Prašo pažaboti prekybos centrus

Publikuota: 2007-02-08
Atnaujinta 2015-06-04 12:50

Ūkio ministerija norėtų pareguliuoti verslo
santykius tarp prekybininkų ir tiekėjų.

Smulkieji prekybininkai ir tiekėjai santykius su didžiaisiais prekybos tinklais nori apibrėžti įstatymais. Prekybininkai sako nematą reikalo keisti dabar galiojančią tvarką.„Prekybos centrai su žemės ūkio produkcijos tiekėjais turi atsiskaityti per 30 dienų, tačiau atsiskaitymai kartais užtrunka ir iki 90 dienų. Šiuos pinigus prekybininkai naudoja kaip savo apyvartines lėšas, o gamintojai priversti skolintis iš bankų ir mokėti palūkanas“, - po šiandien Ūkio ministerijoje surengto susitikimo sako Elena Paviržienė, Asociacijos „Lietuvos maisto pramonė“ pirmininko pavaduotoja.Pasak jos, tiekėjai priversti paklūsti prekybininkų diktatui ir savo atsakomybę drausti tik nurodytoje draudimo bendrovėje bei mokėti nustatytą rinkodaros mokestį.„Kartais tas mokestis siekia 100.000 Lt ir per metus šios lėšos turi būti panaudotos. Už juos skelbiama produkcijos reklama prekybos centrų leidiniuose, bet gamintojai net nežino kaip ir kada reklamuojama jų produkcija”, - teigia p. Paviržienė.„Man nesuprantamas ministerijos vaidmuo. Tai verslo subjektų santykiai. Mano nuomone, dabartinio reguliavimo visiškai pakanka. Tiekimo ir atsiskaitymo terminus puikiai reguliuoja dabartiniai įstatymai. O kai kurie tiekėjai tiesiog nesugeba užtikrinti tinkamos prekių kokybės“, - tiekėjų nepasitenkinimo priežastis bando paaiškinti Valdas Sutkus, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdantysis direktorius.

Bijo konkurencijos

Mažieji prekybininkai nori, kad jiems būtų palengvintos ir verslo sąlygos, nes konkurencija su didžiaisiais dažnai tampa pražūtinga.„Šakiuose veikė trys mažos parduotuvės, o kai atėjo „Saulutė“, visos jos buvo priverstos užsidaryti“, - sako Danas Arlauskas, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos vadovas.Ponas Sutkus nesutinka ir su mažųjų siekiais mažinti koncentraciją.„Lietuvoje ir Lenkijoje mažiausia koncentracija ES. Kitose Europos valstybėse veikia tik po du ar tris didžiuosius tinklus“, - teigia p. Sutkus.Pono Arlausko teigimu, į valstybės institucijas buvo nuspręsta kreiptis dėl to, kad Lietuvos prekybos įmonių asociacija neparengė žadėto etikos kodekso, kuris turėtų nustatyti bendradarbiavimo taisykles tarp prekybos tinklų ir tiekėjų.Dar pernai kovą turėję paruošti minėtąjį kodeksą prekybininkai sako jokių pageidavimų iš tiekėjų nesulaukę.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau