Prezidentas: turime auginti verslumą ir naikinti biurokratiją

Publikuota: 2007-04-19
Atnaujinta 2015-06-04 12:43

Metiniame pranešime šalies vadovas
kritikuoja išsikerojusią biurokratinę sistemą ir ragina dar labiau mažinti
mokesčius.

"Savarankiškumo ir gebėjimo rūpintis savimi stoką liudija žemiausias mūsų piliečių verslumo lygis Europoje. Jį galima kelti tik šalinant biurokratines kliūtis, gerinant investicinę aplinką. (..) Nepaisant šios problemos keliamų grėsmių ir Vyriausybės pažadų, kol kas nematyti ryžtingų pastangų įveikti šį reiškinį", - metiniame pranešime teigia prezidentas.Anot šalies vadovo, iškalbingas korupcijos išsikerojimo pavyzdys - nepateisinamai ilgai užsitęsęs teisių į žemę atkūrimas."Jį galima laikyti vienu nesėkmingiausių ir neskaidriausių projektų atkurtoje Lietuvoje (...). Dėl užsitęsusios neskaidrios žemės reformos netenkame milijardų litų, kurių taip reikia švietimui, sveikatos apsaugai ir socialinėms reikmės", - sako p. Adamkus. Šalies vadovo siūlymas naikinti apskritis ir funkcijų dubliavimą Seime sulaukė plojimų.Pasak P. Adamkaus, turi būti didinamas viešųjų pirkimų ir ES lėšų skirstymo skaidrumas. Taip pat peržiūrima parama žemės ūkiui, kad ūkininkai gautų galimybę patys, be valstybės pagalbos atlaikyti stichijų daromus nuostolius."Valstybė nepajėgi kompensuoti kiekvienos stichinės nelaimės žalą, todėl būtinas pasėlių draudimas", - kalba prezidentas.

Siūlo dar labiau mažinti mokesčius

Pasak p. Adamkaus, pradėti mažinti mokesčiai "suteikė papildomų postūmių ekonomikos plėtrai"."Manau, tikslinga dar kartą peržiūrėti mokesčių sistemą ir surasti galimybių gyventojų pajamų mokestį sumažinti iki 20% jau nuo kitų metų. Kartu turi būti dar kartą įvertintas lengvatų sąrašas. (..) Biudžetą reikėtų subalansuoti taip, kad būtų užkirstas kelias dirbtiniam kainų didėjimo skatinimui ir ekonomikos perkaitimui", - kalbėjo prezidentas.

Teigiami poslinkiai energetikoje

Teigiamo prezidento įvertinimo sulaukė pasistūmėjimas sprendžiant šalies energetikos klausimus: sėkmingas AB "Mažeikių nafta" pardavimas bei susitarimas su Lenkija dėl dujų ir elektros tiekimo sistemų sujungimo ar susitarimas kartu su Baltijos valstybėmis ir Lenkija statyti naują atominę elektrinę.Prezidentas taip pat pažymėjo, kad Lietuva turi išnaudoti ir visas atsiveriančias galimybes stiprinant Lietuvos, kaip modernios ir investicijoms patrauklios valstybės, įvaizdį. Todėl būtina "puikiai pasiruošti po poros metų vyksiančiam Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimui", ir Vilniaus tapimui Europos kultūros sostine. Taip pat 2011 m. vyksiančiam Europos vyrų krepšinio čempionatui bei Lietuvos pirmininkavimui ES 2013- aisiais metais.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau