Nacionalinis biudžetas ir vėl praslydo

Publikuota: 2007-12-12
Atnaujinta 2015-06-04 12:39

Prezidentas Valdas Adamkus ir vėl pasirašė
jo netenkinantį biudžeto įstatymą. 2008 m. valstybės biudžetas bus vėl
rekordinis ir vis dar deficitinis. (naujas antras skyrius)

BNS naujienų agentūra praneša, kad apie tai, jog prezidentas trečiadienį pasirašė kitų metų biudžeto įstatymą Vyriausybės posėdyje pranešė premjeras Gediminas Kirkilas. Agentūrai tai patvirtino ir prezidento patarėjai.Šią savaitę VZ.LT jau rašė, kad spalį žadėjęs vetuoti biudžeto įstatymą, jei šis nepasirodys kokybiškesnis nei pernykštis, p. Adamkus dabar sakė būsiąs priverstas patvirtinti biudžetą, nors jis šalies vadovo ir netenkina.

"Veto nieko nepakeistų"

"Šiandien pasirašiau 2008 metų Lietuvos valstybės biudžetą, kuris, mano nuomone, turėjo būti daug taupesnis. Priėmiau šį sprendimą, prieš tai ne kartą įspėjęs Seimą ir Vyriausybę, kad, nesubalansavus mūsų pajamų ir išlaidų, galime nesuvaldyti infliacijos ir kainų augimo", - savo kreipimęsi į Lietuvos žmones dėsto Lietuvos vadovas. Anot jo, Vyriausybė patikino, kad imasi atsakomybės už mūsų krašto ekonominę ir socialinę gerovę, o tam įtikinama balsų dauguma pritarė Seimas."Prezidento veto jau nieko nepakeistų", - konstatuoja p. Adamkus.Jis tvirtina pasigendąs ministrų kabineto pastangų įtikinti Seimą priimti valstybei svarbius strateginius sprendimus teismų, mokslo ir studijų, sveikatos apsaugos reformų klausimais."Nematau realios kovos su korupcija bei užsienio investicijų skatinimo", - kritikuoja prezidentas.

Laukė pertvarkų

Savo ruožtu ir pernai prezidentas pasirašė 2007 m. biudžeto įstatymą, nors jame matė trūkumų. Tačiau nuolaidų 2008 m. biudžetui šalies vadovas žadėjo nedaryti."Jeigu ateinančias metais, sudarant 2008 m. biudžetą, jame neatsispindės būtinų pertvarkų finansavimas, prezidentas pasirengęs ir bus priverstas vetuoti tokį biudžetą", - tuomet sakė prezidento atstovė spaudai Rita Grumadaitė.2008 m. biudžetas buvo priimtas praėjusią savaitę.Pasak Finansų ministerijos, numatoma, kad kitąmet į nacionalinį biudžetą, kuris apima valstybės ir savivaldybių biudžetus, kartu su ES biudžeto lėšomis įplauks 29,4 mlrd. Lt, o tai 7,2 mlrd. Lt daugiau nei šiemet, o išlaidos bus 6,8 mlrd. Lt arba 28,8% didesnės nei šiemet ir sudarys 30,4 mlrd. Lt. Deficitas – skirtumas tarp išlaidų ir pajamų – bus apie milijardą litų.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau