Tai, į ką nespėjo atsakyti SEB Vilniaus banko prezidentas

Publikuota: 2007-06-18
Atnaujinta 2015-06-08 17:31

AgnėLaba diena, kokia atlygio ir skatinimo sistema banke taikoma tiems darbuotojams, kurių veiklos rezultatai yra sunkiau išmatuojami? Tarkime, administratoriams, klientų aptarnavimo specialistams (kasininkams) ir pan. Audrius Žiužda: Atlygio sistema yra bendra visiems banko darbuotojams. Individualus darbuotojo atlygis priklauso nuo užimamų pareigų (pareigybės), patirties, atsakomybės, individualių darbuotojo savybių. Turime keletą papildomo piniginio skatinimo sistemų, priklausomai nuo atliekamo darbo. Filialų darbuotojams, taip pat ir klientų aptarnavimo specialistams, taikome ketvirtinio skatinimo sistemą. Kitų darbuotojų, kurių darbas nėra tiesiogiai susijęs su pardavimais, skatinimas yra siejamas ją su darbuotojų metiniu veiklos vertinimu. Šio vertinimo proceso metu įvertinus atitinkamus rezultatus ir kompetencijas, yra skiriamas atitinkamas kintamas priedas.Donatas
Kiek Jūs asmeniškai įsitraukiate į darbuotojų atranką? Ir kitas klausimas - ar banke dirbti laukiami studentai?
Jei tik yra galimybė, stengiuosi dalyvauti pokalbiuose su visų aukštesnio lygio vadovų ir, žinoma, tiesiogiai pavaldių darbuotojų kandidatais.
Labai laukiame jaunų, gabių ir norinčių tobulėti žmonių. Šiuo metu net apie 20 proc. darbuotojų mūsų banke yra studentai. Tikrai laukiame studentų, jiems sudarome galimybes tobulėti ir augti, juk jie yra mūsų būsimieji vadovai. Asmeniškai įsitraukiu į tiesiogiai man pavaldžių darbuotojų ir visų vadovų atranką.

AstaLaba diena, noriu paklausti apie Jusu banko vykdoma personalo politika. Yra atveju, kad atleidžiami puikiai dirbantys zmones vien todel, kad norima itaisyti savo zmogu. Kitu atveju taip pat kompetentingas darbuotojas atleidžiamas del prasymo apmoketi virsvalandzius, o priimami "tarkim specialistai", kurie užtrunka darbe savaite, nes nesugeba pasirodyti nekokios fizines busenos darbe. Tai ar cia teisinga personalo politika? Nesu girdėjęs apie tokius atvejus ir noriu tikėti, kad tokių atveju nėra. Jūsų minimos atleidimo priežastys tikrai nėra pateisinamos. Išskirtinį dėmesį skiriame naujų darbuotojų atrankai ir esamų darbuotojų išlaikymui. Nenorėčiau sutikti, kad Jūsų minimi atvejai pasitaikė mūsų banke. Mes vertiname kompetentingus ir profesionalius specialistus bei stengiamės sudaryti jiems galimybes tobulėti mūsų bendrovėje.

Audrius BandzysSveiki, rašo jūsų bendravardis : Sakykite, kiek darbdavio patrauklumą, jūsų manymu, lemia finansinė motyvacija ir kiek kitokio pobūdžio skatinimas? Finansinė motyvacija yra labai svarbi, tačiau, manau, kad lygiai taip pat svarbūs kiti dalykai - įdomaus darbo užtikrinimas, tobulėjimo ir karjeros galimybės, puiki darbo atmosfera, taip pat ir kitos skatinimo priemonės. Jei trumpai, mano atsakymas - 50/50.

MildaAr priimate žmones dirbti iš kitų sričių ar prerogatyvą teikiate finansų sektoriuj turintiems patirties asmenims? Banke yra sričių ir pozicijų, kuriose reikalingos ne tik finansų žinios ar darbo finansų sektoriuje patirtis. Kaip ir minėjau anksčiau, svarbu ne tik kompetencija, bet ir žmogaus vertybės, požiūris į darbą. Todėl visuomet laukiame tų, kurie nori tobulėti ir sieja savo ateitį su darbu banke, iš įvairių sričių.

BaltasAr dažna banke darbuotojų kaita? Jei taip, kokios priežastys ją lemia? Darbuotojų kaita mūsų banke - apie 10 proc. ir ji visiškai natūrali. Priežastys gali būti įvairios ir individualios. Vis dėlto, stengiamės išlaikyti gerus darbuotojus ir visą motyvavimo sistemą kuriame taip, kad nereikėtų padėties taisyt tada, kai žmogus jau pasirengęs išeiti iš darbo.

RasaDirbu mazoje imoneje, bet vis pasvarstau gal keisti darba ir siekti karjeros didelėje imoneje. Per kiek laiko galima SEB Vilniaus banke padaryti karjera, t.y. nuo pvz vadybininko asistento tapti vadybininku? O po to skyriaus vadovu, etc. Kokie pagrindiniai kriterijai? Jei Jums kyla tokių minčių, tuomet norėčiau padrąsinti jas įgyvendinti. Mūsų banke tikrai didelės karjeros galimybės. Žinoma, viskas priklauso nuo paties žmogaus, jo sugebėjimų ir tikslų, todėl kilimas karjeros laipteliais yra labai individualus. Man pačiam, pradėjusiam banke dirbti ekspertu, tapti banko prezidentu prireikė 14 metų. Taigi viskas įmanoma.

TitasAr jaučiate darbuotojų trūkumą? Ar laisvai galite rinktis iš krūvos žmonių? Kaip ir minėjau anksčiau, surasti gerus darbuotojus yra vis sunkiau. Tačiau turbūt mums tą padaryti lengviau nei kitiems, nes tikrai galime pasiūlyti labai patrauklias darbo sąlygas ir įdomų darbą.

bitlasKokias karjeros galimybes siūlote žmogui, sėdinčiam banko klientų aptarnavimo centre? Kas sprendžia, judės žmogus karjeros laiptais, ar ne? Turbūt turėjote omenyje mūsų Klientų informavimo centrą, kuriame dirba daug jaunų ir gabių žmonių. Tai vienas iš mūsų banko padalinių, kuriame atrandame daug potencialių darbuotojų, galinčių dirbti ir kituose padaliniuose. Jie įgauna gerų žinių apie banko paslaugas ir produktus, todėl tampa patraukliausi vidiniai kandidatai kitiems padaliniams. Darbuotojų karjeros galimybės priklauso nuo jų pačių - sugebėjimų ir siekių.

Gražvydas, mazos imones vadovasGal galite pasidalinti patirtimi ir patarimais, kaip jums pavyksta šiais laikais, kai taip trūksta kvalifikuotų darbuotojų, pritraukti ir išlaikyti savo komandą? Būtų gerai konkrečiais veiksmais ir patarimais, kad galima būtų pritaikyti savo praktikoje Manau, kad aiškūs kompanijos tikslai ir vertybės, taip pat teisinga ir konkurencinė darbuotojų motyvacinė sistema, apimanti finansinį skatinimą, papildomas skatinimo priemones ir darbo atmosferą, - visa tai sudaro tą visumą, kuri leidžia mums išlaikyti geriausius savo darbuotojus.Audrius, milukazyahoo.com
Laba diena, visu pirma noriu pasakyti, kad malonu matyti jauna zmogu aukštumose. Norisi tiketi, kad visi mes galime tai pasiekti. Klausimas butu gan banalus - kaip Jums tai pavyko? Knygos komunikabilumas, rezultatu pasiekimas? Ar imanoma isvesti sekmes formule? Aciu, geros dienosAš visada sakau, kad viskas pasiekiama ir įmanoma, tik reikia labai to norėti ir jausti atsakomybę už savo darbus. Mano formulė ar greičiau principas yra labai paprastas - ką bedarytum, viską daryk maksimaliai gerai. Ką darai - daryk gerai! :

VilmaKokius SEB'o privalumai lyginant su kitais Lietuvos rinkoje veikiančiais bankais? Kokie trūkumai? Juos jau minėjau anksčiau, svarbiausias mūsų pranašumas - turime dideles ambicijas ir visuomet stengiamės būti geriausi.

Saule, tokiaemail.ltKaip manote, ko reikia, kad taptumėte geidžiamiausiu darbdaviu? Kaip jus motyvuojate darbuotojus? Ar didele darbuotoju kaina SEB? Ir paskutinis klausimas - kokia galimybe norintiems isidarbinti banke? Į panašius klausimus jau atsakiau anksčiau. Norėčiau pridurti, kad įsidarbinti mūsų banke galimybė yra labai didelė, ypač jei savo veiklą norite sieti su pardavimais. Visada galite užpildyti anketą mūsų interneto svetainėje www.seb.lt arba siųsti gyvenimo aprašymą tiesiogiai cv@seb.lt.

mln.Kaip manote, ar geriausio darbdavio įvertinimas nesusijęs veikiau su tam tikru komfortu dirbant SEB'e, kai nereikia stengtis ir verstis per galvą? Ir kitas klausimas - jei taip, ar taip jau ir gerai gauti tokį įvertinimą? Tikrai ne. Mums šis įvertinimas labai svarbus. Manau, kad mūsų darbuotojai yra atsidavę darbui, visi entuziastingai siekiame rezultatų. O pasiekę šiuos rezultatus, mokame jais ir pasidžiaugti.

Ramute, ramute55qmail.comAr galima gauti paskola jei pakeičiau darbą - paskutinėje darbovietėje išdirbta tik mėnuo. Tai priklauso nuo Jūsų kvalifikacijos, darbo patirties, pobūdžio, darbo stažo ir panašių dalykų - visa tai yra labai individualu. Vis dlto mėnuo yra pakankamai mažas laiko tarpas, kad būtų galima įvertinti tolesnį Jūsų finansinių įsipareigojimų vykdymą, todėl rekomenduojame dėl paskolos kreiptis pasibaigus bandomajam laikotarpiui.

Jonas Vievis1. Surasti gerus darbuotojus yra vis sunkiau. Turbūt mums tą padaryti lengviau nei kitiems, nes tikrai galime pasiūlyti labai patrauklias darbo sąlygas ir įdomų darbą. Stai užkliuvo man sitas atsakymas i kazkieno klausima. Na idomu kuom darbas idomesnis Vilniaus banke negu kituose bankuose?????? Įdomesnis tuo, kad pas mus yra daug iššūkių ir nereali profesionalų komanda, taigi dirbti kartu yra tikrai smagu.

Agneta
Sveiki, norėčiau paklausti, kaip Jūs pats manote, kuo SEB VB toks patrauklus esamiems ir potencialiems darbuotojams?
Manau, kad išsiskiriame motyvacine sistema, profesionalia komanda, pasiektais rezultatais ir puikia darbo atmosfera, požiūriu į savo darbuotojus.

julionasSveiki, turiu tik viena klausima: Kada sutvarkysite vbmakleri? Džiaugsmas persmelkia praejus dienai be trugdziu. Pakartosiu ankstesnį atsakymą į panašų klausimą - žinau, kad turėjome prekybos akcijomis sistemos sutrikimų. Šiuo metu jie visi yra išspręsti ir labai tikiuosi, kad sistema veiks be sutrikimų. Atsiprašau dėl buvusių nepatogumų.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Lietuvos bankų priežiūros vadas: nieko „neprasileidome“, o dėl „fintech“ pasekmių gali būti Premium 8

Švediją drebinant galimo pinigų plovimo per „Swedbank“ skandalui, Lietuvos bankas kol kas neturi duomenų, kad...

Rinkos
11:40
Lietuvos bankas dirbs su švedais ir estais aiškinantis „Swedbank“ atvejį 2

Lietuvos bankas teiks pagalbą Švedijos ir Estijos priežiūros institucijoms atliekant tyrimą, kuriuo siekiama...

Rinkos
2019.02.21
„Swedbank“ aiškinasi galimus savo ryšius su pinigų plovimu 5

Švedijos bankas „Swedbank“ aiškinasi detales dėl galimo pinigų plovimo skandale nuskambėjusių įmonių...

Rinkos
2019.02.21
VŽ paaiškina: kas yra pinigų plovimo prevencija 4

Pinigų plovimas yra veiksmai, kuriais siekiama įteisinti nusikalstamu ar neteisėtu būdu įgytus pinigus ar...

Rinkos
2019.02.21
„Swedbank“ akcijos garma toliau, svarstoma apie pasekmes Lietuvai 11

Švedijos banko „Swedbank“, įsipainiojusios į pinigų plovimo skandalą, akcijų nuopuolis biržoje tęsiasi, o...

Rinkos
2019.02.21
„Swedbank“ pinigų plovimo skandalas: kelia rusiškos rankos versiją Premium 9

Švedijos bankui „Swedbank“ įklimpus į pinigų plovimo skandalą, bankai neoficialiai prabilo, kad pinigų...

Rinkos
2019.02.21
ŠIB gali išmokėti 40 mln. Eur dividendų, 0,8 mln. Eur tektų Lietuvai 

Didesnį negu tikėtasi grynąjį pelną 2018 m. uždirbęs Šiaurės investicijų bankas (ŠIB) valstybėms narėms gali...

Finansai
2019.02.20
V. Šapoka: reikia bendros ES pinigų plovimo prevencijos  1

Euro zonai ir Europos Sąjungai (ES) reikia bendros pinigų plovimo prevencijos sistemos, sako finansų...

Finansai
2019.02.20
„Swedbank“ pinigų plovimo skandale: akcijos krito 10% 56

Paaiškėjus, kad per Švedijos banko „Swedbank“ sąskaitas Baltijos šalyse galimai judėjo 5,8 mlrd. USD įtartinų...

Rinkos
2019.02.20
Bankų apklausa: apetitas paskoloms auga, butai brangs 20

Lietuvos gyventojų ir verslo įmonių paklausa paskoloms auga, tačiau bankai linkę griežtinti kredito sąlygas...

Rinkos
2019.02.19
„Debifo“ perėmusi Nyderlandų „Factris“ plečiasi Lietuvoje

Amsterdame (Nyderlandai) įsikūrusi ir su Lietuvos finansų technologijų bendrove „Debifo“ susijungusi...

Technologijos
2019.02.18
„Barclays“ pradeda daugiau nei 460 darbuotojų perkėlimą į „HCL Technologies“ 10

„Barclays“ operacijų centras Lietuvoje (BGOL) pradeda darbo vietų perkėlimą į „HCL Technologies“ (HCL).

Finansai
2019.02.18
Lietuvos bankas – atvirame konflikte su ilgamečiu valdybos nariu

Buvusiam Lietuvos banko „veidui“ ir valdybos nariui Vaidievučiui Geralavičiui per žiniasklaidą užsipuolus...

Rinkos
2019.02.15
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas: teismai turi priimti grupės ieškinius 7

Teismai Lietuvoje iki šiol netinkamai sprendė grupės ieškinio priėmimo klausimus.

Rinkos
2019.02.15
LB: daugiausiai bėdų kyla dėl painių draudimo sutarčių

Lietuvos bankas (LB) įvertino rinkoje siūlomus turto draudimo produktus, nustatė didžiausias vartotojams dėl...

Finansai
2019.02.15
 Seniausias Lietuvos „fintech“ investuoja Estijoje 8

Lietuvos elektroninių mokėjimų sistema „Paysera“ Estijos sostinėje atidarė klientų aptarnavimo centrą, o...

Rinkos
2019.02.15
Įvertino draudikų aptarnavimą: silpniausia grandis ta pati, kaip ir bankuose Premium 1

Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovėse apsilankę slaptieji pirkėjai ištyrė, kad 2018 m. klientus geriausiai...

Paslaugos
2019.02.15
„Revolut“ ketina užsiimti paskolų perpardavimu  35

Specializuotą banką Lietuvoje kuriantis finansų startuolis „Revolut“ toliau mėgina įrodyti Lietuvos...

Finansai
2019.02.14
Lietuvoje kuriasi JK tarptautinių mokėjimų bendrovė „Earthport“ 11

Lietuvoje kuriasi Jungtinės Karalystės (JK) tarptautinių mokėjimų bendrovė „Earthport“ – dėl jos įsigijimo...

Finansai
2019.02.14
Naktį į ketvirtadienį „Swedbank“ atnaujins IT sistemas, galimi sutrikimai

„Swedbank“ praneša, kad naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį planuoja vykdyti IT sistemų atnaujinimą. Dėl...

Technologijos
2019.02.13

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau