Baltarusiai susizgribo, kad Lietuva jiems brangs

Publikuota: 2007-08-03
Atnaujinta 2015-06-04 12:36

Jeigu Lietuva nuo kitų metų sausio 31 d.
įsijungs į Šengeno erdvę, vizos baltarusiams brangs daugiau nei dvigubai. Tokiu
atveju pirmiausia kentės turizmo verslas, mano Anatolijus Želtovskis,
Baltarusijos ambasados Lietuvoje Konsulinio skyriaus vadovas.

"Galima paskaičiuoti, kokių pinigų sumų po įstojimo į Šengeno zoną negaus Lietuvos kurortai, viešbučiai, didieji prekybos centrai, koncertų salės dėl staigaus sumažėjimo svečių iš Baltarusijos. Negaus ir "Akropoliai", taip populiarūs tarp turistų iš Baltarusijos", - spaudos konferencijoje penktadienį sakė p. Želtovskis.Užsienio reikalų ministerijos Rytų Europos ir Vidurinės Azijos departamento direktorius Arūnas Vinčiūnas interviu dienraščiui "Kauno diena" yra sakęs, kad brangesnės vizos turės tiesioginės neigiamos įtakos Druskininkams, Palangai, kur atvažiuoja daug turistų iš Rytų."Tokia padėtis grasina pasekmėmis turizmo verslui. Atvirai pasakysiu: daug, o gal ir dauguma turizmo įmonių gali nustoti dirbti. Nes tai – didžiulės sumos: 60 EUR (207 Lt) už vizą", - sako Konsulinio skyriaus vadovas.Pono Želtovskio turimais duomenimis, įvažiuoti į Lietuvą per metus išduodama apie 150.000 vizų.Tačiau, jeigu vizos stipriai brangs, Konsulinio skyriaus vadovo žodžiais, bus padaryta žala "ne tik piliečių kelionėms bei judėjimo laisvei, bet ir besivystantiems prekybos ir ekonomikos ryšiams, kultūros, sporto, meno ir technikos mainams tarp Lietuvos ir Baltarusijos".Lietuva, būdama ES nare, pasak p. Želtovskio, galėtų Sąjungos prašyti išsaugoti lengvatinius tarifus Baltarusijos piliečiams po įsijungimo į Šengeno erdvę.

Iki 60 EUR

Dabar pagal dvišalį Lietuvos-Baltarusijos susitarimą vienkartinė viza išduodama už 5 EUR (17,5 Lt), daugkartinė - už 25 EUR (87,5 Lt). Taip pat taikomos lengvatos: mokestis neimamas iš vaikų iki 16 m. amžiaus, vyresnių nei 65 m. žmonių, asmenų, vykstančių aplankyti artimo giminaičio kapų ir t.t., diplomatinių atstovybių šeimų nariams.Planuojama, kad, Lietuvai įsijungus į Šengeno erdvę, bus taikomas 60 EUR mokestis už vizą bei panaikintos kai kurios dabar taikomos lengvatos."Jeigu vaikai be problemų važinėdavo nemokamai iki 16 m., tai nuo kitų metų nemokamai leis tik iki 6 metų", - sako Konsulinio skyriaus vadovas.ES teisingumo ir vidaus reikalų ministrų taryba birželį nusprendė, kad Lietuva ir dar 8 naujosios šalys ES narės į Šengeno zoną įsijungs atverdamos sausumos ir jūros sienas nuo 2007 m. sausio 31 d., oro sienas - kovo 29 d. Tačiau galutinis sprendimas dėl Šengeno zonos plėtros bus priimtas rudenį.
Pramiegojo Tauras Pajaujis, laikinasis Lietuvos užsienio ministerijos Konsulinio departamento vadovas, sako, kad Europos Komisija yra gavusi mandatą su kai kuriomis šalimis - Ukraina, Rusija, Moldova, Vakarų Balkanų - derėtis dėl vizų režimo palengvinimo. Palengvinus režimą, iki 2008 m. mokestis už vizą gali būti 35 EUR (121 Lt)."Tačiau Europos Komisija nėra iš valstybių narių gavusi mandatų derėtis su Baltarusija dėl vizų režimo palengvinimo. Baltarusiai labai sėkmingai pramiegojo viską, ką galėjo pramiegoti. Tos valstybės, kurios norėjo lengvatų su ES, kažką darė. Baltarusiai nedarė nieko. Jie pabudo šiemet, parašė laišką į Europos Komisiją", - sako p. Pajaujis. Į tai, anot jo, Baltarusija gavo atsakymą, kad derybos su ja dėl palengvinimo nėra įmanomos.Pono Pajaujo nuomone, šios padėties greičiausiai nėra įmanoma pataisyti."Sunku pasakyti, ar bus poveikis. Paveiks pensijinio amžiaus žmones, kurie vizas gauna už dyką. Bet yra ir pliusų: žmonės, turintys kitų valstybių išduotas Šengeno vizas galės važiuoti į Lietuvą", - sako URM atstovas.Šiuo metu, pasak jo, yra iškreiptos sąlygos verslui: Latvija vizas baltarusiams išduoda nemokamai, Lietuva po 5 EUR, o kiti - po 60 EUR.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau