Verslo forumas sujungs Lietuvą ir Rusiją

Publikuota: 2007-12-04
Atnaujinta 2015-06-04 12:39

Lietuva su Rusija antradienį pritarė
Lietuvos pramonininkų konfederacijos iniciatyvai steigti nuolat veikiantį
Lietuvos ir Rusijos verslo forumą. (NUOTRAUKOS)

Pirmasis jo posėdis numatytas Vilniuje pirmoje 2008 m. pusėje, skelbia Užsienio reikalų ministerija.Be to, pasirašytas susitarimas dėl laivybos Kuršių mariomis ir Lietuvos ir Rusijos Kaliningrado srities vandens keliais.Tarpvyriausybinė Lietuvos ir Rusijos komisija, kuriai pirmininkauja Lietuvos užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas ir Rusijos transporto ministras Igoris Levitinas, taip pat aptarė Lietuvos ir Rusijos prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo klausimus."Kol kas viskas vyksta tik gražaus dialogo būdu, tai tik pradžia. Šiandien tiesiog pritarta verslo forumo idėjai ir formatui. Analogiškas forumas jau seniai veikia su Baltarusija, šis pavyzdys ir paskatino mus galvoti apie verslo dialogą su Rusija", - VZ.LT tikina Simonas Girdzijauskas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) Užsienio ryšių departamento direktorius.Anot jo, verslo forumą inicijuoja ne tik LPK, bet ir Užsienio reikalų ministerija bei Rusijos asocijuotos verslo struktūros, nes šiuo metu nėra bendro forumo, kuriame abi pusės galėtų diskutuoti ir aptarti ne tik verslo, bet ir globalesnius klausimus, apimančius tarifinius barjerus, pasiekimus ir nesėkmes."Verslo forume galės dalyvauti visi norintys ir besidomintys Lietuvos ir Rusijos santykiais, galimybėmis ir grėsmėmis. Tarp jų - verslininkai, politikai ir kiti visuomenės atstovai. Kol kas LPK yra ta, kuri organizuoja, taigi visos informacijos reikėtų ieškoti čia", - sako p. Girdzijauskas.Kaliningrade vykusiame Lietuvos ir Rusijos susitikime kalbėta ir apie "Družbos" naftotiekio atšaką, kuria į Lietuvą jau daugiau nei metus nebeteka nafta.Anot p. Vaitiekūno, dėl "Družbos" nebuvo atsakyta į konkrečius klausimus. Todėl atsakymo, ar bus atnaujintas naftos tiekimas "Družbos" vamzdynais, ir šįkart nesulaukta.

Iš "Žalgirio" pas Levitiną

Tarpvyriausybinėje komisijoje dalyvavo ir Šabtajus Kalmanovičius. Jis prisistatė jau metus dirbąs p. Levitino patarėju. Jis tikino, kad Lietuvos reikalai jam ypač įdomūs ir jis negalėjęs praleisti šio komisijos posėdžio. Ponas Kalmanovičius tvirtino, kad Lietuvos ir Rusijos santykiuose atsirado "trečias žaidėjas" -
Briuselis. Ir būtent tai, kad Lietuva, derindama savo veiksmus su ES, stabdo kai kuriuos projektus.Tarp tokių buvo paminėtas tilto tarp Panemunės ir Sovetsko statybas. Tačiau paklaustas, kodėl stringa "Družbos" remontas p. Kalmanovičius, jis atkirto, jog tai ne jo klausimas. Taip pat p. Kalmanovičius tikino, tik komisijos posėdžio išvakarėse vykusios vakarienės metu išgirdo apie p. Juciaus dingimą. Jis tikino, asmeniškai kuruosiąs šią bylą.Pono Kalmanovičiaus dalyvavimo komisijoje Lietuvos ministras Vaitiekūnas nekomentavo.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Temos:

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau