusiesiems kainuoja 25 Lt, vaikams (nuo 6 iki 14 m.) – 15 Lt.
Savaitgaliais ir švenčių dienomis dienos (10–17 val.) ir vakaro (17–22 val.) bilietai – po 30 ir 23 Lt.

Birštonas – nežiniojeBirštone, šalia Vytauto piliakalnio, įrengtos dvi slidinėjimo trasos: raudonoji (ilgis – 160 m) ir mėlynoji (300 m). Nė viena iš jų praėjusį savaitgalį neveikė, o ir savaitės viduryje nebuvo aišku, ar nors viena jų veiks šį savaitgalį.„Tiksliai dar negaliu pasakyti, ar savaitgalį Birštone galėsite slidinėti“, – antradienį sakė Henrieta Miliauskienė, Birštono turizmo informacijos centro (TIC) direktorė. Trečiadienio pavakarę centro darbuotoja jokių patikimų žinių dar neturėjo.„Gyvename laukimu“, – sakė ji.Sausio 4 d. Birštone buvo pradėta rengti viena – raudonoji – kalnų slidinėjimo trasa.„Norint paruošti trasą masiniam slidinėjimui, reikia pagaminti dirbtinio sniego. Įranga, kuri yra Birštone, dirbtinį sniegą gali gaminti, kai vidutinė paros temperatūra laikosi minus 8 oC, kitaip nei Anykščiuose, kur patrankos sniegą šaudo ir esant minus 3 oC. Trasą parengti mums užtrunka savaitę, taigi jei nepaves technika, nepaves orai, galbūt savaitgalį bus galima slidinėti ir Birštone“, – aiškino p. Miliauskienė.Pasak jos, keltuvų darbo laikas bus paskelbtas, kai trasa pradės veikti. Už trasos priežiūrą yra atsakinga Birštono miesto tvarkymo tarnyba.„Apie slidinėjimo inventoriaus nuomos kainas taip pat nieko konkretaus negaliu pasakyti. Kai bus paskelbta apie trasos atidarymą, tada turėtų pasirodyti ir jį nuomojantys žmonės. Visi laukia atidarymo“, – kalbėjo p. Miliauskienė. Pernai, pasakoja ji, Birštono slidinėjimo trasų taip ir nepavyko atidaryti: savaitę jos buvo ruošiamos, gaminamas sniegas, o savaitgalį visą darbą „nulijo“.Birštone, šalia Vytauto piliakalnio yra 2 slidinėjimo trasos, 1 keltuvas.
Keltuvo darbo laikas nepaskelbtas.
Kartą užsikelti keltuvu ant kalvos viršūnės kainuoja 2 Lt.
Daugiau informacijos www.visitbirstonas.lt. Pasak Birštono TIC vadovės, informacija atnaujinama kasdien.

Vilniuje

Antradienį Andrius Kežys, Liepkalnio trasas tvarkančios UAB „Žiemos trasa“ atstovas, VŽ „Savaitgaliui“ pasakojo, kad šią savaitę veikia du keltuvai (vienas – didysis) iš trijų, mažoji trasa, vadinamasis „varlynukas“, pradedantiesiems slidininkams bei vaikam, ir dvi trasos ant rytinio kalno šlaito.
„Savaitgalį likusios trys trasos, ko gero, dar neveiks. Jos yra kitoje kalno pusėje, kur sunkiau užpurkšti dirbtinio sniego, taigi, jeigu nepasnigs, sniego slidinėti nepakaks“, – sakė p. Andrius.
Prieš vykstant slidinėti ant Liepkalnio taip pat vertėtų pasitikrinti keltuvų darbo laiką.Liepkalnyje yra 5 kalnų slidinėjimo trasos, „varlynukas“ vaikams ir pradedantiems slidininkams, 3 keltuvai.
Įrengta nemokama 3 km lygumų slidinėjimo trasa.
Keltuvų kainos (bilietas galioja visiems keltuvams): 1 val. – 17 Lt val. (vaikams – 13 Lt), 5 val. – 38 Lt (29 Lt).
Kalnų slidinėjimo komplekto nuoma 1 val. kainuoja 26 Lt. Atskirai slidžių nuoma valandai atsieis 20 Lt, lazdų – 6 Lt, batų – 16 Lt.
Daugiau informacijos www.ziemostrasa.lt

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Teismo sprendimai Gintautui Kėvišui ir toliau nepalankūs

Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs Gintauto Kėvišo, buvusio Lietuvos nacionalinio operos ir baleto...

Laisvalaikis
2018.03.21
Salmanas Rushdie: Vytautas Didysis ir Voldemortas „Aukso rūmuose“ Premium

Baracko Obamos inauguracijos dieną į Niujorką atsikrausto paslaptinga turčių šeima iš Indijos. Po ketverių...

Verslo klasė
2018.03.19
Paskelbti tarptautinio juvelyrikos konkurso laimėtojai 1

Tarptautinio juvelyrikos meno konkurso „Nothing to declare“, vykusio 15-osios tarptautinės gintaro ir...

Laisvalaikis
2018.03.19
Nuo „Bugatti“ iki „Porsche“: prabanga keliasi į jūrą

Vienas po kito prabangiausių pasaulio automobilių gamintojas ima bodėtis asfaltuotais keliais ir nutaria...

Transportas
2018.03.18
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Vilniaus knygų mugė neabejotinai bus palikusi žymių ne tik piniginėse. Jeigu vis augančioje „būtinų...

Laisvalaikis
2018.03.18
Vis tiek gersiu (nealkoholinį) alų savo Vokiečių gatvėj Premium 3

Kai gavau kvietimą į koncertą „Heineken 0.0 Live“, pamaniau, kad kas nors trolina. Tiek daug panikos, kad...

Verslo klasė
2018.03.16
Gintaro kelias šį savaitgalį eina per Vilnių 1

Vilniaus parodų ir konferencijų centre „Litexpo“ iki kovo 17 d. vakaro veikia XV tarptautinė specializuota...

Laisvalaikis
2018.03.16
VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį 2

Ką veikti? Žiūrėti „Kino pavasario“ filmus. Tiems, kas mėgsta kiną, jokie kiti renginiai artimiausias dvi...

Laisvalaikis
2018.03.16
Prasidėjo „Kino pavasaris“: tegyvuoja iliuzija!

Beveik ritualinis šalies kultūros lauko renginys – festivalis „Kino pavasaris“ – prasidėjo. Konkurentų šis...

Laisvalaikis
2018.03.15
Atidaryta paroda iš filantropo Aleksandro Popovo rinkinio

Vilniuje, Vytauto Kasiulio dailės muziejuje, atidaryta paroda „Šviesa ir erdvė, vanduo ir saulė. Žvilgsnis į...

Laisvalaikis
2018.03.15
Krzysztofas Zanussi: svarbu įvertinti galimybes

„Demokratija ragina žmones turėti pozicijas visais probleminiais klausimais, tačiau mes neturime tam...

Laisvalaikis
2018.03.14
Vydūno gimimo metinėms – sidabro moneta ir pašto ženklas

Kovo 22-ąją, filosofo, Mažosios Lietuvos veikėjo Vilhelmo Storostos-Vydūno (1868–1953) gimimo dieną, Lietuvos...

Laisvalaikis
2018.03.14
Litvakų darbai garsiuose meno aukcionuose kainuoja milijonus 1

Pavasariniai meno aukcionai prasidėjo efektingai: vienas garsiausių Pablo Picasso darbų – jo meilužės ir...

Laisvalaikis
2018.03.13
Poledinė žūklė: kai pasaulio už eketės ribų nelieka

Ne visiems lengva įžvelgti poledinės žūklės žavesį. Šalta, šlapia, dažniausiai vėjuota, galų gale kartais net...

Laisvalaikis
2018.03.12
Dolomitinių Alpių skoniai – „Michelin“ restoranuose 1

Šiaurės rytų Italijos slidinėjimo arealą Alta Badią, lengvai pasiekiamą iš Venecijos ar Milano ir gaubiamą...

Laisvalaikis
2018.03.10
Kino pavasaris: ateina įkvėpimai Premium

Kai tikrasis pavasaris vėluoja, žinai, kad kitas tokiu pavadinimu kasmet ateis tiksliu laiku. Įsitaisius...

Verslo klasė
2018.03.10
„Vandens forma“: pasaka laimi visada 1

Pagrindinius „Oskarus“ – už geriausią filmą ir geriausią režisūrą – šiemet pelnė Guillermo del Toro „Vandens...

Laisvalaikis
2018.03.09
VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Neabejotinai svarbiausias šio savaitgalio įvykis – Kovo 11-oji. Vis dar mokomės ją švęsti ir įprasminti,...

Laisvalaikis
2018.03.09
Diena automobiliu Vakarų Ukrainoje: kelionė į Lucką 3

Nusipirkęs bilietą Vilnius–Kijevas–Lvovas, Vilniaus oro uoste laukdamas lėktuvo internetu išsinuomoji...

Laisvalaikis
2018.03.08
Pajūrio viešbučių aistros dėl futbolo Premium 3

Vasarą tūkstančius sirgalių į Lietuvos pašonėje esantį Kaliningradą sukviesiantis pasaulio futbolo...

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau