Progresiniams mokesčiams su 2008 m. biudžetu buvo nepakeliui

Publikuota: 2007-12-04
Atnaujinta 2015-06-04 12:50

Seimas antradienį po antro svarstymo
pritarė kitų metų biudžeto projektui, jo priėmimas numatytas ketvirtadienį.
Rimantas Šadžius, socialdemokratas finansų ministras, pripažįsta, kad dar vasarą
žadėtą su biudžetu pateikti progresinių mokesčių idėją jo partija pasitaupė
rinkiminiam šūkiui i kitą Seimą.

2008 m. valstybės biudžetas, dėl kurio ketvirtadienį apsispręs Seimas, ir vėl rekordinis: planuojamos pajamos sieks 25,571 mlrd. Lt - 33,1% daugiau nei planuojama gauti šiemet. Jas išlaidos viršys apie milijardu litų ir sudarys 26,572 mlrd. Lt - bus 28,7% didesnės nei planuojama šiemet.Biudžetas deficitinis, nors jį subalansuoti net paskutinėmis dienomis prieš priėmimą ragina ir prezidentas Valdas Adamkus.
Su šio biudžeto projektu premjeras Gediminas Kirkilas žadėjo siūlyti parlamentui pritarti ir mokestinėms pataisoms, kurios dabar esančią proporcinę mokesčių sistemą nuo 2008 m. paverstų į progresinę. Premjero vadovaujamos partijos atstovas p. Šadžius yra minėjęs, kad progresyvinių mokesčių sistema su parengtu biudžeto projektu būtų suderinama."Progresiniai mokesčiai yra įregistruoti kelių Socialdemokratų frakcijos narių vardu, jie nebuvo pateikti Seimo posėdžių salėje. Iš visko sprendžiant, jie nebus pateikti šiemet", - antradienį Seime VZ.LT pripažino p. Šadžius."Nematau dabar, per likusį laiką, realių techninių galimybių, pateikti ir apsvarstyti šiuos klausimus, todėl, kad tuo klausimu koalicijoje nėra politinio sutarimo. Absurdiška teikti įstatymo projektą, kuris a priori neras palaikymo net pateikimo metu. Manau, kad rinkimų kampanijos metu ši idėja bus svarstoma ir bus viena iš Socialdemokratų rinkiminės programos punktų“, - kalba p. Šadžius.Seimo rinkimai planuojami 2008 m. rudenį. Tuomet, anot ministro, bus iš naujo pergalvota schema, kokią progresinių mokesčių sistemą siūlyti, nes padėtis, palyginti su dabartine, bus pasikeitusi. Anot jo, naujame, kitąmet išrinktame Seime, socialdemokratai progresinių mokesčių idėją pamėgins įgyvendinti „net būdami opozicijoje“.„Manau, kad su progresiniais mokesčiais socialdemokratai žaidžia rinkiminę kampaniją, mobilizuoja savo rinkėjus, dorai žmonėms nė nepaaiškinę, kas iš to jiems bus geriau“, - vertina Petras Auštrevičius, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas.
Tai, kad progresinius mokesčius galintis įtvirtinti Gyventojų pajamų mokesčio projektas nepasiekė Seimo posėdžių salės, pasak p. Auštrevičiaus, rodo, kad p. Kirkilas „yra visiškai netikras, kaip reaguos publiką į visus šiuos dalykus“.„Tai – atidėtas viešųjų ryšių veiksmas“, - sako p. Auštrevičius.
Socialdemokratai dar pavasario sesijoje užregistravo Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas, numatančias pajamas iki 1.000 Lt apmokestinti 15% tarifu, o likusią algos dalį - 27% tarifu.
Brangs alkoholis Pasak Seimo ryšių su visuomene tarnybos pranešimo, Seimo Biudžeto ir finansų komitetas, svarstydamas Vyriausybės pateiktą pirminį biudžeto įstatymo projekto variantą, gavo Seimo komitetų, komisijų ir Seimo narių, atskirų valstybės institucijų prašymų ir siūlymų didinti išlaidas 3,299 mlrd. Lt. Komitetas pasiūlė šiuos asignavimus padidinti 293,2 mln. Lt, o dėl likusios dalies prašymų paliko spręsti Vyriausybei. Vyriausybė praėjusią savaitę pasiūlė Seimui kitų metų nacionalinio biudžeto asignavimus papildomai padidinti daugiau nei 300 mln. Lt.Nepaisant padidėjusių planuojamų išlaidų, Finansų ministerija sumažino valstybės biudžeto deficitą 80 mln. Lt.Prognozuojama, kad nacionalinio biudžeto pajamos su ES lėšomis kitąmet sieks 29,4 mlrd. litų, o tai 7,2 mlrd. litų daugiau nei šiemet, išlaidos bus 6,8 mlrd. litų arba 28,8% didesnės nei šiemet ir sudarys 30,4 mlrd. Lt.Nacionalinį biudžetą sudaro jau minėtas valstybės biudžetas ir savivaldybių biudžetai kartu.Projekte numatyta, kad Lietuva kitais metais iš ES biudžeto gaus 5,113 mlrd. Lt, o Lietuvos įmoka į ES biudžetą sudarys 1,05 mlrd. Lt.Vyriausybė taip pat pritarė Seimo narių siūlymui nuo kitų metų sausio 1 d. 20% padidinti akcizą visų rūšių alkoholiui. Numatoma, kad dėl to valstybės biudžetas papildomai gaus 190 mln. Lt. pajamų. Didžioji dalis – 127 mln. litų bus skirta sveikatos apsaugai. Švietimui siūloma padidinti asignavimus 90 mln. Lt, kultūros sričiai išlaidas siūloma didinti apie 64 mln. Lt.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau