Žiemos pramogos savame kieme - kur slidinėti Lietuvoje

Publikuota: 2009-01-10
Atnaujinta 2015-06-03 16:41

Pagaliau neprastai pasnigo – praėjusių
švenčių dienomis žiemos pramogų mėgėjai traukė kas ant artimiausio kalniuko, kas
– į Lietuvoje veikiančius slidinėjimo centrus. Tiesa, veikė ne visi esantys, o
ir šį savaitgalį išsirengusiems slidinėti prieš važiuojant vis dėlto derėtų
pasidomėti, ar slidinėjimo trasos tikrai veikia. O jei veikia, nuo kada ir kaip
ilgai dirba keltuvai. Žinia, sniegas – nepastovus dalykas.
Ignalinoje –
cementuoja

Bronius Cicėnas, Ignalinoje, prie Žaliojo ežero veikiančio Lietuvos žiemos sporto centro (LŽSC) vadovas, antradienį VŽ „Savaitgaliui“ vardijo: veikia du keltuvai iš penkių ir dvi pagrindinės slidinėjimo trasos iš keturių.„Rengiame trečią keltuvą, trasą pradedantiesiems slidinėtojams ir vaikams, bus kur ir su rogutėmis nusileisti. Sniego patrankos dirba visą parą, tad iki savaitgalio turėtume apipurkšti likusias kalvas“, – kalbėjo p. Cicėnas.LŽSC yra įrengta ir lygumų (distancinio) slidinėjimo trasa. Ponas Cicėnas pasakoja, kad ji padengta natūraliu sniegu, jo nedaug, bet slidinėti galima. Be to, ir ežero ledą užklojo plonas sniego sluoksnis, – galima šliuožti per jį.Pasak pašnekovo, norint šliuožti lygumų slidėmis, reikia bent 15 cm sniego, o antradienį Ignalinoje buvo maždaug 5 cm sniego.„Atrodo, pasnigo gerokai, bet slidinėjimui – mažai. Juk iš tikrųjų leistis nuo kalnų ant natūralaus sniego neįmanoma. Tarkime, Aliaskoje per metus prisninga iki 3 m, bet vis tiek rengiant kalnų slidinėjimo trasas gaminamas ir dirbtinis sniegas. Natūralus sniegas nesilaiko: leisdamasis nuo kalno slidininkas ir sniegą tempia žemyn. Dirbtinis sniegas yra kitokios struktūros – jį gaminame drėgną, spaudžiame specialiomis mašinomis, – jis kaip cementas sutvirtina natūralų“, – trasų rengimo specifiką aiškino p. Cicėnas. Ruošiant lygumų slidinėjimo trasas reikia kitokios technikos – sniegas specialiai suminamas.
„Išnuomoti galime maždaug 100 kalnų slidinėjimo ir apie 50 lygumų slidinėjimo reikmenų komplektų, galima išsinuomoti ir pačiūžų, ir rogučių. Kainos priklauso nuo to, kokias rinksitės slides ar pačiūžas – senesnių modelių kainuoja pigiau, naujų – brangiau“, – dėstė p. CicėnasŽiemos sporto centre yra 4 kalnų slidinėjimo trasos, 5 keltuvai.
Darbo dienomis keltuvai veikia nuo 11 iki 17 val.
Planuojama, kad savaitgalį jie veiks nuo 9 iki 18 val. Jei bus pageidaujančiųjų, darbo laikas bus pratęstas.
Pagrindinių kalnų slidinėjimo trasų keltuvų kainos: 1 val. – 12 Lt (vaikams – 10 Lt), 2 val. – 20 Lt (15 Lt), 8 val. – 50 Lt (35 Lt).
Už pirmą kalnų slidinėjimo inventoriaus nuomos valandą reikės mokėti 15 Lt, lygumų slidinėjimo – 12 Lt.
Daugiau informacijos
www.lzsc.lt

Anykščiuose – šaudo

„Kaip greitai bus įrengta slidinėjimo trasa, priklauso nuo slidinėjimo centro turimos technikos, oro sąlygų. Sniegą gaminti rekomenduojama temperatūrai nukritus vidutiniškai iki minus 4 oC. Mes šįmet pradėjome jį šaudyti iš patrankų, kai lauke buvo minus 1–2 oC šalčio. Laukti ypatingų oro sąlygų – mums per didelė prabanga. Jei būtume vis delsę, iki šiol neturėtume nei vienos gerai parengtos trasos“, – telefonu antradienį VŽ „Savaitgaliui“ aiškino Liudvikas Avietė, Anykščių kalnų slidinėjimo centro „Kalita“ vadovas. Anot jo, dirbtinis sniegas turi pagulėti bent parą, paskui jis išlyginamas, o slidinėti galima praėjus dar kelioms valandoms.Ponas Avietė pasakoja, kad praeitą savaitgalį į Anykščius atvyko labai daug žiemos sporto mėgėjų, tad buvo spūsčių prie keltuvo, trasoje, slidžių nuomos punktas tiesiog nespėjo visų aptarnauti. Jis tikino, kad šį savaitgalį „turėtų būti laisviau“, mat jau veiks abi kalnų slidinėjimo trasos. Slidinėjimo trasos yra apie 250 m ilgio, aukščio skirtumas – 40 m. Sutemus trasos apšviečiamos.„Kol kas Anykščiuose žiema džiaugtis gali tik kalnų slidininkai, paprastomis lygumų slidėmis nelabai yra kur šliuožti – apylinkėse sniego mažai“, – sakė slidinėjimo centro vadovas.Nuo Kalitos kalvos neleidžiama leistis rogutėmis. Pašnekovas aiškina: visame pasaulyje kalnų slidininkai ir rogučių mėgėjai leidžiasi atskiromis trasomis. Rogutes sunku valdyti, kai jomis leidžiasi vaikai, jos tampa beveik nevaldomos, todėl gali būti skaudžių susidūrimų su slidininkais. Rogučių trasų Anykščiuose nuolydis ne toks status kaip ant slidininkų pamėgtos kalvos.
Pasak p. Avietės, slidinėjimo inventorių prie Kalitos kalvos nuomoja keli verslininkai. Kainos šiek tiek skiriasi, vidutiniškai kalnų slidžių nuoma valandai atsieis apie 15 Lt.Anykščių kalnų slidinėjimo centre „Kalita“ yra 2 kalnų slidinėjimo trasos, 2 keltuvai.
Pirmadieniais centras neveikia. Antradieniais–penktadieniais keltuvai dirba nuo 15 iki 21 val., savaitgaliais – nuo 10 iki 22 val.
Darbo dienomis keltuvo bilietas dienai suaugusiesiems kainuoja 25 Lt, vaikams (nuo 6 iki 14 m.) – 15 Lt.
Savaitgaliais ir švenčių dienomis dienos (10–17 val.) ir vakaro (17–22 val.) bilietai – po 30 ir 23 Lt.

Birštonas – nežiniojeBirštone, šalia Vytauto piliakalnio, įrengtos dvi slidinėjimo trasos: raudonoji (ilgis – 160 m) ir mėlynoji (300 m). Nė viena iš jų praėjusį savaitgalį neveikė, o ir savaitės viduryje nebuvo aišku, ar nors viena jų veiks šį savaitgalį.„Tiksliai dar negaliu pasakyti, ar savaitgalį Birštone galėsite slidinėti“, – antradienį sakė Henrieta Miliauskienė, Birštono turizmo informacijos centro (TIC) direktorė. Trečiadienio pavakarę centro darbuotoja jokių patikimų žinių dar neturėjo.„Gyvename laukimu“, – sakė ji.Sausio 4 d. Birštone buvo pradėta rengti viena – raudonoji – kalnų slidinėjimo trasa.„Norint paruošti trasą masiniam slidinėjimui, reikia pagaminti dirbtinio sniego. Įranga, kuri yra Birštone, dirbtinį sniegą gali gaminti, kai vidutinė paros temperatūra laikosi minus 8 oC, kitaip nei Anykščiuose, kur patrankos sniegą šaudo ir esant minus 3 oC. Trasą parengti mums užtrunka savaitę, taigi jei nepaves technika, nepaves orai, galbūt savaitgalį bus galima slidinėti ir Birštone“, – aiškino p. Miliauskienė.Pasak jos, keltuvų darbo laikas bus paskelbtas, kai trasa pradės veikti. Už trasos priežiūrą yra atsakinga Birštono miesto tvarkymo tarnyba.„Apie slidinėjimo inventoriaus nuomos kainas taip pat nieko konkretaus negaliu pasakyti. Kai bus paskelbta apie trasos atidarymą, tada turėtų pasirodyti ir jį nuomojantys žmonės. Visi laukia atidarymo“, – kalbėjo p. Miliauskienė. Pernai, pasakoja ji, Birštono slidinėjimo trasų taip ir nepavyko atidaryti: savaitę jos buvo ruošiamos, gaminamas sniegas, o savaitgalį visą darbą „nulijo“.Birštone, šalia Vytauto piliakalnio yra 2 slidinėjimo trasos, 1 keltuvas.
Keltuvo darbo laikas nepaskelbtas.
Kartą užsikelti keltuvu ant kalvos viršūnės kainuoja 2 Lt.
Daugiau informacijos www.visitbirstonas.lt. Pasak Birštono TIC vadovės, informacija atnaujinama kasdien.

Vilniuje

Antradienį Andrius Kežys, Liepkalnio trasas tvarkančios UAB „Žiemos trasa“ atstovas, VŽ „Savaitgaliui“ pasakojo, kad šią savaitę veikia du keltuvai (vienas – didysis) iš trijų, mažoji trasa, vadinamasis „varlynukas“, pradedantiesiems slidininkams bei vaikam, ir dvi trasos ant rytinio kalno šlaito.
„Savaitgalį likusios trys trasos, ko gero, dar neveiks. Jos yra kitoje kalno pusėje, kur sunkiau užpurkšti dirbtinio sniego, taigi, jeigu nepasnigs, sniego slidinėti nepakaks“, – sakė p. Andrius.
Prieš vykstant slidinėti ant Liepkalnio taip pat vertėtų pasitikrinti keltuvų darbo laiką.Liepkalnyje yra 5 kalnų slidinėjimo trasos, „varlynukas“ vaikams ir pradedantiems slidininkams, 3 keltuvai.
Įrengta nemokama 3 km lygumų slidinėjimo trasa.
Keltuvų kainos (bilietas galioja visiems keltuvams): 1 val. – 17 Lt val. (vaikams – 13 Lt), 5 val. – 38 Lt (29 Lt).
Kalnų slidinėjimo komplekto nuoma 1 val. kainuoja 26 Lt. Atskirai slidžių nuoma valandai atsieis 20 Lt, lazdų – 6 Lt, batų – 16 Lt.
Daugiau informacijos www.ziemostrasa.lt

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Prie Vilniaus įrengta dar viena vieta kultūringam poilsiui

Vilniaus pašonėje, šalia baltuoju moliu garsaus Gėlos ežero, esančio Nemenčinės girininkijoje, įrengta dar...

Laisvalaikis
2018.09.18
70-ąjį kartą išdalintos „Emmy“ statulėlės

Pirmadienio vakarą Los Andžele išdalinti JAV televizijos akademijos apdovanojimai „Emmy“. Daugiausia jų...

Laisvalaikis
2018.09.18
Sanatorija „Gradiali“ baigė 7,5 mln. Eur kainavusią rekonstrukciją Premium 2

Palangoje esanti sanatorija „Gradiali“ skelbia baigusi pirmąjį rekonstrukcijos etapą. Jo metu į sanatorijos...

Krepšinio komandos bosas, kurio tikslas buvo tapti turtingu

„Mano prioritetas visuomet buvo tapti turtingu, kad galėčiau nedirbti“, – sako JAV verslininkas ir NBA lygoje...

Laisvalaikis
2018.09.16
Masonai stato knygų sienas 6

Laisvieji mūrininkai, arba masonai, kartais painiojami su tais, kurie mūrija tikras sienas. Tikėtina, kad...

Laisvalaikis
2018.09.16
Lietuvos irkluotojoms - pasaulio čempionato auksas

Plovdive (Bulgarijoje) vykstančio pasaulio irklavimo čempionato porinių dviviečių finale sekmadienį Lietuvos...

Laisvalaikis
2018.09.16
Anglijos futbolo klubų vadovai nebenori mokėti milijonų agentams

20 Anglijos futbolo klubų išreiškė nusivylimą vadinamąja dvigubo atstovavimo taisykle, pagal kurią futbolo...

Laisvalaikis
2018.09.16
Vilnius siūlo pasivaikščioti piligrimų keliu

Vilnius pristato naują kelionių maršrutą „Patirk savąją piligrimystės istoriją“, skirtą piligrimams, ir...

Laisvalaikis
2018.09.15
Po 6 metų Egipte į futbolo rungtynes vėl įleidžiami žiūrovai 1

Rugpjūčio pabaigoje Egipto futbolo čempionate rungtynėse tarp „Zamalek FC“ ir ENPPI klubų 16.000 vietų...

Laisvalaikis
2018.09.14
Krepšininkai Ballai trumpam sugrįš į Lietuvą 6

Krepšininkai Ballai trumpam sugrįš į Lietuvą – jų tėvas rengia turą po pasaulį, į jį įtraukta Lietuva, taip...

Laisvalaikis
2018.09.14
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių 3

Sezonui prasidėjus, kultūrinis ir pramoginis vyksmas tampa vis intensyvesnis. Šįsyk VŽ akiratyje – renginiai...

Laisvalaikis
2018.09.14
Nacionaliniame muziejuje – advokato J. Gumbio kolekcionuojamų knygų paroda

Lietuvos nacionaliniame muziejuje ketvirtadienį, rugsėjo 13 d., atidaroma senų ir retų knygų paroda paroda...

Laisvalaikis
2018.09.13
Andresas Iniesta Japonijos futbolą traukia iš Kinijos šešėlio

Nuo 2011 m. karjerą baigiančias pasaulines futbolo žvaigždes pradėję pirkti Kinijos klubai savo šalies...

Laisvalaikis
2018.09.12
Golfo čempionė apgynė savo titulą 2

Europos centro golfo klube, Vilniaus rajone, vykusiame šeštajame „West Express“ golfo turnyre pernai metų...

Laisvalaikis
2018.09.12
Čempionų ir Europos lygas UEFA papildys nauju turnyru

Nuo 2021-2022 m. sezono UEFA pradės rengti dar vieną tarptautinį klubinio futbolo turnyrą, kuris papildys...

Laisvalaikis
2018.09.11
Nacionaliniai kultūrinio gyvenimo ypatumai: sezono pradžia uždarytose salėse

Koncertų ir teatrų organizacijos pristato naujojo sezono renginius. Žadama, jog jis bus ne mažiau įdomus, nei...

Laisvalaikis
2018.09.11
Teniso kortuose – N. Džokovičiaus atgimimas 2

Serbų tenisininkas Novakas Džokovičius „US Open“ turnyro finale rezultatu 6-3, 7-6 (7-4), 6-3 įveikė...

Laisvalaikis
2018.09.10
Niujorko viešoji biblioteka knygas siūlo skaityti „Instagram“ paskyroje

Niujorko viešoji biblioteka mėgina sudominti socialinių tinklų kartą – nuo šiol atrinktus klasikinės...

Laisvalaikis
2018.09.10
Melomanams – išskirtinis dizainas ir aukščiausios klasės garsas Rėmėjo turinys 4

Šiandien, melomanų aukso amžiuje, kai kokybiška muzika prieinama nebrangiai čia ir dabar, svarbi ir aukštos...

Laisvalaikis
2018.09.10
Maratono bėgikų laiką fiksuoja mikroschemos 4

Į sostinės gatves nuo 9 val. ryto pasipylė 15-ojo „Danske Bank Vilniaus maratonas“ dalyviai. Skaičiuojama,...

Laisvalaikis
2018.09.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau